CNN Prima News lockdown

lockdown

Výpis příspěvků ke štítku „lockdown“

Prymula o covidu: Takhle masivní vlnu už v létě nikdo nečekal. Hrozí návrat lockdownů?

30. června 2022 08:44

Počty případů covidu v Česku i dalších zemích Evropy rychle rostou. Denní přírůstky v tuzemsku již přesahují hranici jednoho tisíce nakažených. Epidemiolog Roman Prymula v souvislosti s nástupem další koronavirové vlny doporučuje Čechům posilující dávku vakcíny. Zároveň ve vysílání CNN Prima NEWS předeslal, že by v budoucnu nemělo docházet k masivním plošným opatřením či lockdownům.

CNN: Radost v Šanghaji vystřídala frustrace z front. Lockdown se navíc po dni vrátil

5. června 2022 07:38

Na jeden jediný den se v čínském největším městě Šanghaji obnovil život. Po dvouměsíčním lockdownu se zrušila velká část proticovidových opatření, ale to opět neplatí pro některé části města. A to kvůli opětovnému výskytu nákazy. Čína drží strategii nulové tolerance vůči koronaviru a extrémně přísná opatření zavádí ihned při výskytu několika případů nemoci. Informuje o tom americká CNN.

PŘEHLEDNĚ: Vrátí se respirátory do MHD? Válek nastínil podzimní opatření proti covidu

20. května 2022 06:07

Pokud jde o covid, nikdo nepochybuje, že nás čeká poklidné léto. Přesto již z nejvyšších míst zaznívají obavy, že na podzim by se mohla pandemická vlna vrátit. Ministerstvo zdravotnictví proto připravuje sérii opatření, která by po létě mohla vstoupit v platnost. Mnohé již naznačil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

V KLDR zaznamenali přes milion nakažených covidem. Kim povolal armádu a vyhlásil uzávěru

16. května 2022 10:56
Aktualizováno

Severní Korea již pravděpodobně zaznamenala více než milion případů nákazy koronavirem, ačkoli výskyt nemoci COVID-19 na svém území poprvé přiznala teprve minulý týden. Severokorejské zdravotnické úřady podle agentury AP uvedly, že „horečkou neznámého původu“ od konce dubna onemocnělo 1,2 milionu lidí. V KLDR jsou omezené testovací kapacity, takže potvrzeno je jen malé množství případů nákazy koronavirem, píše AP.

Zoufalství v Číně se stupňuje. Lidé prchají po žebřících, na covid se testuje i ovoce

16. května 2022 08:49

Čína se stále potýká s novými případy covidu a pokračuje ve své extrémně přísné politice nulové tolerance. I když oficiálně se naprostá uzávěra 25milionové Šanghaje uvolňuje, stále platí pro většinu lidí rozsáhlý zákaz vycházení a povinný pobyt ve státem zřízených karanténách. A to nejen pro ty, kteří mají pozitivní test, ale i pro jejich sousedy.

Lockdown nebude, ale opatření přijdou. Válek naznačil, jaká omezení chce na podzim

15. května 2022 11:41

Podzimní vlna covidu je nevyhnutelná, Češi se však nemusí bát dalších lockdownů. V nedělní Partii Terezie Tománkové to řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Nastínil také, jakým způsobem budou nastavena protiepidemická opatření. Nošení roušek se zřejmě vrátí například do hromadné dopravy či do lékařských zařízení. Rizikové skupiny se podle něj budou muset zřejmě znovu přeočkovat. Poslanec a lékař Jiří Mašek (za ANO) však varuje, že očkovací kapacity nemusí být dostatečné.

Proč Čína lockdowny škrtí globální ekonomiku? Může za to pýcha poloboha, míní expert

7. května 2022 23:34

Čína už měsíc udržuje nejen v Šanghaji přísný lockdown, třebaže se nyní vztahuje jen na část 26milionového města. Dopady na globální ekonomiku budou obrovské, kolem Číny stále čekají na vykládku zástupy lodí. Ekonom Lukáš Kovanda se domnívá, že celý problém způsobila neochota čínské vlády přiznat si, že její vakcíny proti omikronu nezabírají.

Děti trpí neznámým typem žloutenky. Na vině mohou být lockdowny, říkají experti

29. dubna 2022 07:49

Děti po celém světě se potýkají se žloutenkou neznámého původu. Britští odborníci přišli s nečekaným vysvětlením. Na vině podle nich může být pandemie covidu, ne však nemoc samotná, ale dlouhé lockdowny, kdy byly děti zavřené doma a jejich těla nebyla vystavena běžným virům. Po rozvolnění opatření je tak jejich imunitní systém zranitelnější.

V Šanghaji vpadli kvůli covidu do bytu 92leté ženy. Jak čínský lockdown ohrozí Česko?

23. dubna 2022 14:29

Atmosféra v čínské Šanghaji, kde už tři týdny lidé žijí v totálním lockdownu, houstne. Zástupci úřadů měli v noci vtrhnout do bytu 92leté ženy, která byla údajně covid pozitivní a odmítala nastoupit do karantény. Svět mezitím řeší, jak umrtvení klíčové obchodní tepny ovlivní globální zásobování. Nedostatek pocítí i Česko.