Až 54 milionů Američanů trpí hladem. Doplácejí na to, že během pandemie koronaviru se v USA rapidně zhoršila dostupnost potravin. Zmírnit hladovění se aspoň částečně snaží pravděpodobně nejlepší basketbalista všech dob Michael Jordan, který věnoval dva miliony dolarů, v přepočtu 44 milionů korun, neziskové organizaci s názvem Krmení Ameriky.
Legendární sportovec použil peníze, které získal díky úspěšnému dokumentu Last Dance. „V těchto náročných dobách a v roce nepředstavitelných obtíží způsobených covidem je důležitější než kdy jindy pozastavit se a určitým způsobem poděkovat,“ uvedl sedmapadesátiletý Jordan.
Během koronavirové krize údajně nemá dostatek jídla každý šestý Američan, což konkrétněji znamená, že dohromady hladoví 54 milionů obyvatel. To je o 17 milionů více než tomu bylo před nástupem onemocnění COVID-19.
„Okolo 40 procent lidí, kteří se nyní objevují u míst, kde se distribuuje jídlo, nikdy předtím nemuselo spoléhat na pomoc charity,“ přiblížila kritické časy vedoucí neziskové organizace Krmení Ameriky Katie Fitzgeraldová.
Michael Jordan, v 90. letech tahoun Chicaga Bulls, se snaží krotit znepokojující trend příspěvkem dva miliony dolarů. Využil dodatečné výdělky z dokumentu, jenž měl premiéru letos v dubnu. Desetidílný seriál Last Dance z dílny televizní stanice ESPN mapuje právě jízdu chicagských „Býků“ na konci minulého století, která vedla k šesti titulům z NBA, a speciálně Jordanovu osobu.
Last Dance vyhrál na podzim prestižní cenu Emmy za nejlepší dokumentární seriál.
„Jsem nesmírně poctěn, že mohu darovat peníze, které dodatečně přinesl dokument Last Dance, organizaci Krmení Ameriky a jejím potravinovým bankám v Chicagu a státech Severní a Jižní Karolína,“ dodal Michael Jordan, přezdívaný též „Air Jordan“.