CNN Prima News křeček

křeček

Výpis příspěvků ke štítku „křeček“

Konec chovu křečků a papoušků? Evropská unie řeší zákaz některých zvířat, uvažuje o seznamu

Konec domácích mazlíčků, jako jsou křeček, činčila, chameleon, had nebo papoušek. Aktivistickým návrhem se nyní zabývá Evropská komise. Jeho cílem je ochránit zvířata před nevhodným zacházením. Podle návrhu by do dvou let měl vzniknout celoevropský seznam zvířat vhodných k chovu, ostatní by zůstala v přírodě nebo zoologických zahradách. Omezení už v některých unijních zemích platí.

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků

Hongkong je na nohou kvůli křečkům, u kterých se potvrdila nemoc COVID-19. V předvečer oslav nového lunárního roku se proto úřady rozhodly pro drastický krok – nařídily „humánní“ utracení tisíců těchto domácích mazlíčků. Město se obává, že by hlodavci mohli nejenže přenášet nemoc, ale rovněž se stát mezičlánkem pro další mutace a varianty koronaviru. Milovníci zvířat se ale postavili na odpor a k nelibosti úředníků si vytvořili neveřejnou síť na křeččí záchranu.

Křeček polní nebo velryba černá: Seznam ohrožených druhů se rozšiřuje

Koronavirová krize zasáhla svět zvířat mnohem víc, než by se mohlo zdát. Kromě vážných zásahů pro živočišný průmysl se dotkla i ochrany ohrožených druhů. Ochránci přírody tak letošek považují za „rok, ke kterému ani nedošlo“. Těmito slovy Craig Hilton-Taylor z Mezinárodního svazu pro ochranu přírody popisuje nezměrnou ztrátu dat důležitých pro vyhodnocení stavu biodiverzity na světě.

Pokus na křečcích dokázal, že roušky snižují šíření koronaviru

Pokusy na křečcích odhalily, že hromadné používání roušek snižuje přenos koronaviru, jenž způsobuje nemoc COVID-19. Oznámil to tým vědců z Hongkongu, které citovala agentura AFP. Výzkum Hongkongské univerzity je jedním z prvních, které se konkrétně zaměřily na zjištění, zda roušky nebo obličejové masky mohou zabránit symptomatickým i nesymptomatickým nositelům koronaviru nakazit ostatní.