reklama

Komiksové okénko Kláry Mayerové: Květiny a zvířata? To nejde dohromady!

Kytky u nás doma? Nemožné.
Zdroj: Klára Mayerová

Málokdo to o mně ví, ale jsem velkou milovnicí rostlin. Nepoznali byste to, protože nemáme ani kaktus… ale to má samozřejmě svůj důvod a ten důvod se jmenuje ZVĚŘ. Čili známé firmy Pizzly, Vepřena, Mumie a Králík.

reklama

Dokud byla Mumie ještě mladá a měla jsem jen ji, nebyl pro okolní zeleň takový problém přežít. Všechno změnil až Pizzly, který ihned po svém příchodu ke mně domů rozmetal ocasem palmu, počůral bazalku v domnění, že to je travička pro něj, a shodil rýmovník z okenního parapetu. V tom se taky s gustem vyválel a byl zelený a smrděl jako lékárna vytřená mokrým hadrem.

Od té doby jsem většinu rostlin měla tam, kde na ně nedosáhl, jenže když dospěl, dokázal dupat a jančit tak, že otřesy převrhly i kaktus na skříni. Zabodnul se Pizzlymu do zadku. Pizzly při vytahování ostnů řval tak, že z toho mezi sousedy vznikaly nepěkné pomluvy o týrání zvířat.

Definitivní sbohem všemu zelenému jsem řekla, když mi Vepřena ožrala feferonky. Co následovalo těsně po tomto incidentu snad ani nebudu popisovat, řeknu jen tolik: Pár feferonek se mi vrátilo ihned, a to do dřezu, do koberce a do mých oblíbených dinosauřích bačkor. Část se vrátila později během procházky, na kterou jsem s Vepřenou urgentně vyběhla, a tehdy Vepřena zalitovala podruhé, že kdy feferonky pozřela. Chodila velmi podivně ještě dvě hodiny potom.

/ fotografií

Když jsme se přestěhovali do domu se zahradou, radovala jsem se, že konečně budu moct něco vypěstovat. Haha. Pravda, počítala jsem s Pizzlym a záhony jsem obehnala plůtkem. Plůtek ovšem podhrabala Králík a v záhonech si udělala výběh, ze kterého se odmítala vzdálit. Sežrala rašící ředkvičky, jarní salát, záhon mrkve, brokolici a kedlubny. V záhonku zbyl akorát heřmánek a rajčata. O rajčata se postarala Vepřena, která každé ráno ihned po vypuštění ze dveří vběhla do zahrady a všechna jen trochu červená orvala a spolkla.

K tématu

Do jahod se vyblila Mumie, takže okamžitě zhnědly a uhnily, byliny podryl krtek, cukety snědli slimáci, okurky dodělala plíseň… zbyla nám prakticky jen jediná dýně, která dokonce přežila i to, jak ji Pizzly demonstrativně počůral, když se nám za plotem producíroval místní toulavý vořech.

No, nezbývá, než se z toho poučit. Příští rok žádný plůtek, ale rovnou vyvýšené záhony, jakékoli keře nebo stromky obehnat ostnatým drátem nebo elektrickým plotem, vepřenu vodit po zahradě jen na vodítku, aby nic nesežrala, než to stihne vůbec pořádně uzrát… jen ohledně strategie s Králíkem si nejsem jistá: Ano, k čemu se dostala, to sežrala, ale její bobky působily jako báječné hnojivo a všechno rostlo jak divé. Tohle ještě promyslím.

A co se pokojových rostlin týče, občas mám takové idealistické tendence… ale moje smečka mě vždycky velmi brzy profackuje a uvrhne mě do kruté, nehostinné a hlavně NEROSTLINNÉ reality.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Od začátku své kariéry se skrze své písně Tomáš Klus vyjadřoval k politické situaci v zemi. Nyní adresuje album Čaučesko dvěma politikům – premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi. „Neútočím na jejich osobnost, ale na jejich skutky, které mají morální dopad na naši společnost,“ uvedl Klus v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Sám se však do politiky nehrne, protože by v ní prý trpěl.

Dopis generálů hýbe Francií. Le Penovou táhne vzhůru, lidé spekulují o převratu
Doufali jsme v zázrak. Lidé na sociálních sítích truchlí za 15letého Tomáše
Ruští agenti z Vrbětic povýšili. Pracují pro Kreml, tvrdí novinář Bellingcatu
Mistrovská Slavia nedala v poháru Spartě šanci. Sešívaní si finále zahrají s Plzní
reklama
reklama
Hamáčkovi věřím. Výměna Vrbětic za Sputnik V je nesmysl, zdůrazňuje Babiš

Politika

Domácí zpravodajství

Vláda musí prověřit únik informací v případu Vrbětice, rozhodli poslanci
Pacienti s rakovinou se bojí nejen nemoci, ale i její léčby, přiznal lékař Klener
Zatčený aktivista i vyjádření známých osobností. Česko si připomíná Pražské povstání
Další články
reklama
reklama