Na nesprávné zacházení při balení roušek upozornila jedna doručovatelka
Příběh z pošty v Mníšku pod Brdy, kde kvůli upozornění na nesprávné zacházení při balení roušek a respirátorů přišla o práci jedna z doručovatelek, ze zpráv CNN Prima NEWS už znáte. Vedení pošty ale trvá na tom, že pobočka v Mníšku pod Brdy nepochybila, když se ženou ukončila spolupráci. Náš redaktor se za paní Podkonickou vydal znovu, aby jí sdělil stanovisko vedení pošty a závěry Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).
Podle SÚKL Česká pošta pochybila při zasílání roušek a respirátorů seniorům. Česká pošta se hájí tím, že dostala zakázku na kompletaci a distribuci. Navíc roušky a respirátory dostala od státu špatně označené a podle toho s nimi taky zacházela.
„Z hlediska zdravého lidského rozumu mi prostě přišlo, že takto kompletovat roušky je asi nehygienické a že to nemůže být v pořádku,“ řekla bývalá doručovatelka Beatrix Podkonická.
Hamáček neodpověděl
Ministerstvo vnitra by teď mělo vysvětlit, proč roušky České poště vydalo ze skladu pouze jako ochranné pomůcky. Šéf resortu Jan Hamáček nám telefon nebral. Napsali jsme mu proto esemesku.
„Podle závěru kontroly SÚKL by roušky pro seniory přes Českou poštu měly být distribuovány jako zdravotnický prostředek. Ze skladu ministerstva vnitra byly ale vydány České poště jako ochranná pomůcka a tak se s nimi také při distribuci seniorům v některých případech nakládalo. Povazujete to za pochybení? Budete zjednávat nápravu?“ Odpověď do uzávěrky zpráv od ministra nepřišla.
Mezi lidmi se teď zvedá vlna solidarity. Do redakce píší lidé, kteří bývalé pracovnici pošty nabízejí pomoc. I obyvatelé Mníšku pod Brdy oslovení naší redakcí stojí na straně doručovatelky.
Generální ředitel České pošty Roman Knap přislíbil, že se s Beatrix Podkonickou spojí a projedná další spolupráci.