Když někdo bude říkat, že Země není kulatá? Nevadí, musíme jim dát ve vysílání prostor. Britská veřejnoprávní stanice BBC ctí nestrannost největší možnou měrou, a tak nechce upřít zastoupení sebepochybnějším teoriím. Vedení mediálního giganta nechce podporovat současný trend, kdy jsou alternativní názorové skupiny odstřihávány.
BBC jasně vzkázala, že nehodlá přiživovat takzvanou „cancel culture“. Jinými slovy se nechce podílet na ignorování názorů, které vyhlížejí absurdně a nepřijatelně.
Podle ředitele stanice Davida Jordana je naprosto kardinální, že BBC respektuje všechny úhly pohledu. To řekl ve Sněmovně lordů, horní komoře Parlamentu Spojeného království, která projednávala nestrannost a redakční standardy veřejnoprávního média.
„Ti, kteří věří v to, že je Země placatá, nedostanou tolik prostoru jako ti, co hlásí, že je kulatá. Ale příležitostně by bylo vhodné udělat rozhovor s ‚plochozemšťany‘. A pokud by v to věřilo daleko více lidí, musíme se tím zabývat intenzivněji než aktuálně,“ podotkl Jordan.
USA si Dvojčata odpálily samy a k žádným únosům nedošlo. Konspirátoři žijí 11. zářím
Dvacet let po tragickém 11. září 2001 zastávají konspirátoři stále názor, že k žádným teroristickým útokům onoho osudného dne nedošlo. Tvrdí, že to americká vláda úmyslně odpálila Dvojčata, aby mohla ospravedlnit invazi na Blízký východ. Další konspirátoři popírají útok na Pentagon či samotnou existenci teroristů. Jaké jsou jejich nejznámější teorie?
Dodal, že globální vysílací stanice je celkově odhodlána zajistit, aby byly do vysílání zahrnuty různé názorové proudy včetně konspirátorů. Argumentoval to tím, že publikum musí cítit, že se veškeré perspektivy registrují a posléze reprezentují.
Jordan si myslí, že jeho reportéři by neměli mít tendenci zpravodajství kvůli extrémně otevřenému přístupu bojkotovat. „Nezáleží na tom, zda se to některým členům našeho personálu líbí, nebo ne. Nechávají své předsudky za dveřmi. Musí být připraveni vyslechnout názory, s nimiž třeba osobně nesouhlasí. Naším úkolem je zajistit, aby tyto názory byly na BBC úměrně slyšet.“
Výstup Jordana ve Sněmovně lordů přišel jen několik dní poté, co si lidé bojující za práva transgender osob prostřednictvím demonstrace stěžovali, že zprávy jsou příliš předsudečné. Informoval o tom web The Times.