reklama
CNN Prima News Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Výpis příspěvků ke štítku „Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy“

Rakušan: Best in covid? V boji s pandemií jsme nejhorší, ať to vláda přizná

31. ledna 2021 11:16

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) věří, že celý letošní školní rok neproběhne v distančním režimu. On sám prý bojuje za to, aby se žáci a studenti mohli vrátit do škol co nejdříve. „Hlavní slovo má ale ministr zdravotnictví,“ řekl v nedělní Partii Terezie Tománkové na televizní stanici CNN Prima NEWS. V té diskutoval s předsedou hnutí STAN a poslancem Vítem Rakušanem.

Zrušte didaktické testy u maturit, vyzývá premiér. Ministr Plaga rozhodne během týdne

24. ledna 2021 23:16

Premiér Andrej Babiš (ANO) je pro zrušení didaktických testů u maturit na zdravotnických školách. Studenti tohoto oboru měli podle jeho názoru studium silně poznamenané koronavirovou pandemií. Kvůli spravedlnosti by zrušení didaktických testů mělo platit i pro maturanty dalších škol, míní Babiš. Řekl to v pravidelném nedělním příspěvku Čau lidi na svém facebookovém účtu.

Studentům skončí ve středu pracovní povinnost. Trvala přes dva měsíce

14. prosince 2020 17:16

Studenti, pro které dosud platila pracovní povinnost ve zdravotních a sociálních zařízeních, se budou moci od středy naplno vrátit ke svému studiu. Vláda v pondělí schválila zrušení pracovní povinnosti i pro zbývající vysokoškoláky a středoškoláky, jimž v říjnu nařídila pomáhat s druhou vlnou epidemie covidu. Informaci uvedla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

Slabší žáky by od února mohli doučovat pedagogové v rámci školy

12. prosince 2020 08:10

Doučování slabších žáků, o kterém by podle návrhu ministerstva školství mohli v budoucnu kromě poraden rozhodovat i ředitelé škol, by se od února mělo stát součástí přímé pedagogické činnosti učitelů. Práce, kdy se pedagog věnuje výuce, by se tak mohla vyučujícímu při doučování navýšit automaticky přechodně o jednu hodinu týdně. Vyplývá to z návrhu novely nařízení vlády o rozsahu přímé pedagogické činnosti, který v pondělí probere vláda.

Na střední školy lze jít bez zkoušek. Termín maturit se kvůli koronaviru může posouvat

30. listopadu 2020 12:22
Aktualizováno

Na čtyřleté maturitní obory středních škol v Česku nebudou na jaře 2021 povinné jednotné přijímací zkoušky. Ministerstvo školství s ohledem na současnou pandemii koronaviru rozhodlo, že ředitelé středních škol budou moct uchazeče přijímat jen na základě vlastních přijímacích zkoušek školy, případně zcela bez zkoušek. V případě nepříznivého vývoje epidemie COVID-19 se na jaře 2021 může změnit termín konání maturit.

Kombinace prezenční a distanční výuky maturantům nepomůže, míní ředitel školy

25. listopadu 2020 10:01

Po výuce na dálku se část školáků ve středu 25. listopadu vrací do škol. A to asi 90 tisíc žáků ze závěrečných ročníků a kolem 200 tisíc dětí z dalších ročníků středních odborných škol a učilišť, kde se obnoví praktická výuka. Prvotní nadšení studentů však vystřídala skepse, a to především u maturantů. Co se vedením škol a studentům na stávajících podmínkách nelíbí, zjišťovala televize CNN Prima NEWS.

Vláda schválila návrh krizové novely pro VŠ. Na dálku budou moci učit i příští rok

9. listopadu 2020 18:01

Vláda schválila návrh krizové novely vysokoškolského zákona, která má i v roce 2021 a dál umožnit v případě mimořádné situace vysokým školám učit na dálku, upravit harmonogram studia či podmínky a termíny přijímacích zkoušek. Na Twitteru to v pondělí uvedl ministr školství Robert Plaga (za ANO). Návrh podle podkladů jeho úřadu reaguje na pandemii COVID-19, ale úprava by se mohla využít i v jiných mimořádných situacích.

Na on-line výuku přešli i žáci speciálních škol. Do lavic se vrátí podle vývoje pandemie

2. listopadu 2020 19:38

Na distanční výuku přecházejí od 2. listopadu i speciální školy. Žáci by se měli učit on-line, ale ne všechny děti mají přístup k internetovému připojení. Například v Základní škole a mateřské škole pro zrakově postižené a vady řeči v Plzni má podle ředitelky Ivy Šmrhové přístup k on-line výuce 90 procent žáků. Zbytek budou řešit takzvanou papírovou formou.

Paní učitelko, promiňte, nemám data. Školáci se omlouvají z on-line vyučování

15. října 2020 06:43

Distanční vzdělávání na základních školách může znamenat pořádný průšvih. Vyplývá to z dosavadních zkušeností středních škol. Tam se totiž začínají množit případy, kdy rodiče své děti omlouvají z on-line výuky kvůli nedostatku dat. Mobilní operátoři tvrdí, že lze využít zvýhodnění nabídky datových tarifů. Rodiče mají o pomoc požádat samotné školy nebo neziskové organizace.

reklama