reklama

lék

Výpis příspěvků ke štítku „lék“

Silnější než jakákoliv vakcína. Česko se zapojí do testování zázračného léku na covid

Izraelské ministerstvo zdravotnictví schválilo zahájení experimentální léčby proti nemoci COVID-19 pomocí léku EXO-CD24. Premiér Benjamin Netanjahu látku považuje za zázračnou. Lék by měl být použit v placebové studii, kde bude testován na 150 pacientech se středně závažným nebo těžkým průběhem. Mezi státy, které by se měly podílet na provádění studie, má být i Česká republika.

Už žádné vpichy do žil. Hostomský kvituje nový lék na koronavirus v pilulkách

Americká firma Pfizer vyvíjí nový lék proti koronaviru, který by měl být ve formě tabletek. „To ale neznamená, že bychom měli přestat očkovat,“ upozornil ve vysílání CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský. Lék se ale nachází teprve v úvodní fázi vývoje, Hostomský tak odhaduje, že pokud vše půjde podle plánu, bude medikament dostupný na konci letošního roku. Oproti jiným přípravkům je výhodou podání pomocí pilulek a ne injekcí.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference o Regeneronu: Je tento lék na covid účinný?

V úterý proběhne tisková konference ředitele Fakultní nemocnice Motol Miloslava Ludvíka, hlavního lékárníka Petra Horáka a přednosty Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Tomáše Vymazala. Tématem odborníků bude distribuce a léčba přípravkem na COVID-19 od firmy Regeneron. Konference začíná ve 13:00 a můžete ji sledovat živě přímo v tomto článku.

Zachrání mnoho lidských životů. Čeští pacienti mohou dostat speciální lék

Ministerstvo zdravotnictví dočasně povolilo používání neregistrovaného léku na COVID-19 bamlanivimab od firmy Eli Lilly. Rozhodnutí zveřejnilo na webu. Lék na bázi monoklonárních protilátek, tedy proteinů bránících vstupu viru do lidských buněk, má pomáhat lidem s rizikem těžkého průběhu onemocnění. Podle odborníků je třeba látku podat co nejdříve po nákaze, nemusí být ale účinná na další mutace viru. Česko by mělo prvních 500 dávek obdržet do konce února.

Nový izraelský lék na covid by byl silnější zbraní než vakcína, říká imunolog

Izrael ohlásil průlom v léčbě covidu. V první fázi testování experimentálního léku na nemoc COVID-19, který nese označení EXO-CD24, se vyléčilo 29 těžce nemocných pacientů ze 30. Imunolog Václav Hořejší však v televizi CNN Prima NEWS upozornil, že je potřeba počkat na standardní a klinické testy. Pokud by se úspěšnost léku prokázala, šlo by o silnější zbraň proti koronaviru, než je vakcína, dodal Hořejší.

reklama