reklama

Novotného vyloučit ze strany a postavit před soud, radí ODS Lubomír Zaorálek

ODS by měla vyloučit starostu Řeporyjí Pavla Novotného za výroky o zastřelení prezidenta Miloše Zemana a Andreje Babiše (ANO). CNN Prima NEWS to řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) s tím, že by se jeho slovy měly zabývat soudy a měl by dostat trest. Tabu by smrt politického soupeře měla být i podle šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska.

reklama

„ODS by měla Pavla Novotného vyloučit a nemazlit se s ním a soudy to mají trestat, a ne to formalizovat. Naše povinnost je takové výroky vymýtit, jinak se to stane součástí normálního politického provozu. ODS ani není extremistická strana, ale přitom to akceptují, protože části z nich to připadá odvážné,“ nešetřil kritikou ministr kultury Lubomír Zaorálek směrem k ODS.

Reagoval tak na slova řeporyjského starosty Pavla Novotného, který v týdnu v rozhovoru pro Info.cz řekl, že je v zájmu České republiky, aby Babiš a Zeman umřeli a měli by prý být zastřeleni.

Fascinace Trumpem

„To není svoboda slova. Nesmíte vyzývat k násilí, to nepatří do svobody slova. Je to fascinace Trumpovou politikou. Třeba v USA jsou za to tvrdé postihy. Hrajeme si s ohněm. Nějaký blázen to přece může vzít vážně a opravdu premiéra zabít,“ uvedl dále Zaorálek.

Novotný byl tématem i v nedělním pořadu Partie na CNN Prima NEWS. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek slova starosty ODS také odsoudil a připomněl, že ani on nejde pro ostrá slova daleko.

Kalousek: Také řeknu ostrý výrok

„V diskuzním zápalu také řeknu ostrý výrok, kterého potom lituji. Ale toto odsuzuji. Smrt a zdraví politického soupeře jsou témata, která jsou tabu,“ uvedl Kalousek s tím, že je to ale zodpovědnost ODS.

K tématu

Ta už slova svého starosty veřejně odmítla. Podle předsedy strany Petra Fialy jsou ona slova přes čáru a vedení se jimi bude zabývat.

S takovými výroky nelze souhlasit a každý, kdo sleduje naši politiku, ví, že s podobnými výhrůžkami nemáme nic společného. Je to překročení určité hranice, považuji to za nepřijatelné a budeme se tím zabývat,“ reagoval již dříve pro CNN Prima NEWS na poslední kontroverzní slova Novotného předseda strany Petr Fiala.

K tématu

Další hlavní zprávy

Německo

Z kočárku vylétlo dítě, na zemi zůstaly boty. Svědci popsali hrůzný útok v Německu

Z kočárku vylétlo dítě, na zemi zůstaly boty. Svědci popsali hrůzný útok v Německu

Hororový pohled. Tak svědci popisují moment, kdy v německém městě Trevír do chodců v pěší zóně najelo auto. Jedno miminko mělo po nárazu vypadnout z kočárku, vzduchem letělo více lidí. Mezi čtyřmi oběťmi je i dítě, zatím není jasné, jak staré. Starosta města hovořil o zemřelé dívce, po níž zůstal na ulici pár tenisek. Řidič podle svědků najel do davu úmyslně, zraněných je až 30 lidí.

Zahraničí

Policejní razie v bruselském gay baru: Párty se účastnil i Orbánův europoslanec

Policejní razie v bruselském gay baru: Párty se účastnil i Orbánův europoslanec

Bruselská policie aktuálně zasahuje u podobných případů jako ta česká – nelegální párty. V pátek provedla razii na jedné takové akci v gay baru. Při zjišťování totožností zadržených účastníků narazili policisté na jednoho, jehož účast by nejspíš čekal málokdo. Na večírku, který některá média označují za „orgie“, byl totiž i europoslanec za maďarskou stranu Fidesz premiéra Viktora Orbána, která přitom vystupuje proti LGBT komunitám.

Houslový virtuos Svěcený: Problém je psychika, na tu roušky nefungují. Hudba léčí
Vakcína proti covidu by v Česku mohla být na přelomu ledna a února, řekl Blatný
Demonstrace podnikatelů: Požadují finanční kompenzaci, zapomněli si však doma roušky
Česká výzkumná republika. Na vědu dáváme více než dvojnásobek toho, co Slováci
Porodila dřív, než ji stihli otestovat. K dítěti matku pustili až po dvaceti dnech
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Kadeřnictví, hospody, obchody i bazény. Ve čtvrtek se otevře všechno

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Češi jsou alkoholici Evropy. Za pití a tabák utratí dvojnásobek průměru EU
Dukovany musí postavit firma, která dodrží dohodu, myslí si Dana Drábová
Muž upozornil na nevhodné chování spolucestujícího. Ten ho pobodal
Další články
reklama
reklama