Kalifornie v plamenech: Úřady musely na několik hodin uzavřít hlavní dopravní tepnu

Úřady v neděli uzavřely část hlavní dálnice 14 ve městě Santa Clarita v Kalifornii poté, co tam uprostřed suchého a horkého období vypukl požár. Na místě zasahovalo až 400 hasičských jednotek, které se ho snažily přes noc uhasit. Dálnice propojuje město Los Angeles s Mohavskou pouští. Informovala o tom agentura AP.

Deník Los Angeles Times upřesnil, že požár se rozpoutal u silnice Soledad Canyon, odkud se rychle rozšířil až k dálnici. Hasiči kromě uzavření dopravní tepny museli evakuovat přes 200 rezidentů žijících poblíž dálnice u Agua Dulce.

Podle kalifornského ministerstva dopravy byla dálnice uzavřena po dobu několika hodin. Všechny jižní pruhy a dva severní pruhy měly být opět v provozu okolo jedenácté hodiny večer.

Velikost požáru hasiči nejprve odhadovali na 1 100 akrů, a to v neděli v osm hodin večer tamního času. Toto číslo ale úředníci neustále aktualizují.

Příčina požáru zatím není známá. Nebyl to ale jediný oheň, který v posledních dnech v okolí Kalifornie vypukl. Ohně by mohly mít spojitost s oslavami Dne nezávislosti a velkým počtem ohňostrojů.

Právě během soboty hasiči odpovídali na tisíce nouzových hovorů a uhasili minimálně jeden velký požár, který spálil zhruba půlku bytového komplexu v sousedství Northridge v Los Angeles v Kalifornii.

Hasiči už naléhali na obyvatele okresu Los Angeles, aby se vyhnuli zapalování ohňostrojů poblíž suchých míst, jak uvedlo město Santa Clarita na svém twitterovém účtu.

Tagy: