reklama

Můj Bůh je pitbull a u mě doma máte zakázané tyto 3 věci

Když ke mně má někdo zavítat úplně poprvé, polívá mě horko. Zaprvé proto, že když vidím děs v lidských očích, jde na mě záchvat paniky a zadruhé kvůli tomu, že Hankovo chování může na člověka, co nikdy nebydlel s bullem, působit jako kdyby se octl ve filmu Čelisti IIII. 

reklama

Když ke mně má někdo zavítat úplně poprvé, polívá mě horko. Zaprvé proto, že když vidím děs v lidských očích, jde na mě záchvat paniky a zadruhé kvůli tomu, že Hankovo chování může na člověka, co nikdy nebydlel s bullem, působit jako kdyby se octl ve filmu Čelisti IIII. 

Bez emocí

Chytré knížky radí pitbully po příchodu domů vůbec nevítat. Proč? To malé rozdováděné štěňátko, které se může doslova počůrat radostí, když vás vidí, se totiž zanedlouho promění v nezadržitelného Hulka s ocasem hbitým a ničivým jako bič Indiana Jonese. Navíc skákání roztomilého mláděte přejde v klokaní skoky a tlapkové boxování, což třeba při návratech z nákupu s taškami v obou rukou nechcete. Takže…

Nevítat. Je to jedna z nejtěžších věcí, které jsem za svůj mladý život musela překonat. Po příchodu domů se na to nejsladší štěňátko na světě ani nepodívat a v klidu si dělat svoje. Ale zabralo to. Hank na mě neskákal a vítal mě tak nějak v mezích. Jenomže jsem bydlela sama a jaksi zapomněla, že panička je jen jedna, zato návštěv miliony. A mám pocit, že Hank své potlačované nadšení z vítání mé maličkosti vtiskl do radosti z vítání všech ostatních. 

Takže úplně nejdřív následuje na první pohled prostá rada: Hanka si vůbec nevšímej. Návštěvy jsou přesvědčené, že hluboce podceňuji jejich inteligenci, když to několikrát opakuji. Jakmile otevřu vstupní dveře, pochopí. Je totiž dost těžké nevšímat si zvířete, které kolem vás rychlostí světla opisuje svou osu, mlátí vás ocasem a otírá do vás podrážky vašich vlastních bot, ze kterých vás právě vyzul. “Hlavně v klidu, pojď dál, ne, botu ti nesežere, jen prosím pojď dál. A hlavně se neboj!”

Hank tě má přečteného

A tady navazujeme na další pokyn, který návštěva podle mě považuje za úkol hodný zenového mistra. Když už jste u mě doma, Hank vás fakt nesežere. Přišli jste se mnou. Jenomže vám nebude váhat dát najevo, že jste u něj doma a on to tady má pod palcem. Lépe řečeno - jak moc to bude mít na povel, záleží na vašem myšlenkovém rozpoložení. Návštěvník může tvrdit, co chce, a i když mu můžu věřit, protože ho dost dobře neznám, svého psa mám přečteného jako dopravní značku. A on návštěvu ještě víc. Jakmile návštěva znejistí, Hank se dostane do ráže. Zvítězil a jde ji zatlačit do kouta a vyděsit ještě víc náporem skákání a jemného okusování. Nervozita stoupá. Nejde totiž dost dobře zůstat v klidu, když vám pitbull bere zápěstí mezi čelisti, byť to dělá velmi něžně.

“Né, to je v pohodě, babička má psa, já se jako psů nebojím.” Ale bojíš. Vidím, co dělá Hank. Přemohla tě nejistota. Musím se do toho vložit. Zvýším hlas a Hanka povelem položím na zem. Jestli nechceš, aby byla celá návštěva v duchu opakování této situace pořád dokola, už si ho opravdu nevšímej, nemluv na něj a už vůbec na něj nesahej.

Buď rád, že je klid 

Když už si totiž sedneme, začneme si povídat a ty nebudeš křičet, poskakovat a dělat další emočně nabitá gesta, můžeme si tu návštěvu i užít. O Hankovi budeme vědět, jen když si prdne (to se taky nedá ignorovat, stejně jako to vítání). Já vím, že je roztomilý. Já vím, že máš rád psy. Já vím, že ho chceš pomazlit. Jenže Hank se umí hezky pomazlit jen se svou paničkou. A tebe pomazlí tak, že ti hlavou vyrazí zuby a pak tě vylíže z povrchu zemského. Rozumná návštěva si dá říct. Nerozumná u mě byla naposled. A úplně nejraději mám návštěvy, které si s ním umí poradit samy.

Tak co? Stavíte se?

Tagy:

Hlavní zprávy

Připoutal pětiletou holčičku a nechal ji umřít žízní. Islamista dostal za umučení doživotí

Německý soud v úterý uložil doživotní vězení někdejšímu příslušníkovi Islámského státu (IS). Iráčan Táhá al-Džumajlí byl usvědčen z genocidy a spáchání válečného zločinu s následkem smrti v procesu kolem umučení zotročené jezídské dívky v Iráku. Předsedající soudce Christoph Koller řekl, že jde celosvětově o první rozsudek kvůli zločinu IS spáchaném na náboženské menšině jezídů.

Po roce a půl okopávání si Babiš s Fialou stoupli vedle sebe a propagovali očkování

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a nově jmenovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) si po roce a půl trvajících neshodách a kritice způsobů boje s pandemií koronaviru stoupli vedle sebe a propagovali očkování. „Epidemie nezná politické bariéry a týká se nás všech. Politika musí jít stranou,“ řekl Babiš na úterní tiskové konferenci iniciativy Lékaři pomáhají Česku.

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

reklama

Domácí zpravodajství

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

Covid ohrožuje i novorozence. Oddělení omezují návštěvy, matky se cítí jako v domácím vězení

Režim v nemocnicích v současnosti limituje mimo jiné snaha minimalizovat riziko nákazy koronavirem. Výjimkou nejsou ani neonatologická oddělení, kam se dostávají miminka, která přijdou na svět předčasně. Matky tam s nimi kvůli riziku nákazy musí trávit nepřetržitě klidně i dva týdny. Návštěvy rodinných příslušníků jsou velmi omezeny, takže novopečeným maminkám může připadat, že jsou v domácím vězení.

Bartoš: Zákaz trhů je styl končící vlády. Zpřísnění ano, lidé si ale nesmí ťukat na hlavu

Opatření, která vydává vláda v demisi, jsou zmatečná a nepředvídatelná, zdůraznil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS lídr Pirátů Ivan Bartoš. Konkrétně označil za absurdní uzavření adventních trhů. Jenže budoucí kabinet s tím nemůže nic dělat. I proto Bartoš vnímá „pohovory“ prezidenta Miloše Zemana se všemi kandidáty na ministerský post jako průtahy.

reklama