Posiluje imunitu nebo dodává energii. Špatná příprava čaje ale může škodit zdraví
liška
Výpis příspěvků ke štítku „liška“
Liška si pro ukrytí svého nejdražšího pokladu vybrala psí boudu na zahradě
Dora Nightingale z Velké Británie se stala strážným andělem lišek. Není tam totiž nic divného na tom, když se vám na zahradě objeví liška a místní na ně nepohlížejí zrovna s oblibou. Proto se Dora rozhodla šířit osvětu ve prospěch těchto rezavých šelem.
Převléká se za lišku, aby se postarala o osiřelé mládě. Občas mi padá brada, vtipkuje žena
Velmi neobvyklý způsob péče o opuštěné liščí mládě zvolila ředitelka záchranné stanice v USA. Do kontaktu s čerstvě narozeným tvorem chodí výhradně ve zvířecí masce. Nechce totiž, aby si malá šelma zvykla na přítomnost lidí, uvedla pro stanici CNN.
Loni potřebovalo pomoc záchranné stanice dvojnásobně více zvířat než rok předtím
Rekordní počet zvířat v nouzi zaznamenala v uplynulém roce liberecká záchranná stanice Archa. Seznam odchycených nebo zachráněných živočichů od leguána až po netopýry má přes tři tisíce položek, o rok dříve to přitom bylo patnáct set.
Pomáháme jim, nebo naopak? Rizika a důsledky krmení volně žijících zvířat
Čas od času se objeví případy, kdy se volně žijící zvířata naučí nechat se krmit člověkem a ztratí tak svou přirozenou plachost. Krmení má však pro volně žijící zvířata značná rizika. Například ztratí schopnost hledat si potravu, případně si vytvoří závislost na lidech a ztratí k nim přirozený respekt. Konkrétní případ se v nedávné době objevil například u lišek, které se v Krkonoších nechávaly krmit turisty.
Finové vybíjejí na farmách 70 tisíc norků a lišek. Děsí se mutace ptačí chřipky
Finské úřady nařídily vybití nejméně 70 tisíc norků a lišek chovaných na kožešinových farmách, aby zabránily šíření ptačí chřipky. Experti uvedli, že norci se mohou nakazit ptačí i běžnou chřipkou, což zvyšuje riziko mutace viru a přenosu na člověka.
Smrtelná past u cesty: Liščátko si z betonové jámy zakňouralo o pomoc, srnče nepřežilo
Ochránci zvířat upozorňují na velké množství nezabezpečených melioračních šachet na polích a loukách, ze kterých se stávají smrtelné pasti. Z jedné takové betonové jámy zachránci naposledy vytáhli liščí mládě, které mělo štěstí, že jeho naříkání slyšeli kolemjdoucí turisté. Snadno do nich však může spadnout kromě menších živočichů i malé dítě.
Denně žral krabici ovoce a kyblíky nudlí. Žena po letech zjistila, že její mazlíček není pes
Čínská rodina si pořídila štěně tibetské dogy, aby po dvou letech zjistila, že ve skutečnosti celou dobu chová medvěda, uvádí web New York Post. Média o tomto bizarním příběhu informovala už v roce 2018, na začátku letošního března se však opět stal virálním.
Myslivec na Opavsku zastřelil psa, umíral majitelce před očima. Trest je mírný, zuří lidé
Případ, kdy myslivec na Opavsku zastřelil border kolii přímo před očima majitelky, rezonuje mezi místními. Spolek, pod který muž spadá, se mu zatím rozhodl pozastavit povolenku k lovu do doby, než bude případ vyšetřen. Řadu lidí trest rozčílil, považují ho za příliš mírný. Příště si splete člověka s jelenem, obává se s mírnou mírou ironie jedna z uživatelek sociálních sítí. Fenka byla v okamžiku výstřelu na volno, ale od majitelky nebyla dál než deset metrů. Myslivec tvrdí, že měl políčeno na lišku.
Kocour Larry vyhnal škodnou z Downing Street. Vezměte si z něj příklad, vzkazují Trussové
Premiérka Trussová by se podle britských novinářů měla s rebelujícími poslanci vypořádat stejně jako kocour Larry s liškou. Ten totiž divokého vetřelce z Downing Street velmi rychle vyprovodil. Informoval web Sky News.
Prestižní cenu získal snímek tygra objímajícího strom. Fotografovi se klaněla i Kate
Prestižní ocenění Wildlife Photographer of the Year 2020 (Fotograf divočiny roku 2020) vyhrál Rus Sergej Gorškov za snímek amurského tygra objímajícího kmen stromu. Vítězství v „juniorské“ kategorii získala Liina Heikkinenová za fotografii lišky, která si brání úlovek před svými sourozenci.
Proč se naši psi rádi válí ve výkalech jiných zvířat? Nejspíš si hrají na agenty v utajení
Slunce nad hlavou svítí, ptáci zpívají, tráva se zelená, zkrátka je to ten naprosto ideální den na procházku s vaším čtyřnohým kamarádem. Pustíte ho, aby se taky trochu nadechl a proběhl ve voňavé trávě. Jen, co otočíte hlavu, váš pes je na zádech a hází sebou z jedné strany na druhou, jako beruška na krovkách. Co asi dělá? Pro pejskaře jasný signál, že tam něco moc „voní“. Když k vám přiběhne zpět, ucítíte to, váš pes se právě vyválel v cizím hovínku. Proč, ptáte se? Jak je možné, že psi, kteří mají čich ještě sto tisíckrát lepší než my, by se chtěli pokrývat něčím tak smradlavým. Na to hledali odpověď i odborníci.