CNN Prima News Lenka Klicperová

Lenka Klicperová

Výpis příspěvků ke štítku „Lenka Klicperová“

Vyhlášení vítězky soutěže ŽENA ČESKA se blíží. Kdo jsou ženy, jejichž práce a činy inspirují?

V české společnosti je mnoho žen, které svými skutky a působením v nejrůznějších oborech pomáhají každý den zlepšovat životy nás všech. CNN Prima NEWS se nyní rozhodla tyto hrdinky ocenit. Do ankety mohli lidé přihlásit jakoukoliv ženu. Veřejnost navrhla téměř 600 nominací. Svou cenu by si zasloužila každá, ale do finálního výběru se muselo vybrat pouze deset z nich. O vítězce nyní rozhoduje odborná porota, jejímž členem je i generální ředitel skupiny Prima Marek Singer. Kdo se stane nositelkou titulu ŽENA ČESKA, se rozhodne na finálovém galavečeru 17. září 2023. Kdo jsou ženy, které si získaly srdce veřejnosti?

Chci domů, volá o pomoc nejznámější nevěsta džihádistů. Britové jí nevěří

Snad nejznámější nevěsta džihádistů Shamima Begumová opět prosí, aby se mohla vrátit domů, tedy do Velké Británie. Byla prý jen hloupým dítětem, když odešla do Sýrie a přidala se k Islámskému státu. Británie už jí ale odebrala občanství a její návrat zamítl i letos v únoru nejvyšší soud. Begumová se tak podle některých expertů zřejmě snaží obměkčit tamní veřejnost.

Klicperová: Je to pandemie strachu. Tak moc se bojíme smrti, že přestáváme žít

Lenku Klicperovou charakterizuje hlasitý smích, a to i v situacích, kdy jde o život. Jako válečná reportérka natočila v Kongu dokument o znásilňovaných ženách, navštívila také Afghánistán či Somálsko. „Svoboda pro mě vždy představovala největší hodnotu a teď o ni přicházím. Celou pandemii koronaviru nesu velice těžce, je to nejhorší období v mém životě,“ řekla v pořadu Nový den.

Civilisté spí ve sklepích, padají bomby. Válečná reportérka promluvila o Náhorním Karabachu

Konflikt v Náhorním Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem se nanovo rozhořel již koncem září. Za tu dobu padli vojáci na obou stranách, ale zároveň i tamní civilisté. Aktuálně v oblasti platí příměří, ale města jsou přitom nadále ostřelována. Dojde k dalším ztrátám na životech? A kdo za konfliktem stojí? Hosty pořadu 360 byli válečná reportérka Lenka Klicperová a politolog Tomáš Šmíd.

Migrace je regenerace, vždy přinesla něco dobrého, říká egyptolog ke Dni Afriky

Migraci z afrických zemí bude v blízké budoucnosti nadále popohánět nejen změna klimatu, ale také globální ekonomická krize jako důsledek pandemie nemoci COVID-19. Podle egyptologa Miroslava Bárty bychom však měli na migraci pohlížet optimisticky. „Je to světová výzva, na kterou nereagujeme, protože máme tendenci jí přisuzovat jen negativní jevy. Musíme si uvědomit, že dějiny člověka jsou výsledkem migrace a míšení lidí po celém světě,“ řekl k příležitosti Dne Afriky v pořadu Silný hlas.

Lenka Klicperová o turecko-řecké hranici: Migranti jsou zoufalí, začínají chápat, že naletěli a nikdo je v Evropě nechce

Od konce minulého týdne, kdy Ankara v reakci na situaci v syrské provincii Idlib reagovala prohlášením, že nebude bránit uprchlíkům v přechodu do Evropy, se začaly na hranicích - především s Řeckem - shromažďovat tisíce uprchlíků pokoušejících se hranici překročit. Vznikla krizová situace, ve které turecká strana uprchlíkům navíc pomáhá hranici narušovat a brání jim v návratu do Turecka. Známá novinářka, dříve šéfredaktorka časopisu Lidé a země a nyní spolupracovnice TV Prima Lenka Klicperová, v rozhovoru pro naši redakci situaci na turecko-řecké hranici komentuje.