Vašek o fotce s Evou pořízené tři minuty po rozvodu: Z očí je jasné, kdo a jak náš konec nese
medúza
Výpis příspěvků ke štítku „medúza“
Pobřeží ostrova Cres zaplavily medúzy. Experti varují před častým mýtem ohledně popálení
U pobřeží chorvatského ostrova Cres se objevily medúzy kompasové. Nebezpečné krásky s metr dlouhými chapadly však nenabízejí pouze zajímavou podívanou pro turisty – mohou totiž způsobit nepříjemné a bolestivé popáleniny. Píše o tom místní zpravodajský web Dnevnik.hr. Oslovení odborníci zároveň upozorňují, že pokud by chtěl někdo případné popáleniny ošetřovat často doporučovanou močí, vše by tím jen zhoršil. Co tedy při poranění medúzou kompasovou dělat?
Mimořádný úkaz v přírodě: V Hlučínském jezeře se objevily sladkovodní medúzy původem z Číny
Mimořádný přírodní úkaz je v současné době k vidění v Moravskoslezském kraji. V Hlučínském jezeře u Ostravy se objevily medúzy, podle místních jsou jich tam dokonce stovky. Jde o sladkovodní, v Česku nepůvodní druh.
Jedovaté medúzy útočí. Španělsko zavírá pláže, turistům zůstávají bolestivé popáleniny
Turistům na severu Španělska ničí prázdninové radovánky v moři invaze jedovatých medúz – měchýřovek portugalských. Jejich žahnutí zanechává bolestivá poranění. Úřady proto nechaly mnohé pláže uzavřít, píše web týdeníku Focus.
Po žahnutí medúzou se můžete i utopit. Při konzumaci ústřic hrozí nákaza, varuje Prymula
Žahnutí některými druhy medúz může vážně ohrozit i dospělého člověka. Tělo reaguje na bolest šokem, což může vést i k utopení, varoval epidemiolog Roman Prymula v Novém dni na CNN Prima NEWS. Upozornil také na rizika spojená například s pojídáním škeblí, koupáním v tuzemských rybnících či exotickými horečkami.
Kuriózní následky plavání v moři. Mladík spolkl medúzu, svátky strávil v nemocnici
Na letošní Vánoce zřejmě nebude moc dobře vzpomínat 18letý mladík z Austrálie. Při plavání u Bondi Beach totiž spolkl medúzu, a Boží hod vánoční musel strávit v nemocnici. O případu informoval web New York Post.
Loď jim zmizela ve vlnách, na voru strávili 28 hodin. Trosečníci bojovali i se žraloky
Drželi se provizorního voru a odráželi útoky žraloků a medúz. Loď se třem rybářům potopila začátkem října poblíž města Empire v Louisianě. Záchrana přišla až po dlouhých 28 hodinách. O incidentu informoval web americké stanice CNN.
Vyhledávaný středomořský ostrov zaplavily medúzy. Bodají úplně do všeho, popisuje odborník
Do vody jedině se sítí a kyblíkem. Nezvyklé vybavení si musí vzít turisté na plážích Korsiky. Od začátku léta totiž napadly některé břehy ostrova fialové medúzy. Jejich žahnutí je nesmírně bolestivé a mnohé tak odradí od koupání.
Dovolená v Chorvatsku v ohrožení? V Jaderském moři se přemnožily medúzy
Každoročně bývají pro české dovolenkáře velmi oblíbená chorvatská letoviska. Pláže u Jadranu volí jako způsob odpočinku o letních prázdninách tisíce turistů. Jenže letos může pro všechny nastat nečekaná komplikace. Mořští biologové ze sousedního Slovinska pozorují v Jaderském moři neobvyklou aktivitu medúz.
Pozor na nenápadného „modrého draka“. Jedovatý slimák zaskočil manželský pár
Na nepříliš známého obyvatele moře narazil manželský pár na pobřeží u amerického státu Texas. V Mexickém zálivu spatřili pozoruhodného tvora, kterého museli identifikovat až s pomocí uživatelů sociálních sítí. S odstupem se dozvěděli, že v rukách drželi jedovatého mořského slimáka.
Žahavý postrach Chorvatska: Lidé natrefili na medúzy, které způsobují těžká zranění
Potápěči v Jaderském moři objevili nebezpečnou medúzu s názvem talířovka svítivá, která může člověku způsobit velmi vážná zranění, která se jen těžko hojí. Úřady v Chorvatsku jsou proto na nohou a varovaly všechny turisty a potápěče v okolí jižní části poloostrova Istrie. Právě tam se nevyzpytatelný živočich objevil.
Mladíka v Austrálii žahla mořská vosa. Přes veškerou pomoc lékařů v nemocnici zemřel
V Austrálii zemřel tento týden sedmnáctiletý mladík, kterého u pobřeží Queenslandu žahla smrtelně jedovatá medúza čtyřhranka. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News, podle nějž se jedná o první úmrtí způsobené tímto živočišným druhem v Austrálii od roku 2006.
Pandemie a příroda: Čistý vzduch, delfíni u břehu a divočáci v ulicích
Zavřené továrny, obchody, omezený silniční, lodní i letecký provoz. Karanténní opatření kvůli pandemii koronaviru ochromila celý svět. Kromě milionů nakažených lidí a miliardových finančních ztrát přinesla přísná epidemiologická opatření také pozitiva – lepší ovzduší a návrat zvířecích druhů.