CNN Prima News komáři

komáři

Výpis příspěvků ke štítku „komáři“

Blíží se invaze komárů, vlhké počasí jim nahrává. Mapy ukazují, kde budou škodit nejvíc

Počasí bohaté na srážky komárům svědčí, pokud se k nim přidají vyšší teploty, můžeme se připravit na vyšší výskyt komárů. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude jejich aktivita v následujících dnech postupně stoupat. Obtížný hmyz se probudí koncem koncem pracovního týdne, a to v pátek, kdy bude podle indexu na některých místech tuzemska škodit významně.

Tiplice: Větší příbuzná komára, která ale krev nesaje

Je to tiplice, ale nikdo jí neřekne jinak než velký komár – za tuto podobu často platí životem. Živočich, který může díky svým pavoučím nohám působit děsivě, ve skutečnosti vůbec děsivý není. V České republice existuje okolo 120 druhů, v Evropě asi 460, celosvětově je pak známo okolo 15 tisíc druhů, u nás jsou nejčastěji k vidění tiplice obrovská a zelená.

Malárie zabije dítě každé dvě minuty. Pomůže jen masivní očkování, tvrdí experti

Světová zdravotnická organizace (WHO) podpořila masivní očkování první schválenou vakcínou proti malárii. Vakcinace by podle ní mohla zachránit desetitisíce životů, zejména dětí v Africe. Na malárii, nemoc známou už od dob antiky, podle statistik WHO zemře na světě jedno dítě každé dvě minuty. Doporučení organizace očkovat představil na středeční tiskové konferenci šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.