reklama

Novotného vyloučit ze strany a postavit před soud, radí ODS Lubomír Zaorálek

ODS by měla vyloučit starostu Řeporyjí Pavla Novotného za výroky o zastřelení prezidenta Miloše Zemana a Andreje Babiše (ANO). CNN Prima NEWS to řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) s tím, že by se jeho slovy měly zabývat soudy a měl by dostat trest. Tabu by smrt politického soupeře měla být i podle šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska.

reklama

„ODS by měla Pavla Novotného vyloučit a nemazlit se s ním a soudy to mají trestat, a ne to formalizovat. Naše povinnost je takové výroky vymýtit, jinak se to stane součástí normálního politického provozu. ODS ani není extremistická strana, ale přitom to akceptují, protože části z nich to připadá odvážné,“ nešetřil kritikou ministr kultury Lubomír Zaorálek směrem k ODS.

Reagoval tak na slova řeporyjského starosty Pavla Novotného, který v týdnu v rozhovoru pro Info.cz řekl, že je v zájmu České republiky, aby Babiš a Zeman umřeli a měli by prý být zastřeleni.

Fascinace Trumpem

„To není svoboda slova. Nesmíte vyzývat k násilí, to nepatří do svobody slova. Je to fascinace Trumpovou politikou. Třeba v USA jsou za to tvrdé postihy. Hrajeme si s ohněm. Nějaký blázen to přece může vzít vážně a opravdu premiéra zabít,“ uvedl dále Zaorálek.

Novotný byl tématem i v nedělním pořadu Partie na CNN Prima NEWS. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek slova starosty ODS také odsoudil a připomněl, že ani on nejde pro ostrá slova daleko.

Kalousek: Také řeknu ostrý výrok

„V diskuzním zápalu také řeknu ostrý výrok, kterého potom lituji. Ale toto odsuzuji. Smrt a zdraví politického soupeře jsou témata, která jsou tabu,“ uvedl Kalousek s tím, že je to ale zodpovědnost ODS.

K tématu

Ta už slova svého starosty veřejně odmítla. Podle předsedy strany Petra Fialy jsou ona slova přes čáru a vedení se jimi bude zabývat.

S takovými výroky nelze souhlasit a každý, kdo sleduje naši politiku, ví, že s podobnými výhrůžkami nemáme nic společného. Je to překročení určité hranice, považuji to za nepřijatelné a budeme se tím zabývat,“ reagoval již dříve pro CNN Prima NEWS na poslední kontroverzní slova Novotného předseda strany Petr Fiala.

K tématu

Tagy: Lubomír Zaorálek ČSSD Partie Pavel Novotný Miroslav Kalousek

Další hlavní zprávy

Politika

Těžké váhy v boji o Senát. Funkci chce získat Němcová, Žantovský či Šabatová

Těžké váhy v boji o Senát. Funkci chce získat Němcová, Žantovský či Šabatová

I v letošních volbách do Senátu, které proběhnou 2. a 3. října, se vyrojila celá řada známých a výrazných osobností, které chtějí funkci senátora získat. O přesun z Poslanecké sněmovny do horní komory Parlamentu se pokouší mimo jiné Miroslava Němcová (ODS), o návrat do politiky pak usilují bývalý mluvčí Václava Havla Michael Žantovský či exministr kultury Vítězslav Jandák. Uspět chce také například bývalá ombudsmanka Anna Šabatová či bývalý šéf TV Nova Vladimír Železný.

reklama
Bary musely poprvé zavřít v deset, nařízení dodržovaly. Řada z nich už ale neotevře
Trenér Mourinho ukázal srdce. Novinář ho prosil o fotografii pro zemřelého otce
Středeční peklo na D1: Matka mě prosila, abych vytáhl dítě z plamenů, popisuje svědek
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Jaká opatření se od čtvrtka mění a co nadále platí?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Flegr: Do deseti dnů máme vyčerpané kapacity nemocnic, okamžitě vyhlasme lock down
Nemocnice se plní nakaženými, lůžka s ventilátory dochází. PŘEHLED po krajích
Další články
reklama
reklama