Nejlevnější Rolls-Royce prošel drobnou modernizací. Změny budete hledat lupou
komáři
Výpis příspěvků ke štítku „komáři“
Komáři útočí na Česko, kvůli počasí je jejich aktivita mimořádně vysoká. Kde bude nejhůře?
Česko potrápí mimořádná aktivita komárů, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na sociální síti X. Podle jeho mapy budou v následujících dnech řádit na různých místech republiky.
Nový druh komára se rozšířil na Olomoucku. V čem se daleko agresivnější hmyz liší?
Potvrzuje se to, co odborníci už nějakou dobu předvídali. Se změnou klimatu se u nás začíná vyskytovat i hmyz dříve typický pro vzdálené oblasti. Například v Olomouckém kraji se objevil nový druh komára. Podle expertů je daleko agresivnější než jeho příbuzné zdejší druhy a na člověka útočí bez ohledu na denní dobu. Že by mohl být přenašečem tropických nemocí, ale snad nehrozí.
Záludná tropická horečka má první oběti: V Brazílii zemřely dvě mladé ženy. Přenáší ji komáři
Brazílie hlásí první dvě úmrtí, jež způsobilo tropické onemocnění nazývané horečka Oropouche. Podle tamního ministerstva zdravotnictví jde o první případy na světě, kdy nakažení této nemoci podlehli, informovala v pátek agentura AFP. Ministerstvo uvedlo, že zemřely dvě mladé ženy ve věku pod 30 let, které žádné další nemoci neměly.
Česko sužují „letní“ komáři: Na uzdě je drží moderní technologie a preventivní postřiky
Po nedávných vydatných deštích se opět ve velkém objevují komáři. Na střední Moravě v uplynulých letech museli hygienici na některých místech vyhlašovat kalamitu. Letos to zatím díky řadě preventivních opatření a moderním technologiím nebylo nutné.
Komáří apokalypsa, popisují lidé situaci na jihu Čech. Třeboňsko odmítá plošné postřiky
Stačilo krátké deštivé období, k tomu dostatečně vysoké teploty, a kolem stojatých vod a říčních toků se to znovu hemží tisíci komárů. Po období klidu se musejí lidé opět obrnit trpělivostí a zvlášť v některých částech Česka čelit náletům bodavého hmyzu.
Před komáry nejlépe ochrání repelenty a moskytiéry. Které přípravky v testech propadly?
Při cestách do zahraničí hrozí Čechům onemocnění horečkou dengue nebo západonilskou horečkou. Nechtěnému suvenýru z dovolené je přitom možné se bránit repelenty a moskytiérami. Odborníci ale upozorňují, že ne všechny přípravky na trhu jsou skutečně účinné. A přenašeči těchto nemocí – komáři – se šíří nejen v exotických destinacích, ale také po Evropě.
Komáří apokalypsa: Proč repelenty nefungují a jak se chránit? Odborník popsal rizika
V Česku se přemnožil obtížný hmyz. Aktivita komárů je ve čtvrtek po celé zemi na nejvyšším pátém stupni. Vyhovují jim vysoké teploty a vlhkost po deštích. Klasická ochrana repelentem proti nim nefunguje. Proč tomu tak je a jaká rizika od bodavého hmyzu hrozí, prozradil epidemiolog Roman Prymula v pořadu Nový den ve vysílání CNN Prima NEWS.
V Evropě se objevil zákeřný virus. Šíří se v oblíbených letních destinacích, varují experti
Ve dvou oblíbených dovolenkových destinacích se šíří západonilská horečka. Po jednom případu evidují v Itálii a ve Španělsku. Lidé by si při cestování do těchto zemí měli dávat velký pozor, jak upozorňuje Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC). O šíření nemoci informoval britský server The Mirror.
Invaze komárů v Plzni. Jsme zoufalí, nedá se v tom žít, říkají místní. Řešení je v nedohlednu
Nekonečná hejna komárů nadále znepříjemňují život obyvatelům městské čtvrti Nová Hospoda v Plzni. Po vydatných deštích zůstaly v lese laguny, v nichž se vylíhly tisíce a tisíce zástupců otravného hmyzu. Místní zmiňují, že zažívají doslova komáří invazi. Zároveň mluví o nekončícím zoufalství. Komáři jsou navíc vysoce nebezpeční, jelikož mohou přenášet nejrůznější nemoci. Pomoc ze strany úřadů nebo vlastníků lesa zatím nepřichází.
Proč někteří lidé přitahují komáry víc než jiní? Odborníci popsali hlavní důvody
Máte pocit, že jste doslova magnet na komáry? Přitahujete je víc než vaši přátelé a příbuzní? A ptáte se, čím to je, a jak byste tomu mohli zabránit? Na všechny tyto otázky se pokusil najít odpovědi zpravodajský web The New York Times.
Komáří invaze na okraji Plzně. Lidé nemohou sedět venku, problém je i nastoupit do auta
Invazi komárů zažívají obyvatelé Nové Hospody v Plzni, kteří bydlí u lesa. Po vydatných deštích tam stojí laguny vody a v ní se komáři ve velkém líhnou. Lidé prý nemohou ani sedět venku na zahradě. I nastoupit do auta je problém.
Byla jako bez života, líčí Kateřina boj své fenky s parazitickým červem. Nebezpečný je i lidem
Migrace a nové druhy komárů, změna klimatu, ale také cestování se psy do zahraničí. To jsou důvody, které mohou podle odborníků za rozšíření srdeční dirofilariózy do zemí střední Evropy. Výrazný nárůst případů, kdy se psovi uhnízdí v plicích a v srdci červi, sledují epidemiologové v Rumunsku, Maďarsku, ale také na Slovensku. Nákaza se objevila rovněž v Česku. Dirofilariózou se může od komára nakazit i člověk. Boj se zákeřným parazitem svedla například Fíbí, která je dnes díky odhodlání své majitelky Kateřiny zdravou fenkou. Prevence může podle Kateřiny ušetřit majitelům starosti a desítky tisíc korun.