reklama

Můj táta má vyšší šarži než vy dva dohromady, vyhrožoval opilý řidič policistům

Opilý řidič na Mikulovsku nejprve policistům tvrdil, že neseděl za volantem, a pak jim začal vyhrožovat, že jeho otec má vyšší šarži. Ukázalo se, že kvůli řízení pod vlivem alkoholu už několik měsíců nemá řidičský průkaz.

reklama

Mladý pár si v pondělí večer na čerpací stanici povšiml hodně opilého šoféra. „Upozornil na sebe tím, že mu dělalo velký problém zaplatit útratu. Jakmile pak usedl za volant a rozjel se, bylo jejich podezření bleskově potvrzeno. Řidič totiž na silnici nebezpečně kličkoval, a dokonce najížděl na obrubníky a krajnice,“ řekl policejní mluvčí Petr Vala.

Dvojice zavolala na tísňovou linku, řidiče pak dálniční policisté vypátrali v nedaleké obci. „Strážcům zákona se ale začal vymlouvat, že v žádném případě neřídil. Když mu to nepomohlo, začal jim marně vyhrožovat svým tatínkem,“ sdělil Vala. Na policejním záznamu je slyšet, jak říká: „Má to řešit můj táta? Má vyšší šarži než vy dva dohromady.“

Řidič nakonec nadýchal více než dvě promile alkoholu a policisté záhy zjistili, že za stejný prohřešek mu soud už před několika měsíci zakázal řídit. „Za trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu nyní hrozí až několikaletý pobyt za mřížemi,“ dodal Vala.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Ještě jsme nevyhráli. Pandemie je v kritickém bodě, varuje WHO a mluví o další pohromě

Ještě jsme nevyhráli. Pandemie je v kritickém bodě, varuje WHO a mluví o další pohromě

Světová zdravotnická organizace (WHO) varuje, že pandemie koronaviru zdaleka ještě není u konce. Naopak – křivka stále stoupá a dostáváme se do kritické fáze. V jižní Asii navíc rychle přibývá případů nákazy, a tak dochází ke zpřísnění opatření, zatímco část Evropy naopak rozvolňuje. Celosvětově ale počty případů podle WHO exponenciálně rostou.

Tisíce vakcín od Pfizeru nemohou být použity. Hrozí, že lidé nedostanou druhou dávku včas
Gagarinův start Sověti do poslední minuty tajili. Praha nic nevěděla, NASA ho zaspala
PŘEHLEDNĚ: Děti se vrátily do škol. Jak vypadá testování a na co si dát pozor?
V Česku se chystá koncert pro tisíc lidí. Ještě v dubnu zazpívá Lounová či Ledecký
reklama
reklama
Petříček: Odcházím se vztyčenou hlavou. Odvolají mě kvůli politickým důvodům

Vláda

Domácí zpravodajství

Zelení dávají ruce pryč od ČSSD. S Petříčkem bychom se asi dohodli, hlásí Berg
Sex není pud. Děti se o něm často učí z porna místo od rodičů, říká sexuoložka
Další články
reklama
reklama