reklama

Čeká nás teplejší týden, začátek bude slunečný. Pozor na silný vítr, varují meteorologové

Pracovní týden začne v Česku povětšinou jasným počasím. Meteorologové ovšem na některých místech republiky varují před větrem o síle kolem 70 kilometrů za hodinu. O víkendu se začne počasí kazit. Kromě celodenních mlh můžeme počítat i s deštěm. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

reklama

V pondělí bude jasno nebo skoro jasno. Ráno a dopoledne se zejména v západní polovině Čech místy objeví nízká oblačnost nebo mlhy, zpočátku ojediněle mrznoucí. V Čechách postupně začne být od západu polojasno, večer na západě až oblačno. Nejnižší noční teploty klesnou ke 4 až 0 °C, v západní polovině Čech a ojediněle v údolích při uklidnění větru k 0 až −3 °C.

Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 9 až 13 °C. Při déletrvající nízké oblačnosti nebo mlze teploty dosáhnou na 7 °C a v tisíci metrech nad mořem na 9 °C. Na horách na severu můžeme očekávat vítr o síle kolem 70 kilometrů za hodinu. Později odpoledne a večer ale začne zvolna slábnout.

V úterý počítejme s oblačným až zataženým počasím. Ráno se ojediněle vyskytnou mlhy. Místy bude přechodně polojasno. Nejnižší noční teploty klesnou k 5 až 1 °C, při slabším větru až k −1 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 8 až 12 °C, v Čechách při zmenšené oblačnosti až ke 14 °C.

Mlhy a déšť

Středeční počasí očekávejme oblačné až zatažené. Během dne postupně začne oblačnost ubývat. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 10 až 14 °C.

Ve čtvrtek bude jasno až skoro jasno. Ráno a dopoledne se ojediněle objeví mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou k 5 až 1 °C, při uklidnění větru až k −2 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 11 až 15 °C, při déletrvající mlze dosáhnou kolem 7 °C.

Páteční počasí můžeme očekávat jasné až skoro jasné. Ráno a dopoledne se ojediněle místy vyskytnou mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou k 5 až 1 °C, při uklidnění větru až k −2 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 11 až 15 °C, při déletrvající mlze dosáhnou kolem 7 °C.

Od soboty do pondělí můžeme počítat s jasným až polojasným počasím. Ráno bude místy zataženo s nízkou oblačností nebo mlhy, které se ojediněle udrží po celý den. V závěru víkendu začne od západu přibývat oblačnost a na většině území déšť. Nejnižší noční teploty zpočátku dosáhnou 6 až 2 °C, při slabším větru klesnou až k 0 °C, postupně vystoupají k 9 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 11 až 16 °C, při déletrvající nízké oblačnosti bude kolem 8 °C.

Tagy:

Hlavní zprávy

Expert: Zeman chce ukázat, že stále drží moc v rukou. Schůzky s ministry ale nic neposunou

Prezident Miloš Zeman chce po své indispozici ukázat, že stále drží moc v rukou, řekl v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS komentátor Aktuálně.cz David Klimeš. Hlava státu se bude následující dva týdny setkávat s kandidáty na ministry. Podle Klimeše je ale série schůzek zbytečně dlouhá a nic neposune. Navíc všichni čekají jen na schůzku s kandidátem na ministra zahraničí Janem Lipavským (Piráti), s jehož nominací podle spekulací Zeman nesouhlasí.

Sestavení vlády by mohlo jít rychleji, posteskl si Bartoš po schůzce se Zemanem ve vitríně

Schůzky prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry jsou plánované na dva týdny. První odstartoval kandidát na šéfa resortu pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš. V pondělí na tiskové konferenci po jednání v Lánech si posteskl, že by sestavování vlády mohlo jít rychleji. Zda Zemanovi vadí nominace piráta Jana Lipavského na místo ministra zahraničí, Bartoš nezjistil.

Zdravotníky čekají pekelné Vánoce. Pacienti budou v nemocnicích přibývat, varuje Kubek

Počty nakažených ani hospitalizovaných s covidem v posledních dnech nerostou tak prudce jako dříve. Přestože to svádí k mírnému optimismu, celkové zlepšení covidové situace rozhodně není otázkou několika málo dní. Lépe by podle výpočtů mohlo být až po Vánocích. A to podle odborníků pouze v případě, že se naočkuje dostatek lidí a budou poctivě dodržovat opatření.

Klimatizace, široké uličky i nabíječky. Nová tramvaj za desítky milionů překvapila Ostraváky

Nejmodernější tramvaj v Česku začala v pondělí ve zkušebním provozu vozit cestující v Ostravě. Jedná se o typ Škoda 39T, který má kromě nového interiéru se širšími uličkami i klimatizaci a USB nabíječky. Dvoučlánková tramvaj s délkou přesahující 26 metrů dosud absolvovala 20 tisíc kilometrů bez pasažérů. Aby prošla definitivními testy, musí se osvědčit na stejné vzdálenosti i během reálné přepravy lidí.

Dnes je jiná situace. Slevuje Skopeček ze slibů budoucí vlády ušetřit 80 miliard?

V Česku nadále panuje velmi nepříznivá epidemická situace. Mezi odborníky i politiky se tak čím dál více mluví o dalších restrikcích, které by pomohly zabránit zahlcení nemocničních kapacit. Místopředseda Sněmovny a ekonomický expert ODS Jan Skopeček v duchu těchto skutečností už naznačil, že plán budoucí vládní koalice sestavit nový státní rozpočet na příští rok se schodkem do 300 miliard korun nemusí být reálný.

reklama

Domácí zpravodajství

Dnes je jiná situace. Slevuje Skopeček ze slibů budoucí vlády ušetřit 80 miliard?

V Česku nadále panuje velmi nepříznivá epidemická situace. Mezi odborníky i politiky se tak čím dál více mluví o dalších restrikcích, které by pomohly zabránit zahlcení nemocničních kapacit. Místopředseda Sněmovny a ekonomický expert ODS Jan Skopeček v duchu těchto skutečností už naznačil, že plán budoucí vládní koalice sestavit nový státní rozpočet na příští rok se schodkem do 300 miliard korun nemusí být reálný.

reklama