reklama

Krypto Magazín: Těžit kryptoměny můžete i na mobilu, říká šéf těžařské společnosti

V dalším díle pořadu Krypto Magazín osvětlil Petr Beneš z firmy Cryptology principy kryptoměnové těžby. Jeho společnost se zabývá odbavováním kryptoměn ve velkých datacentrech, do čehož zapojuje i klienty.

reklama

Kryptoměnová těžba je pro řadu lidí stále velmi abstraktní pojem. V novém díle pořadu Krypto Magazín ji přišel vysvětlit Petr Beneš ze společnosti Cryptology, která klientům nabízí možnost z nákladné těžby profitovat. „Těžba představuje digitální svět podobný bankovním účtům. Těžařské stroje v tomto případě počítají šifru mezi transakcemi dvou účtů,“ vysvětlil Beneš.

Všechny informace o provedených transakcích se v případě bitcoinu zapisují do velké digitální účetní knihy zvané blockchain. „Představte si dokument transakcí, který obsahuje kdo, s kým, kde, kdy a proč,“ popsal spoluzakladatel firmy Cryptology.

Na čem člověk může těžit?

Zatímco profesionálové těží kryptoměny na speciálních strojích, které obsahují výkonné grafické čipy, nadšenci dnes mohou těžit prakticky na jakémkoli výkonném zařízení. „Teoreticky to jde i na PlayStationu, mobilu nebo externí grafické kartě. My máme počítače, které obsahují šest až dvanáct karet. Takto provozujeme stroje ve větším množství,“ uvedl Beneš v pořadu Krypto Magazín.

Když ale člověk myslí těžbu opravdu vážně, musí se připravit na zvýšené náklady. „Vstupní investice je velmi značná. Buď máte jednoúčelové stroje určené na jednu měnu, to jsou pak statisíce, nebo máte grafické karty určené pro hraní her, tam se pohybujeme v desítkách tisíc korun,“ řekl vedoucí společnosti Cryptology.

Pro ty, kteří se nechtějí zatěžovat konstrukcí vlastního stroje, zajišťuje Benešova firma kompletní servis. „Můžeme vám stroj složit a zařadit ho do naší farmy. Od toho ale ustupujeme, člověk k nám teď vstoupí tím způsobem, že nám půjčí peníze. My za ně nakoupíme stroj, tím zvýšíme výkon celé farmy a klientovi vracíme peníze i s úrokem,“ uzavřel expert na kryptoměnovou těžbu.

Tagy:
těžba Bitcoin kryptoměny Krypto Magazín Petr Beneš Cryptology

Hlavní zprávy

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum
360°

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv
ZOH 2022

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

reklama