Můj táta má vyšší šarži než vy dva dohromady, vyhrožoval opilý řidič policistům

Opilý řidič vyhrožoval policistům tatínkem

Opilý řidič na Mikulovsku nejprve policistům tvrdil, že neseděl za volantem, a pak jim začal vyhrožovat, že jeho otec má vyšší šarži. Ukázalo se, že kvůli řízení pod vlivem alkoholu už několik měsíců nemá řidičský průkaz.

Mladý pár si v pondělí večer na čerpací stanici povšiml hodně opilého šoféra. „Upozornil na sebe tím, že mu dělalo velký problém zaplatit útratu. Jakmile pak usedl za volant a rozjel se, bylo jejich podezření bleskově potvrzeno. Řidič totiž na silnici nebezpečně kličkoval, a dokonce najížděl na obrubníky a krajnice,“ řekl policejní mluvčí Petr Vala.

Dvojice zavolala na tísňovou linku, řidiče pak dálniční policisté vypátrali v nedaleké obci. „Strážcům zákona se ale začal vymlouvat, že v žádném případě neřídil. Když mu to nepomohlo, začal jim marně vyhrožovat svým tatínkem,“ sdělil Vala. Na policejním záznamu je slyšet, jak říká: „Má to řešit můj táta? Má vyšší šarži než vy dva dohromady.“

Řidič nakonec nadýchal více než dvě promile alkoholu a policisté záhy zjistili, že za stejný prohřešek mu soud už před několika měsíci zakázal řídit. „Za trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu nyní hrozí až několikaletý pobyt za mřížemi,“ dodal Vala.

Tagy: