CNN Prima News letecké společnosti

letecké společnosti

Výpis příspěvků ke štítku „letecké společnosti“

Green Deal pro letadla popírá fyzikální zákony. Ohrozilo by to cestující, varují čeští výrobci

Letecký průmysl zřejmě nečeká stejný osud jako ten automobilový, v kterém nebude od roku 2035 možné vyrábět auta s klasickými spalovacími motory. Přestože by si Evropská unie přála omezovat i letecké emise, alternativní motory zatím nejsou na takové úrovni, aby mohly být považovány za spolehlivé. Podle českých výrobců letadel by ohrožovaly bezpečnost cestujících.

Další rána pro letectví: Na trhu chybí mechanici. Aerolinky už hledají i mezi studenty

Letištní terminály přeplněné turisty nejsou jediný problém, kterému během vrcholící turistické sezóny letečtí přepravci čelí. Na trhu vedle personálu odbavovacích přepážek se totiž začíná kriticky nedostávat také mechaniků. Podle odhadů společnosti Boeing bude během dvou následujících dekád zapotřebí dalších 626 tisíc mechaniků po celém světě.

Bilion dolarů pro aerolinky. Vládní pomoc leteckým dopravcům je na vzestupu

Koronavirová epidemie ustupuje, nebe se otevírá a letecké společnosti se probouzejí k životu. Mnohé z nich se restartu dožijí také díky vládní pomoci. Odhaduje se, že aerolinky budou celosvětově potřebovat až jeden bilion dolarů (přibližně 23,5 bilionu korun). Některé už se na peníze mohou těšit, jiným stát finanční injekci odmítl, zatímco další stále čekají na finální rozhodnutí.