CNN Prima News Milan Kňažko

Milan Kňažko

Výpis příspěvků ke štítku „Milan Kňažko“

Slovenský ministr musí znovu vysvětlovat spolupráci s StB. Chtěl jsem je oklamat, tvrdí

9. února 2023 20:52

Ministr životního prostředí Ján Budaj měl spolupracovat s komunistickou Státní bezpečností. Jedna z tváří sametové revoluce na Slovensku musí nařčení znovu vysvětlovat poté, co český historik Prokop Tomek našel v Olomouci další dokumenty. Politik se brání, že chtěl policisty oklamat a nikdy neplnil žádné úkoly. Opozice v čele s expremiérem Robertem Ficem požaduje kvůli tomu jeho rezignaci. O kauze informoval slovenský deník Sme.

GLOSA: Trvalý mír jako Havlova pravda a láska. Obojí je nesmysl, Babiš ale přestřelil

21. ledna 2023 08:10

„Generál nevěří v mír. Volte mír. Volte Babiše.“ Tak zní slogan jednoho z billboardů, který nechal po Česku vylepit prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO). Je evidentní, že jím cílí na svého soupeře, generála ve výslužbě Petra Pavla kvůli jeho citátu, že „trvalý mír je iluze“. Babiš se tím svého soka snaží vykreslit jako válečného štváče, ačkoliv má Pavel naprostou pravdu. Je to prakticky stejné jako s proslulým heslem Václava Havla, že „pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí“. Můžeme a měli bychom se o to snažit, ale ani jednoho nejde plně dosáhnout.

Důležité oznámení Jiřiny Bohdalové: Doufala jsem do poslední chvíle, poslala fanouškům vzkaz

12. ledna 2023 15:54

Vystupování před diváky je pro Jiřinu Bohdalovou celoživotním údělem. Nyní však přišla 91letá herečka se zásadním prohlášením. Kvůli zdravotním problémům na divadelních prknech do konce letošní sezony nevystoupí. „Do poslední chvíle jsem doufala, že představení odehrajeme, ale je poctivé říci, že se v těchto dnech necítím na stoprocentní výkon,“ vzkázala oblíbená česká herečka fanouškům.

Rozdělení republiky těší více Slováky než Čechy, ukázal průzkum. Uvítali by ale referendum

31. prosince 2022 23:16

Od rozdělení Československa uplynulo již 30 let. Česko a Slovensko 1. ledna 1993 opustily společnou federaci a vydaly se vlastní cestou. Obě země a jejich národy si však zůstaly mimořádně blízké. Jak se nyní Češi a Slováci staví k tehdejšímu rozdělení? A je v pořádku, že o něm rozhodly politické špičky, nebo mělo proběhnout referendum?

Kňažko: S komunisty jsme udělali chybu. Fico je druhé sofistikovanější vydání Mečiara

31. prosince 2022 16:41

Před 30 lety došlo k rozdělení Československa na dva státy. Na samostatnost si museli zvykat Češi i Slováci. Jedním z nejdůležitějších aktérů této události byl i pozdější místopředseda slovenské vlády, ministr či prezidentský kandidát, jinak také ikonický herec, Milan Kňažko. Ten v rozhovoru pro CNN Prima NEWS shrnuje své pocity z rozdělení federace a zamýšlí se nad tím, jakou cestu samostatné Česko a Slovensko za těch 30 let ušly.

Putin je šílenec a diktátor. Válka na Ukrajině má všechny prvky terorismu, říká Kňažko

3. března 2022 00:06

Umírají civilisté, ženy i děti. Je to válka, která má všechny prvky terorismu. Uvedl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý slovenský ministr zahraničí Milan Kňažko. „Neplatí tu žádné vojenské analýzy. Je evidentní, že máme co do činění se šílencem,“ upozornil Kňažko na počínání ruského prezidenta Vladimira Putina.

Havel bral stopaře, Olga pletla svetry. Jak na prezidenta vzpomíná ochranka?

18. prosince 2021 16:52

Na bývalého prezidenta, dramatika a disidenta Václava Havla, který zemřel před 10 lety, vzpomíná mnoho jeho přátel a kolegů. Řadí se k nim i ti, kteří měli na starost ochranu hlavy státu. S osobními strážci Havla se setkával také policista a bývalý ochránce Josef K. Je těžké chránit prezidenta? A jaký byl Václav Havel klient? To a mnoho dalšího se dozvíte v tomto článku.