CNN Prima News kardiochirurg

kardiochirurg

Výpis příspěvků ke štítku „kardiochirurg“

Génius, díky němuž žijí miliony lidí. Tělo Victora Changa našli rozstřílené ve stoce

Aktualizováno

Smrt matky ho navedla k tomu, že se rozhodl po celý život pomáhat lidem. Významný australský kardiochirurg čínského původu Victor Chang, jenž by v úterý oslavil 87. narozeniny, posunul úroveň celosvětové lékařské disciplíny o pořádný kus dále. V nemocnici v Sydney sestavil tým expertů, kterému se podařilo v šestiletém období provést neuvěřitelné množství transplantací srdce. Zářnou Changovu kariéru však přerušila tragédie, když byl zastřelen dvěma zločinci.

Léčí Nejedlého, radí Fialovi. Kdo je kardiochirurg Netuka, který může stanout v čele IKEM?

Specializuje se na operace srdce, radí na Strakově akademii a společně s bratrem Davidem patří k váženým kapacitám českého zdravotnictví. Nyní je elitní kardiochirurg Ivan Netuka horkým adeptem na ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), kde probíhá zuřivý boj mezi několika lékařskými skupinami. Podle deníku MF DNES patří Netuka k blízkým kontaktům Martina Nejedlého, někdejšího poradce Miloše Zemana, kvůli kterému volala veřejnost po konci ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS).

Zázračně pomohl zachránit pobodanou ženu v Praze. Srdce se pere do poslední chvíle, říká Horn

Patří k týmu, o němž se možná bude psát v lékařských učebnicích. Emeritní primář kardiochirurgie FN Motol Milan Horn se v prosinci podílel na záchraně ženy, kterou na pražské Novodvorské bezdůvodně pobodal agresivní útočník. Boj o její život trval několik hodin, zahrnoval i 80 minut trvající přímou masáž srdce, neuvěřitelných 6 400 stisknutí. Většinu z nich provedl Horn. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje nejen, jaké je držet v rukou cizí srdce, ale i proč se zrovna tenhle orgán spojuje s láskou.