reklama
CNN Prima News Ivan Stěpanovič Koněv

Ivan Stěpanovič Koněv

Výpis příspěvků ke štítku „Ivan Stěpanovič Koněv “

Krteček neobměkčí naše srdce, pivem si nás nekoupíte: Rusové mění pohled na Česko

3. května 2021 17:08

Kreml považuje Českou republiku za nepřátelský stát. Zatím neoficiálně, ale Česko se ocitlo na seznamu Rusku nepřátelských států. Improvizovaný přehled zemí, které si to s Kremlem měly rozházet, se objevil v nejpopulárnější ruské politické talk show 60 minut na kanálu Rossija. Ani prostí Rusové nejsou v negativních emocích vůči Česku pozadu.

Mám strach. Chodí mi výhrůžky v azbuce, ale neustoupím, říká starosta Kolář

3. května 2020 12:00

Policejní ochrana, odloučení od rodiny, Facebook i mail plné výhrůžných vzkazů v azbuce a fotek střelných zbraní. Tak popisuje svůj současný život starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09). Pod jeho vedením zastupitelstvo rozhodlo o odstranění sochy sovětského maršála Koněva z území městské části. V reakci na to ruští představitelé navrhli prokuratuře, aby nechala Koláře a další politiky Prahy 6 stíhat.

Jak koronavirus souvisí s Koněvem a Pannou Marií

7. dubna 2020 14:31

Kdyby nám někdo před půl rokem vyprávěl, že za pár měsíců nebudeme smět opustit území Česka, ba dokonce bude až na výjimky zakázán volný pohyb osob, asi bychom ho pokládali za šiřitele fake news. Co bylo nedávno nepředstavitelné, dnes je přijímáno, když ne jako samozřejmost, pak přinejmenším coby pochopitelná nezbytnost. Vždyť přece nikdo nemohl tušit, že přijde COVID-19. Koronavirus nám v přímém přenosu ukazuje, jak snadno a zásadně se může změnit „obraz doby“, což souvisí i s tuzemskými debatami o památnících.

reklama