reklama

Kauza doručovatelky propuštěné kvůli rouškám. Jak její příběh pokračuje?

Příběh z pošty v Mníšku pod Brdy, kde kvůli upozornění na nesprávné zacházení při balení roušek a respirátorů přišla o práci jedna z doručovatelek, ze zpráv CNN Prima NEWS už znáte. Vedení pošty ale trvá na tom, že pobočka v Mníšku pod Brdy nepochybila, když se ženou ukončila spolupráci. Náš redaktor se za paní Podkonickou vydal znovu, aby jí sdělil stanovisko vedení pošty a závěry Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).

reklama

Podle SÚKL Česká pošta pochybila při zasílání roušek a respirátorů seniorům. Česká pošta se hájí tím, že dostala zakázku na kompletaci a distribuci. Navíc roušky a respirátory dostala od státu špatně označené a podle toho s nimi taky zacházela.

„Z hlediska zdravého lidského rozumu mi prostě přišlo, že takto kompletovat roušky je asi nehygienické a že to nemůže být v pořádku,“ řekla bývalá doručovatelka Beatrix Podkonická.

Hamáček neodpověděl

Ministerstvo vnitra by teď mělo vysvětlit, proč roušky České poště vydalo ze skladu pouze jako ochranné pomůcky. Šéf resortu Jan Hamáček nám telefon nebral. Napsali jsme mu proto esemesku.

„Podle závěru kontroly SÚKL by roušky pro seniory přes Českou poštu měly být distribuovány jako zdravotnický prostředek. Ze skladu ministerstva vnitra byly ale vydány České poště jako ochranná pomůcka a tak se s nimi také při distribuci seniorům v některých případech nakládalo. Povazujete to za pochybení? Budete zjednávat nápravu?“ Odpověď do uzávěrky zpráv od ministra nepřišla.

Mezi lidmi se teď zvedá vlna solidarity. Do redakce píší lidé, kteří bývalé pracovnici pošty nabízejí pomoc. I obyvatelé Mníšku pod Brdy oslovení naší redakcí stojí na straně doručovatelky.

Generální ředitel České pošty Roman Knap přislíbil, že se s Beatrix Podkonickou spojí a projedná další spolupráci.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama