reklama

Koronaviru v Česku podlehlo už 14 tisíc lidí. Denně jich umírá přes 150

Počet mrtvých s potvrzenou nákazou koronavirem začal výrazně růst zejména od října a v listopadu byla několikrát překročena i hranice dvou stovek mrtvých za den. Dosavadní rekord 262 mrtvých je ze 3. listopadu. Loni na jaře přitom trvalo měsíc, než celkový počet mrtvých překročil 200 (hranice sta zemřelých byla překročena za 17 dní). Aktuálně počet zemřelých s COVID-19 překonal v ČR hranici 14 tisíc.

reklama

Hranice pěti stovek zemřelých přitom padla teprve půl roku po prvním mrtvém s covidem, 17. září. Pak ovšem počty zemřelých začaly přibývat o stovku v řádu několika dní: hranice 600 mrtvých padla za devět dní 26. září, hranice tisíce obětí 10. října. Za dalších osm dní (18. října) bylo přes 1 500 mrtvých. Od 19. října pak umíralo přes 100 lidí denně. Dvoutisícovou hranici překročil počet zemřelých 22. října, o týden později už bylo více než 3 000 mrtvých.

K tématu

O další tisíc se počet úmrtí zvýšil do 2. listopadu, tedy za čtyři dny. Hranice 5 000 zemřelých byla překročena 7. listopadu. Za dalších pět dní již bylo více než 6 000 mrtvých a 18. listopadu padla hranice 7 000. Pak začalo tempo mírně klesat, přes 8 000 mrtvých s covidem bylo zaznamenáno 26. listopadu, tedy za osm dní. Hranice 9 000 mrtvých padla za dalších devět dní a na 10 tisíc stoupl počet mrtvých za deset dní 15. prosince.

Hranici 11 tisíc úmrtí byla překonána rovněž za devět dní (24. prosince), na více než 12 tisíc vzrostl počet mrtvých za osm dní a přes 13 tisíc úmrtí bylo po dalším týdnu. Poslední tisícovka mrtvých pak přibyla za šest dní.

Denní počty zemřelých lidí s nemocí COVID-19 se pohybují od začátku ledna většinou kolem 150 až 180. V první polovině prosince byly počty úmrtí podstatně nižší, vesměs kolem stovky denně.

V posledních dvou dnech kleslo množství lidí, kteří kvůli covidu skončili v nemocnici. Na začátku týdne počet hospitalizovaných vystoupal na více než 7 400, ve středu klesl na 7 284 a ve čtvrtek zhruba na 7 000. Z toho asi 1 100 pacientů je ve vážném stavu.

Ve čtvrtek byl počet nově potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku skoro o polovinu nižší než před týdnem, a to 8 032. Poklesl i podíl pozitivních testů na 28,3 procenta.

K tématu

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

V podzimních volbách do Sněmovny podle bookmakerů hnutí ANO vítězství neobhájí. Na tuto variantu je aktuálně kurz 1,46:1, na výhru se dá sázet v kurzu 2,5:1. Největším favoritem na příštího premiéra je předseda Pirátů Ivan Bartoš (1,9:1) před současným předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO, 2,5:1). Sázkaři se zatím mírně přiklánějí k vítězství ANO, nejvyšší sázka je 300 000 korun. Mezi dalšími kandidáty jsou i šéf ODS Petr Fiala či bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Vyplývá to z vyjádření zástupců sázkových kanceláří.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
reklama
reklama
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá

Partie

Domácí zpravodajství

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
Další články
reklama
reklama