reklama
CNN Prima News Marián Hajdúch

Marián Hajdúch

Výpis příspěvků ke štítku „Marián Hajdúch“

Omezení pohybu nelze vyloučit. Musíme ale počkat, jak se situace vyvine, říká Hajdúch

28. prosince 2021 21:30

Nelze zcela vyloučit omezení mobility na konci ledna či začátku února. Jde ale o spekulativní a nepříliš pravděpodobnou záležitost, musí se počkat, jak se situace vyvine, řekl molekulární biolog Marián Hajdúch. Diskutované povinné testování ve firmách vítá především v souvislosti s tím, že se spousta lidí bude vracet po svátcích a prázdninách zpět do práce, uvedl štábu CNN Prima NEWS.

Hrozí nám britská cesta vývoje epidemie? Pro české zdravotnictví by byla zničující

3. prosince 2021 15:03

Stále častěji zaznívají hlasy odborníků, že by se aktuální vlna epidemie mohla začít v nejbližší době lámat. Experti však zároveň varují, že to nemusí znamenat řešení problémů, které aktuálně padají především na bedra českých zdravotníků. Přestože by se vlna mohla přehoupnout přes svůj vrchol, může nás potkat období stagnace na vysokých číslech, jako lze pozorovat například ve Velké Británii. Znamenalo by to ale nesnesitelnou zátěž pro české zdravotnictví.

PŘEHLEDNĚ: Hrozí další lockdown. Jaká opatření jsou podle odborníků ve hře?

9. listopadu 2021 23:50

Počet hospitalizovaných pacientů v souvislosti s onemocněním COVID-19 v Česku stále narůstá. Vláda ve středu přistoupí k dalším restrikcím. Mnozí se tak obávají dalšího lockdownu. Otázkou ale je, jestli by se podobal těm předchozím ze druhé či třetí vlny. Vláda s opozicí se totiž shodují v tom, že se za žádnou cenu nebudou zavírat školy. Čím dál častěji se také hovoří o takzvaném lockdownu pro neočkované. Redakce CNN Prima NEWS si pro vás připravila přehled, jak na situaci nahlížejí čeští odborníci.

Kandidát na ministra zdravotnictví: Po mém očkování vám nic není. Po kritice se hájil

27. září 2021 00:03

Vzkaz kandidáta do Poslanecké sněmovny Ondřeje Dostála (Piráti) vzbudil vlnu emocí. Na sociálních sítích si postěžoval, že se ho média ptají na to, zda je očkovaný proti covidu. Podle něj se však jedná o citlivý zdravotní údaj a nikomu po něm nic není. Po vlně kritiky se rozhodl hájit virtuálním příspěvkem. Zároveň dodal, že očkovaný vzhledem k vysoké hladině protilátek není.

Prodělání nemoci chrání méně než očkování, varuje expert. Protilátky jsou k diskuzi

12. srpna 2021 23:25

Naočkovat se musí celý svět, aby nevznikal prostor pro vytváření nových mutací. Zatímco v Evropě nebo Spojených státech proočkovanost stoupá, byť různě rychle, například v jihovýchodní Asii nebo Africe téměř neexistuje. Ve vysílání CNN Prima NEWS o tom hovořil ředitel Ústavu molekulární a translační medicíny Marián Hajdúch. Druhým tématem bylo také diskutabilní uznávání protilátek. Podle Hajdúcha není jisté zda, popřípadě jaké druhy protilátek by se měly případně uznávat.

Flegr zuří: Konec skupiny MeSES si odskáčeme, jako když Babiš v srpnu zrušil roušky

19. května 2021 00:00

Možná si ukončení spolupráce s MeSES odskáčeme stejně, jako když premiér Andrej Babiš v srpnu zrušil opatření ohledně roušek, zuřil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr z rozhodnutí ministerstva zdravotnictví. To v úterý rozhodlo o konci spolupráce se skupinou odborníků. Podle epidemiologa Romana Prymuly nebo imunologa Václava Hořejšího je tento konec minimálně podivný. MeSES mezitím v úterý večer oznámila, že bude dál pracovat, ale nikoliv pod ministerstvem zdravotnictví.

Tři týdny nestačí. Opatření se budou muset prodloužit, nebo zpřísnit, tvrdí Hajdúch

28. února 2021 17:46

Od pondělí čekají Česko přísnější opatření, která by měla zbrzdit další vlnu pandemie. Podle bývalého národního koordinátora testování Mariána Hajdúcha však nebudou stačit. „Opatření budou účinná jen částečně. Za tři týdny tu budeme zhruba na stejných číslech jako dnes. Tři týdny nebudou reálně stačit na to, abychom se dostali do lepších čísel,“ upozornil Hajdúch v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT.

Babiš: Vir je zabiják, přeskočí za sekundu. Blatný se mnou do Srbska nejede, má rezervy

10. února 2021 08:40

Koronavirus zmutoval tak, že má mnohem větší smrtnost, je to zabiják, varoval před cestou do Srbska premiér Andrej Babiš. Podle něj se už nepřenáší až po 15 minutách, ale i během sekundy. Babiš také uvedl, že ministerstvo zdravotnictví nezvládá reagovat na britskou mutaci, která se v Česku šíří. Právě proto s premiérem do Srbska nejede ministr Jan Blatný (za ANO).

Kubek: Boj s epidemii nyní řídí trojice mužů – Blatný, Černý a Dušek. Nezvládají to

29. ledna 2021 06:15

Z ministerstva zdravotnictví v poslední době odcházejí klíčové osoby, které měly na starost očkování a testování. V současnosti tak řídí boj s epidemií trojice mužů – ministr zdravotnictví Jan Blatný, profesor Vladimír Černý a ředitel ÚZIS Ladislav Dušek, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové prezident České lékařské komory Milan Kubek, podle kterého situaci nezvládají.

reklama