CNN Prima News lockdown

lockdown

Výpis příspěvků ke štítku „lockdown“

Muž jel pro kojeneckou výživu, skončil v poutech. Číňané mají dost lockdownů, odpor sílí

20. listopadu 2022 09:38

Sebevraždy, vyhrocené potyčky s policií a také sto tisíc chybějících dělníků v největší světové továrně na iPhony. Čínská strategie nulové tolerance k nákaze COVID-19 si vybírá svou daň. Změny ale tamní úřady podle všeho nechystají. Tento týden byla Pekingská univerzita uzavřena kvůli jedinému odhalenému případu.

Jak kultura přežije zimu? Z cen energií máme hrůzu, lidí chodí méně, shodují se pořadatelé

29. října 2022 19:33

Kultura v České republice trpí. Byla jedním z nejpostiženějších sektorů během covidové pandemie, po skončení lockdownů neustále zápasí se sníženým zájmem lidí a aktuálně ji trápí ceny energií. Přinášíme proto svědectví pořadatelů z několika kulturních institucí, které se těší velké prestiži. Mezi nimi například brněnské instituce jako Kabinet Múz či Divadlo Husa na provázku. Problémy mají také podniky jako La Fabrika v Praze či Tančírna v Račím údolí.

Co jsme dělali za covidové uzávěry? Děti to rozhodně nebyly, zjistili švýcarští vědci

15. října 2022 08:37

Když se Evropou šířila první vlna koronavirové pandemie na jaře 2020 a země se uzavíraly do lockdownů, všeobecně se očekával nárůst porodnosti o devět měsíců později. Jenže nyní se ukázalo, že covidové uzávěry měly na počet narozených dětí v evropských zemích přesně opačný dopad. Pokles porodnosti byl navíc výrazný.

Lockdown je větší zabiják než covid, tvrdí Britové. Zanedbaná péče se projevuje i v Česku

19. srpna 2022 20:14

Více než s covidem umírají lidé na následky úplného uzavření společnosti, tvrdí britský statistický úřad. Data ukazují, že v Británii zesnul nadprůměrný počet lidí, většinou ale na nemoci, které s covidem nesouvisejí. Tamní lékaři varují, že je to důsledek nedostupné nebo zanedbané lékařské péče během pandemie.

Čínský turistický ráj Chaj-nan je v lockdownu. Češi tam nejsou, ujišťuje ministerstvo

9. srpna 2022 08:29

Turisty hojně vyhledávaný čínský ostrov Chaj-nan nařídil uzávěru v dalších městech v reakci na stoupající počet případů nákazy koronavirem. Už v neděli uvízlo více než 80 tisíc turistů v oblíbeném čínském přímořském letovisku San-ja, když úřady město uzavřely. Žádní Češi na ostrově podle informací ministerstva zahraničí nejsou.

Hrozí návrat lockdownového pekla? Netestovaným zabíjeli psy, tvrdí Češi ze Šanghaje

15. července 2022 07:47

Úmorná vedra, miliony lidí ve frontách na koronavirový test a obavy z návratu lockdownu. To vše prožívá Šanghaj, která bojuje se šířením subvarianty omikronu. Ačkoliv úřady obyvatele čínského velkoměsta uklidňují, že se neschyluje k žádnému omezení pohybu, mnozí lidé jsou po zkušenostech z jarního lockdownu na pochybách. Výjimkou nejsou ani Češi, kteří tam žijí. Redakci CNN Prima NEWS popsali současnou náladu v metropoli, své zkušenosti s represivními čínskými úřady i obavy z dalších opatření.

Covidové večírky i kampaň za odchod z Evropy. Čím se Boris Johnson zapsal do historie?

9. července 2022 14:38

Britský ministerský předseda Boris Johnson pod sílícím tlakem veřejnosti i uvnitř své Konzervativní strany ve čtvrtek oznámil rezignaci. U moci však ještě nějaký čas zůstane – do doby, než bude vybrán jeho nástupce. Přestože byl v čele britské vlády jen tři roky, zanechává po sobě výrazný odkaz. Pod čím vším zůstane podepsaný?