CNN Prima News kardiochirurg

kardiochirurg

Výpis příspěvků ke štítku „kardiochirurg“

Šmucler lže. Za výrok, který mi vložil do úst, mě někdo může zabít, reaguje Flegr

9. února 2022 22:35

Roman Šmucler úmyslně šíří dezinformace. Profesora Jana Pirka jsem se stovkami tisíc mrtvých nespojoval, reagoval evoluční biolog Jaroslav Flegr na slova šéfa stomatologů, se kterým si během pandemie vyměnil několik ostrých vzkazů. Podle Flegra může obdobná lež způsobit to, že ho „někdo zabije za výrok, který mu byl vložen do úst“.

Pirk: Chci operovat, dokud budu moct. Na kliniku dohlédnu i z nebe nebo pekla

7. května 2021 05:25

V IKEM jsem si splnil sen, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS nejznámější český kardiochirurg Jan Pirk. Ten ve čtvrtek oznámil, že v červnu skončí ve funkci přednosty Kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). I když chtěl ve funkci ještě nějaký čas zůstat, bude v institutu dál operovat a je hrdý na to, jaké lékaře vychoval. Kliniku prý předává do dobrých rukou.

Odvolat profesora Pirka bylo složité, přiznává ředitel IKEM. Roli hrál věk a investice

6. května 2021 21:13

Bylo to těžké rozhodnutí, pan profesor je nesmírný odborník a živá legenda, řekl ke konci Jana Pirka ve funkci přednosty Kardiocentra ředitel Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Michal Stiborek. Jako důvod uvedl věk v kombinaci s potřebou mít někoho, kdo zastřeší investice, které centrum v dalších deseti až patnácti letech čekají. Pirk chtěl ve funkci ještě nějakou dobu zůstat, v institutu bude i nadále operovat.

Rána pro Pirka. Končí ve funkci šéfa Kardiocentra IKEM, nahradí ho jeho zástupce

6. května 2021 12:04
Aktualizováno

Přednosta Kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Jan Pirk má ve své funkci skončit. Od července jej nahradí jeho dosavadní zástupce Josef Kautzner. IKEM informaci potvrdil v tiskové zprávě, podle které má jít o vzájemnou dohodu. CNN Prima NEWS ale Pirk řekl, že ve funkci chtěl ještě aspoň dva roky zůstat.

Prodlužte si život o 20 let, láká web ke koupi falešného léku. Zneužívá Pirkovo jméno

11. ledna 2021 17:22

Kardiochirurg Jan Pirk se obrátil na policii kvůli zneužití svého jména. Podal trestní oznámení na web tryitnow.space/neonove, který nabízí přípravek na čištění krevních cév Cardiline a slibuje prodloužení života. Za advokátní kancelář Matzner et al o tom informovala Monika Straková. Stránky jako rizikové označila Česká obchodní inspekce (ČOI), která varuje před nákupem na jejich e-shopu.

Pacient nepočká jako převodovka v autě, říká kardiochirurg o omezování operací

5. listopadu 2020 06:48

Radovan Jursa pracuje přes dvacet let jako kardiochirurg ve Fakultní nemocnici Ostrava, zároveň je ale i ceněným básníkem. „Nevidím rozdíl mezi vzlétnutím helikoptéry a anděla,“ přemítá v jedné básni. Aktuálně dál operuje pacienty v ohrožení života, mrzí ho však, že pandemie omezuje plánované operace i transplantace, kterými se rovněž zabývá.