reklama

Lidé, kteří ve Francii brutálně mrzačí koně, stále unikají. Policie nasadila i vrtulník

Navzdory rozsáhlé pátrací akci se ve Francii stále nepodařilo dopadnout pachatele, kteří po celé zemi mrzačí koně a poníky. V noci na pondělí nedaleko Dijonu dva podezřelé pronásledovalo čtyřicet policistů a vrtulník, ani tato akce ale nebyla úspěšná.

reklama

Chovatel z venkovské oblasti nedaleko Dijonu spatřil v noci na pondělí na své pastvině dvě osoby. Kvůli podezření, že se jedná o pachatele brutálních útoků na koně, přivolal policii. Navzdory rozsáhlé policejní přítomnosti v okolí se ale podezřelým podařilo uniknout.

K tématu

„Akce skončila, nyní vyšetřujeme. Prozatím nemáme žádné stopy,“ řekl agentuře Reuters policejní mluvčí. Už dříve policie uvedla, že nemá tušení, co je motivem brutálních útoků na zvířata. Připustila ale, že by se mohlo jednat o satanistický rituál, zvrhlý hon za trofejemi či plnění zvrácené výzvy ze sociálních sítí.

Ve Francii od počátku roku zaznamenali více než tři desítky případů, kdy neznámý pachatel či pachatelé koně a poníky pořezali, někdy jim vydloubli oko, uřízli genitálie nebo ucho. Případů výrazně přibylo v létě.

Policie v souvislosti s věcí zveřejnila portrét jednoho z podezřelých a vyzvala chovatele koní, aby bedlivě sledovali své pastviny, nenechávali na nich zvířata bez dozoru a případně nainstalovali bezpečnostní kamery.

Případem se zabývají i členové francouzské vlády. Ministr vnitra Gérald Darmanin a ministr zemědělství Julien Denormandie mají v pondělí na programu návštěvu jednoho z postižených chovatelů koní v departementu Oise nedaleko Paříže.

K tématu

Tagy: Francie koně týrání zvířat francouzská policie

Další hlavní zprávy

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

Zdraví

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Miminka krmená z plastových lahví mohou denně spolykat miliony částeček mikroplastů, uvádí nová studie, kterou citoval zpravodajský server The Guardian. Mnoho z těchto částeček se z těla vyloučí na závěr trávicího procesu, soudí vědci. Ve výzkumu hodlají pokračovat, aby zjistili, kolik z takto přijatých mikroplastů se může dostat do krevního oběhu a dalších částí těla.

reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí
Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama