reklama

Legendární sporťák Chevrolet Camaro bude dost možná jezdit na elektřinu

Skica ukazuje typické uložení akumulátorů.
Zdroj: Chevrolet

Po Fordu Mustang Mach-E zřejmě přijde s elektrickým pohonem i konkurenční Chevrolet. Rozdíl je v tom, že elektrické Camaro si kromě jména zachová svoji původní karoserii. Už teď je jasné, že koncern General Motors chce po roce 2035 vyrábět výhradně elektrická auta.

reklama

Chevrolet Camaro je neodmyslitelnou součástí rodiny amerických „pony cars“, spolu s Fordem Mustang nebo Dodgem Charger. Ale také je nejméně úspěšný. Loni se Camara prodalo jen necelých 30 tisíc exemplářů, zatímco Mustangu více než 61 tisíc a Chargeru téměř 53 tisíc kusů. GM tedy chtě nechtě musí řešit jeho budoucnost. A ta by mohla být už brzy ryze elektrická. Koncern má totiž k dispozici novou elektrickou platformu Ultium, na níž vzniká GMC Hummer EV, ale i Cadillac Lyriq. Tato platforma je natolik flexibilní, že může představovat i základ kultovního Camara.

Současné Camaro ZL1 se chlubí výkonem 650 koní z benzinového osmiválce o objemu 6,2 litru.
Současné Camaro ZL1 se chlubí výkonem 650 koní z benzinového osmiválce o objemu 6,2 litru.
Zdroj: Chevrolet

Ideální adept na elektrifikaci

„Zvažujeme mnoho věcí, studujeme a navrhujeme techniku ​​či design. Mohu vám však říci, že na platformě Ultium dokážeme postavit prakticky cokoliv,“ uvedl prezident General Motors Mark Reuss v nedávném rozhovoru pro Fox News. Netrvalo dlouho a okamžitě se strhla debata na téma elektrického Camara. To sice Reuss nepotvrdil, ale ani nevyvrátil, a navíc se v krátkém prezentačním videu objevilo cosi, co nápadně připomíná klasické sportovní kupé ve stylu Camara, ale s bateriemi v podlaze. Nemusí to být špatná myšlenka.

Se současnými prodeji Camara nemá co značka Chevrolet riskovat, navíc je známo, že do roku 2035 chce General Motors definitivně skoncovat se spalovacími motory. Camaro by bylo na elektrifikaci ideálním adeptem. Zákazníci by byli ochotní akceptovat vyšší cenu, protože by se jim vrátila v excelentní dynamice. Navíc by si Camaro nijak nepřekáželo s ikonickou Corvette. Pokud však přijde, hned tak to nebude. Mluví se o roce 2026, protože současná generace má za sebou jen necelých pět let kariéry. Udržet ji ve výrobě je možné, dokud neskončí i modely CT4 a CT5, využívající stejnou platformu Alpha.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Zdraví

Důsledky doby covidu: Přibývá nádorů rakoviny prsu a jejich nebezpečnějších forem

Důsledky doby covidu: Přibývá nádorů rakoviny prsu a jejich nebezpečnějších forem

Ženy v době covidové podceňovaly rakovinu prsu, která patří mezi nejčastější onkologická onemocnění u žen. „Už nyní vidíme, že počet nádorů rakoviny prsu narůstá. Více nás ale znepokojuje, že se nyní stále častěji setkáváme s atypickými a mnohočetnými ložisky nádorů, které jsou odlišné od nálezů, které jsme vídali před covidem,“ říká lékařka Mirka Skovajsová, zakladatelka screeningu rakoviny prsu a sítě mamacenter po ČR.

Cestování

PŘEHLEDNĚ: Češi míří do Turecka. Co potřebují na cestu a jaká opatření v zemi platí?

PŘEHLEDNĚ: Češi míří do Turecka. Co potřebují na cestu a jaká opatření v zemi platí?

Koronavirová opatření se postupně rozvolňují a lidé míří k moři. Do Turecka odletělo první letadlo Smartwings před dvěma týdny a zájezd do země si koupily už tisíce Čechů. Pro vstup do země je třeba mít negativní PCR test na covid a v hotelích platí přísná hygienická pravidla, která se turistů ale příliš nedotknou. Reportérka CNN Prima NEWS podle vlastní zkušenosti přehledně sepsala, jaká koronavirová opatření v zemi v roce 2021 platí a co čeští turisté potřebují na cestu.

Lukašenko plní slib a vozí do Evropy migranty. Litevci už staví na hranicích tábory
Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku
Brzy se uzdrav, Chrisi. Eriksena podporují hráči i fanoušci při každém zápase na Euru
Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech
Polyamorie je nemorální, pustil se Babiš do Pirátů. To není věc státu, řekl Ferjenčík
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Pokud Babiš neumí podnikat bez dotací, ať odejde z politiky, říká šéfka TOP 09 Pekarová Adamová
Další články
reklama
reklama