Šťastný konec tragického příběhu. Tak by se dala shrnout situace Američanky Holly Clouseové. Její rodiče byli zavražděni před více než čtyřiceti lety, když byla ještě nemluvně, a mělo se za to, že zahynula s nimi. Po více než čtyřech dekádách však byla vypátrána živá a zdravá. Nyní navíc zná svou minulost.
Harold Dean Clouse mladší a jeho manželka Tina Gail Linn se počátkem 80. let přestěhovali z Floridy do Texasu. Krátce nato však byli zavražděni. Psal se rok 1981. Zanechali po sobě miminko jménem Holly. To však vyšetřovatelé nemohli vypátrat, předpokládali proto, že se stalo třetí obětí vraždy.
Po více než čtyřiceti letech má však smutná událost aspoň jedno pozitivum – zjistilo se, že Holly je naživu. Dnes je jí 42 let, žije v Oklahomě a je matkou pěti dětí. Více podrobností o ní však policisté nezveřejnili.
Že je ztracenou dcerou zavražděného páru policisté zjistili pomocí DNA testů mrtvých rodičů. Případ totiž dodnes nebyl uzavřen. Když zjistili shodu, vyrazili za Holly Clouseovou do práce. Přijeli za ní minulé úterý, v den, kdy by její otec oslavil 63. narozeniny. Zpráva o přežití dívky zastihla mimo jiné i Hollyinu babičku, která zprávu označila za „narozeninový dárek z nebes“.
Co se s Holly stalo po vraždě jejích rodičů? Podle texaského náměstka prokurátora Brenta Webstera byla v útlém věku přivezena do jisté církve ve státě Arizona. „Dvě ženy, které se identifikovaly jako členky potulné náboženské skupiny, přinesly Holly do církve,“ vysvětlil Webster.
Podle něj měly na sobě bílé róby a byly bosé. Členové tohoto kultu byli rozděleni podle pohlaví, měli zakázáno nosit cokoliv koženého a nejedli maso.
Vražda nebyla dodnes objasněna
Holly posléze vychovali pěstouni, kteří podle policie nejsou v případu mezi podezřelými. Podle amerických médií žena brzy zamíří na Floridu, aby se setkala se svými příbuznými, které dosud neviděla.
Stále však zůstává otázkou, kdo zavraždil její rodiče. Policejní vyšetřování tvrdí, že jedna z žen, které Holly zanechaly v církvi, později kontaktovala příbuzné zavražděného páru. Představila se prý jako „sestra Susan“ a sdělila jim, že Harold i Tina byli členy jistého kultu a vzdali se v jeho prospěch veškerého majetku. Podle Webstera se následně snažila příbuzným prodat auto zavražděného páru.
Příbuzní se posléze setkali se členy náboženské skupiny na Floridě a přesvědčili se, že opravdu prodávají vůz, který patřil zavražděnému páru.
Tři členové náboženské skupiny pak byli zadrženi, ale náměstek prokurátora Texasu nyní tvrdí, že o jejich zatčení nenašel jediný zápis. Vyšetřování stále pokračuje.