reklama
CNN Prima News kardiochirurg

kardiochirurg

Výpis příspěvků ke štítku „kardiochirurg“

Pirk: Chci operovat, dokud budu moct. Na kliniku dohlédnu i z nebe nebo pekla

7. května 2021 05:25

V IKEM jsem si splnil sen, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS nejznámější český kardiochirurg Jan Pirk. Ten ve čtvrtek oznámil, že v červnu skončí ve funkci přednosty Kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). I když chtěl ve funkci ještě nějaký čas zůstat, bude v institutu dál operovat a je hrdý na to, jaké lékaře vychoval. Kliniku prý předává do dobrých rukou.

Odvolat profesora Pirka bylo složité, přiznává ředitel IKEM. Roli hrál věk a investice

6. května 2021 21:13

Bylo to těžké rozhodnutí, pan profesor je nesmírný odborník a živá legenda, řekl ke konci Jana Pirka ve funkci přednosty Kardiocentra ředitel Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Michal Stiborek. Jako důvod uvedl věk v kombinaci s potřebou mít někoho, kdo zastřeší investice, které centrum v dalších deseti až patnácti letech čekají. Pirk chtěl ve funkci ještě nějakou dobu zůstat, v institutu bude i nadále operovat.

Rána pro Pirka. Končí ve funkci šéfa Kardiocentra IKEM, nahradí ho jeho zástupce

6. května 2021 12:04
Aktualizováno

Přednosta Kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Jan Pirk má ve své funkci skončit. Od července jej nahradí jeho dosavadní zástupce Josef Kautzner. IKEM informaci potvrdil v tiskové zprávě, podle které má jít o vzájemnou dohodu. CNN Prima NEWS ale Pirk řekl, že ve funkci chtěl ještě aspoň dva roky zůstat.

Prodlužte si život o 20 let, láká web ke koupi falešného léku. Zneužívá Pirkovo jméno

11. ledna 2021 17:22

Kardiochirurg Jan Pirk se obrátil na policii kvůli zneužití svého jména. Podal trestní oznámení na web tryitnow.space/neonove, který nabízí přípravek na čištění krevních cév Cardiline a slibuje prodloužení života. Za advokátní kancelář Matzner et al o tom informovala Monika Straková. Stránky jako rizikové označila Česká obchodní inspekce (ČOI), která varuje před nákupem na jejich e-shopu.

Pacient nepočká jako převodovka v autě, říká kardiochirurg o omezování operací

5. listopadu 2020 06:48

Radovan Jursa pracuje přes dvacet let jako kardiochirurg ve Fakultní nemocnici Ostrava, zároveň je ale i ceněným básníkem. „Nevidím rozdíl mezi vzlétnutím helikoptéry a anděla,“ přemítá v jedné básni. Aktuálně dál operuje pacienty v ohrožení života, mrzí ho však, že pandemie omezuje plánované operace i transplantace, kterými se rovněž zabývá.

reklama