reklama

lék

Výpis příspěvků ke štítku „lék“

Léky na covid už objednáváme. První dávky by měly dorazit za tři týdny, slibuje Vojtěch

23. listopadu 2021 22:28

Léky na covid, které by mohly pomoci lidem s těžkým průběhem, jsou už v jednání. V pořadu 360° to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Antivirotika společnosti Merck by podle něj měla být k dostání v polovině prosince. Šéf resortu také ve vysílání CNN Prima NEWS představil novou vakcínu, která funguje na odlišné bázi, než ty stávající.

Zázračný koktejl. Jeden z mála účinných léků na covid ochrání proti těžkému průběhu

2. listopadu 2021 23:15

Lék na covid, který zachraňuje lidské životy. I tak by se daly popsat monoklonální protilátky, které jsou v boji proti koronaviru určené především pro rizikové skupiny. Před rokem pomohly překonat nákazu bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, v Česku zase moderátorce Halině Pawlowské i herci Jiřímu Lábusovi.

Silnější než jakákoliv vakcína. Česko se zapojí do testování zázračného léku na covid

29. května 2021 22:20

Izraelské ministerstvo zdravotnictví schválilo zahájení experimentální léčby proti nemoci COVID-19 pomocí léku EXO-CD24. Premiér Benjamin Netanjahu látku považuje za zázračnou. Lék by měl být použit v placebové studii, kde bude testován na 150 pacientech se středně závažným nebo těžkým průběhem. Mezi státy, které by se měly podílet na provádění studie, má být i Česká republika.

Už žádné vpichy do žil. Hostomský kvituje nový lék na koronavirus v pilulkách

27. dubna 2021 22:39

Americká firma Pfizer vyvíjí nový lék proti koronaviru, který by měl být ve formě tabletek. „To ale neznamená, že bychom měli přestat očkovat,“ upozornil ve vysílání CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský. Lék se ale nachází teprve v úvodní fázi vývoje, Hostomský tak odhaduje, že pokud vše půjde podle plánu, bude medikament dostupný na konci letošního roku. Oproti jiným přípravkům je výhodou podání pomocí pilulek a ne injekcí.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference o Regeneronu: Je tento lék na covid účinný?

30. března 2021 12:54

V úterý proběhne tisková konference ředitele Fakultní nemocnice Motol Miloslava Ludvíka, hlavního lékárníka Petra Horáka a přednosty Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Tomáše Vymazala. Tématem odborníků bude distribuce a léčba přípravkem na COVID-19 od firmy Regeneron. Konference začíná ve 13:00 a můžete ji sledovat živě přímo v tomto článku.

reklama