reklama
CNN Prima News jaderná energetika

jaderná energetika

Výpis příspěvků ke štítku „jaderná energetika“

Babiš: Green Deal se může stát evropskou zelenou sebevraždou. Čína bude emise zvyšovat

1. listopadu 2021 23:59

Český premiér Andrej Babiš v pondělí na konferenci OSN o změnách klimatu COP26 v Glasgow kritizoval evropský klimatický balíček známý pod označením Fit for 55. Zelená dohoda (Green Deal) se podle něj může stát bez racionálního přístupu evropskou zelenou sebevraždou. Podle Babiše je nutné nejprve řešit, zda nejsou cíle příliš ambiciózní, kolik peněz bude transformace stát a zda si to mohou Evropa i jednotlivé státy dovolit.

Rozpočet přepracujeme a pomůžeme lidem v nouzi, slibuje Vondra. Nereálné, říká Havlíček

17. října 2021 13:11

Návrh státního rozpočtu na rok 2022, který už schválila dosluhující vláda Andreje Babiše (ANO), zřejmě dozná změn. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to avizoval místopředseda ODS Alexandr Vondra. Zároveň ale chce pomoci domácnostem, které jsou vystaveny na milost a nemilost aktuálnímu dění na energetickém trhu. Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) ale považuje za nereálné skloubit úspory v rozpočtu s tím, že stát bude chtít lidem ceny energií kompenzovat.

Vítězství německých Zelených ve volbách? Česká ekonomika zapláče, varují experti

30. dubna 2021 05:14

Velká koalice německé CDU/CSU a sociálních demokratů zřejmě po zářijových volbách do Spolkového sněmu skončí. Podle aktuálního průzkumu jsou nejsilnější politickou silou v Německu Zelení. A ti se netají velkými plány na „ozelenění“ tamní ekonomiky. Jejich volební úspěch by však výrazně ovlivnil i české hospodářství, myslí si odborníci.

Dostavbu Dukovan bude financovat stát. Diskuse o ČEZ nikam nevedly, říká zmocněnec

10. března 2021 15:02

Nový jaderný blok v Dukovanech bude plně financovat stát, diskuse o zapojení energetické společnosti ČEZ nevedly k cíli. Na videokonferenci o budoucnosti české energetiky, kterou pořádala nezisková platforma Institut Equilibrium, to dnes řekl vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl. Podle něj se nyní už jedná o konkrétním řešení, jak výstavbu bloku zaplatit.

Cena elektřiny poroste. Bez jaderných elektráren to v budoucnu nejde, říká odborník

10. února 2021 18:42

Švédsko preferuje zelenou energii. Přijatelná je jenom ta z vody, ze slunce nebo větru. Ostatní elektrárny švédská vláda zatížila takovými daněmi, že se jejich provoz nevyplácí. Letošní zima energetickou koncepci země prověřila a výsledek nevypadá příliš slavně. Místní televize Švédům doporučila, aby přestali luxovat. Dojeli na silné mrazy, říká Milan Smutný ze spolku Realistická energetika a ekologie. A jaká je budoucnost energetiky v Evropě?

Havlíček: Čínu jako dodavatele Dukovan vylučují všechny politické strany, Rusko nikoli

27. ledna 2021 21:33

Čína je pro všechny politické strany nepředstavitelným hlavním dodavatelem jaderného bloku v Dukovanech, řekl po středečním jednání s předsedy opozičních stran ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Vyloučení Číny z tendru je tak podle něj velmi pravděpodobné. Havlíček ve středu jednal i se zástupci zaměstnavatelů a odborů. Ti žádají pozvání všech zájemců, což by podle nich snížilo cenu.

Odsunutý tendr na dostavbu Dukovan: Zopakuje se sedm let stará temelínská blamáž?

16. prosince 2020 06:26

Výběrové řízení na výstavbu nového jaderného bloku v elektrárně v Dukovanech se do konce letošního roku nevypíše. Přitom energetická společnost ČEZ, kterou ze 70 procent vlastní stát, je připravena tendr zahájit. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se nechal slyšet, že by bylo nejlepší, aby soutěž vypsala až vláda, která vzejde z podzimních voleb do Poslanecké sněmovny. Česku tak možná hrozí blamáž z jara 2014, kdy byl odpískán tendr na rozšíření jaderné elektrárny v Temelíně.

Vláda schválila model financování nového jaderného bloku v Dukovanech

20. července 2020 17:49

Vláda schválila model financování nového jaderného bloku v Dukovanech. Na Twitteru o tom informoval ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Nový jaderný blok v Dukovanech by podle materiálu předloženého vládě mohl stát při výstavbě financovat bezúročně, za provozu se počítá s dvouprocentním úrokem. Do provozu by měl být, podle dřívějších informací, uveden v roce 2036.

reklama