CNN Prima News Marián Hajdúch

Marián Hajdúch

Výpis příspěvků ke štítku „Marián Hajdúch“

PCR testy jsou ze hry. Zaměstnanec s pozitivním samotestem půjde hned do karantény

4. ledna 2022 17:37
Aktualizováno

Zaměstnanci, kteří budou mít pozitivní samotest, by podle návrhu ministerstva zdravotnictví nešli na potvrzující PCR test, ale na pět dní do karantény. První den po konci karantény by na pracovišti opět podstoupili antigenní test prostřednictvím samotestovací sady, v případě pozitivity by znovu následovala karanténa. Vyplývá to z materiálů, které by měla ve středu projednat vláda. V současnosti se musí pracovník po pozitivním samotestu dostavit na oficiální odběrové místo na PCR test.

Omezení pohybu nelze vyloučit. Musíme ale počkat, jak se situace vyvine, říká Hajdúch

28. prosince 2021 21:30

Nelze zcela vyloučit omezení mobility na konci ledna či začátku února. Jde ale o spekulativní a nepříliš pravděpodobnou záležitost, musí se počkat, jak se situace vyvine, řekl molekulární biolog Marián Hajdúch. Diskutované povinné testování ve firmách vítá především v souvislosti s tím, že se spousta lidí bude vracet po svátcích a prázdninách zpět do práce, uvedl štábu CNN Prima NEWS.

Hrozí nám britská cesta vývoje epidemie? Pro české zdravotnictví by byla zničující

3. prosince 2021 15:03

Stále častěji zaznívají hlasy odborníků, že by se aktuální vlna epidemie mohla začít v nejbližší době lámat. Experti však zároveň varují, že to nemusí znamenat řešení problémů, které aktuálně padají především na bedra českých zdravotníků. Přestože by se vlna mohla přehoupnout přes svůj vrchol, může nás potkat období stagnace na vysokých číslech, jako lze pozorovat například ve Velké Británii. Znamenalo by to ale nesnesitelnou zátěž pro české zdravotnictví.

PŘEHLEDNĚ: Hrozí další lockdown. Jaká opatření jsou podle odborníků ve hře?

9. listopadu 2021 23:50

Počet hospitalizovaných pacientů v souvislosti s onemocněním COVID-19 v Česku stále narůstá. Vláda ve středu přistoupí k dalším restrikcím. Mnozí se tak obávají dalšího lockdownu. Otázkou ale je, jestli by se podobal těm předchozím ze druhé či třetí vlny. Vláda s opozicí se totiž shodují v tom, že se za žádnou cenu nebudou zavírat školy. Čím dál častěji se také hovoří o takzvaném lockdownu pro neočkované. Redakce CNN Prima NEWS si pro vás připravila přehled, jak na situaci nahlížejí čeští odborníci.

Testováním koronavirus do kouta nezaženeme. Školy je lepší krátkodobě uzavřít, říká Vondrák

6. listopadu 2021 06:27

V Moravskoslezském kraji jsou největším zdrojem nákazy covidu děti, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS hejtman tohoto kraje Ivo Vondrák (ANO). Zpomalit šíření nákazy by podle něj proto mohlo krátkodobé uzavření škol. „Testováním nezaženeme koronavirus do kouta. Uzavřením škol na týden či dva však můžeme předejít tomu, že by se za pár měsíců uzavřely dlouhodobě,“ uvedl Vondrák.

Kandidát na ministra zdravotnictví: Po mém očkování vám nic není. Po kritice se hájil

27. září 2021 00:03

Vzkaz kandidáta do Poslanecké sněmovny Ondřeje Dostála (Piráti) vzbudil vlnu emocí. Na sociálních sítích si postěžoval, že se ho média ptají na to, zda je očkovaný proti covidu. Podle něj se však jedná o citlivý zdravotní údaj a nikomu po něm nic není. Po vlně kritiky se rozhodl hájit virtuálním příspěvkem. Zároveň dodal, že očkovaný vzhledem k vysoké hladině protilátek není.

Prodělání nemoci chrání méně než očkování, varuje expert. Protilátky jsou k diskuzi

12. srpna 2021 23:25

Naočkovat se musí celý svět, aby nevznikal prostor pro vytváření nových mutací. Zatímco v Evropě nebo Spojených státech proočkovanost stoupá, byť různě rychle, například v jihovýchodní Asii nebo Africe téměř neexistuje. Ve vysílání CNN Prima NEWS o tom hovořil ředitel Ústavu molekulární a translační medicíny Marián Hajdúch. Druhým tématem bylo také diskutabilní uznávání protilátek. Podle Hajdúcha není jisté zda, popřípadě jaké druhy protilátek by se měly případně uznávat.

Flegr zuří: Konec skupiny MeSES si odskáčeme, jako když Babiš v srpnu zrušil roušky

19. května 2021 00:00

Možná si ukončení spolupráce s MeSES odskáčeme stejně, jako když premiér Andrej Babiš v srpnu zrušil opatření ohledně roušek, zuřil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr z rozhodnutí ministerstva zdravotnictví. To v úterý rozhodlo o konci spolupráce se skupinou odborníků. Podle epidemiologa Romana Prymuly nebo imunologa Václava Hořejšího je tento konec minimálně podivný. MeSES mezitím v úterý večer oznámila, že bude dál pracovat, ale nikoliv pod ministerstvem zdravotnictví.