CNN Prima News Lehman Brothers

Lehman Brothers

Výpis příspěvků ke štítku „Lehman Brothers“

Kolaps, který připomněl Lehman Brothers: V USA se dál třese bankovní sektor, obavy zasáhly i ČR

Svět si drží pěsti, aby nestál na prahu další globální ekonomické krize – páteční kolaps americké banky Silicon Valley Bank totiž spustil lavinu událostí, které začínají ovlivňovat ekonomiku už i v Evropě. Situace vyvolává nepříjemné vzpomínky na pád Lehman Brothers v roce 2008. Co se teď děje v bankovním světě? A proč skončila Silicon Valley Bank?

Před 14 lety zkolabovali Lehman Brothers. Proč dopady globální krize cítíme i dnes?

Chvíli po půlnoci na 15. září 2008 vyhlásila americká investiční banka Lehman Brothers bankrot. Kolaps gigantické společnosti byl vrcholem hypoteční krize v USA, která způsobila ekonomický propad nejprve ve Spojených státech a posléze po celém světě. Šok pro globální ekonomiku byl tak obrovský, že dopady krize cítíme i dnes. Všechno to přitom začalo prostě – lidskou hamižností.

Kovanda: Česká národní banka šokovala svět. Rozhodným způsobem „sundává nohu z plynu“

Česká národní banka (ČNB) šokuje Česko i svět. Ve čtvrtek se rozhodla zcela nečekaně razantním způsobem navýšit základní úrokovou sazbu – ze stávající úrovně 1,5 procenta na 2,75 procenta. A lze předpokládat, že pro letošek ČNB se zvyšováním sazeb neskončila, uvádí v komentáři ekonom Lukáš Kovanda. Jeho celé znění si můžete přečíst v tomto článku.