CNN Prima News Mikuláš Bek

Mikuláš Bek

Výpis příspěvků ke štítku „Mikuláš Bek“

Výkon Síkely v EU je na potlesk, míní Bek. Ne pro české občany, kritizuje Charanzová

22. prosince 2022 21:01

Bylo české předsednictví v Radě EU úspěšné, či nikoliv? I o tom v pořadu 360° na CNN Prima NEWS diskutovali čtyři čeští europoslanci a také ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN). Ten mimo jiné pochválil ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkelu (za STAN), jelikož se během předsednictví mimo jiné podařilo vyjednat zastropování velkoobchodních cen plynu. Ohledně chvály je naopak zdrženlivější opozice.

Vláda jednala o Mlejnkovi i o pomoci s drahými energiemi. Jaký je výsledek?

17. srpna 2022 14:41

Vláda na své středeční zasedání pozvala ředitele civilní rozvědky Petra Mlejnka, řekl novinářům ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN). Řešit bude jeho setrvání ve funkci. Kabinet měl na programu také debatu o možnostech, jak pomoci domácnostem s drahými energiemi. Tiskovou konferenci po jednání kabinetu sledujte na kanálu CNN Prima NEWS nebo živě na cnn.iprima.cz. Začátek je naplánován na 15 hodin, může se ale s ohledem na průběh zasedání měnit.

Chceme, aby Ukrajina mohla kandidovat do EU, řekla šéfka europarlamentu Metsolaová

16. června 2022 12:29

Česká vláda v čele s premiérem Petrem Fialou (ODS) přivítala v Praze předsedkyni Evropského parlamentu Robertu Metsolaovou a její delegaci. Šéfka Europarlamentu uvedla, že výzvy dané ruskou agresí na Ukrajinu zvyšují očekávání na české předsednictví v čele Rady EU. Podle ní bude mít země za úkol zajistit, aby na unijní členy nedopadla únava ze samotné války. Metsolaová zároveň prozradila, že Europarlament je jednotně pro udělení kandidátského statusu Ukrajině.

Nové logo, motto s inspirací Havla a priority. Vláda představila předsednictví v Radě EU

15. června 2022 17:25

Zvládnutí uprchlické krize a poválečná obnova Ukrajiny, energetická bezpečnost nebo posílení obranných kapacit a kybernetická bezpečnost. To jsou priority České republiky při předsednictví v Radě Evropské unie, které nastane v druhé polovině roku. Na středeční tiskové konferenci je včetně nového motta a loga představili premiér Petr Fiala (ODS) a ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek.

My máme ministra Beka? Z Pirátů je vidět jen Hřib, a to navíc negativně, říká komentátor

6. června 2022 14:22

Piráti mohou zlobit, koho chtějí, ale ve vládě by nikomu nechyběli. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl komentátor MF Dnes Petr Kolář. Dodal, že v současné době je z Pirátů vidět jen pražský primátor Zdeněk Hřib, což ale straně příliš nepomáhá. O ministru pro evropské záležitosti ze STAN Mikuláši Bekovi prý ani do nedávné doby pořádně nevěděl.

Za měsíc Česko začne předsedat EU. Co to znamená pro babičku z malé vesnice?

1. června 2022 07:52

Přesně za měsíc, 1. července 2022, začne Česká republika předsedat v Radě Evropské unie. Podle politiků jde o důležitou a prestižní záležitost pro stát. Jaký to má ale význam pro obyčejné lidi? CNN Prima NEWS oslovila několik europoslanců, aby téma lidem jednoduše vysvětlili. Co předsednictví EU znamená pro babičku z malé české vesnice?

Smělý plán českého předsednictví. V EU chce uspořádat summit se Zelenským

13. května 2022 09:46

Česká republika by při předsednictví v Radě Evropské unie chtěla uspořádat summit, kterého by se zúčastnil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, sdělil ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN). Zároveň poznamenal, že od původního záměru uspořádat více akcí v regionech mimo Prahu vláda spíše upouští. Vedou ji k tomu válka na Ukrajině a hluboké ekonomické problémy. Česká republika bude EU předsedat ve druhé polovině letošního roku.

Uprchlická krize a energetika. Vláda si určila priority pro české předsednictví EU

11. května 2022 20:23

Zatím pracovní představa pěti hlavních politických priorit českého předsednictví v Radě Evropské unie zahrnuje zvládnutí uprchlické krize a poválečnou obnovu Ukrajiny, energetickou bezpečnost, posilování evropských obranných kapacit, strategickou odolnost evropské ekonomiky a odolnost demokratických institucí. Uvedl to ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN), podle nějž se ve středu návrhem zabývala vláda.

Sankce jsou mírné a Putina nezastaví. Čeští ministři jsou z jednání lídrů EU zklamaní

25. února 2022 12:25

Část české vlády nesouhlasí se sankcemi proti Rusku, na kterých se na nočním jednání Evropské rady domluvili lídři 27 států EU. Podle ministra školství Petra Gazdíka nebo ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (oba STAN) měly být sankce mnohem přísnější. Postihy mířící na ruskou ekonomiku, bankovní sektor, dopravu nebo obchod podle nich nestačí.