reklama

Kellnerová míří mezi dvacet nejbohatších žen světa. Majitel PPF se ale ještě může změnit

Dědické řízení po úmrtí Kellnera ještě probíhá, tvrdí Lukáš Kovanda. Majetkové vztahy v PPF se tak ještě mohou změnit.
Zdroj: Profimedia.cz

Vdova po zesnulém Petru Kellnerovi sice nyní figuruje jako koncový vlastník skupiny PPF, ale to se prý nakonec může změnit. „Dědické řízení stále probíhá a podoba uspořádání majetkových vztahů může být nakonec jiná,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank.

reklama

Skupinu PPF zatím vede čtyřčlenný řídící výbor, který vznikl v dubnu, a jeho součástí je také Renáta Kellnerová. „Není to překvapivé a je to přechodné řešení. Zaručuje to velkou kontinuitu, byť finální uspořádání majetkových vztahů může být nakonec jiné,“ uvedl Lukáš Kovanda. Podle něho se nyní Renáta Kellnerová jako koncový vlastník objevila především z regulatorních důvodů. „Musí tam figurovat osoba, která je správcem majetku,“ konstatoval Kovanda.

K tématu

Podle něho není ani problémem, že se skupina PPF loni propadla do ztráty necelých 300 milionů eur, což bylo vůbec poprvé v její 30leté historii. „Stojí za tím pandemie, protože hlavní trhy, kde PPF působí, byly covidem zasaženy. A PPF je geograficky i odvětvově nebývale rozkročená,“ řekl Kovanda. Toto rozkročení ale skupině podle něho nakonec pomohlo koronavirový náraz ztlumit. „Už nyní vidíme zotavení, takže výsledky PPF budou letos i v příštích letech určitě lepší,“ dodal.

Kellner jako Jobs

Kovanda nicméně zopakoval, že tragický konec Petra Kellnera znamená pro skupinu PPF ztrátu jejího vizionáře. Událost přirovnal k úmrtí Stevea Jobse, který stál za rozmachem technologické společnosti Apple. „Ale i po odchodu Jobse se Apple rozvíjel a rozvíjí,“ upozornil.

Renáta Kellnerová by se nyní podle Kovandy mohla ocitnout v první dvacítce nejbohatších žen světa podle žebříčku agentury Bloomberg. „Pokud by se stala koncovým vlastníkem celé Kellnerovy části majetku skupiny PPF, ocitne se v žebříčku na 19. místě. „Právě této příčce odpovídá majetek 15,7 miliardy dolarů, který agentura připisovala Petru Kellnerovi v den jeho březnového úmrtí,“ uzavřel Lukáš Kovanda.

PPF Group
PPF Group
Zdroj: Profimedia.cz

K tématu

Tagy: byznys Lukáš Kovanda Petr Kellner koronavirus PPF Renáta Kellnerová
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

NATO

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Do České republiky v neděli vjela přes hraniční přechod u Břeclavi krátce před 21:30 první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku na svoji základnu v Německu. Kvůli plynulosti dopravy je konvoj opět rozdělen na menší části, které po českých silnicích pojedou asi s hodinovými rozestupy. Další skupiny konvoje přijedou v pondělí a v úterý večer. Celkem se přes Česko přesune asi 600 vojáků s více než 200 vozidly.

Politika

Polyamorie je nemorální, pustil se Babiš do Pirátů. To není věc státu, řekl Ferjenčík

Polyamorie je nemorální, pustil se Babiš do Pirátů. To není věc státu, řekl Ferjenčík

Spory mezi Piráty a premiérem Andrejem Babišem (ANO) jsou stále častější. Tentokrát se Babiš pustil do poslance Mikuláše Ferjenčíka a jeho názoru na polyamorii, tedy vztah více lidí. Český premiér považuje tento způsob života za nemorální. Ferjenčík Babišova slova okomentoval tím, že stát by se neměl motat lidem do života. Následně si z něj vystřelil na sociálních sítích.

Izrael má po dvanácti letech nového premiéra. V Bennettově vládě je osm stran
Eriksen chvíli nežil, prozradil lékař. Spojení s vakcínou proti covidu je hoax
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Babiš označil senátora Wagenknechta za psychopata. Musí se omluvit, rozhodl soud
Pokud Babiš neumí podnikat bez dotací, ať odejde z politiky, říká šéfka TOP 09 Pekarová Adamová
Další články
reklama
reklama