Policii v anglickém hrabství Sussex se dobrovolně přihlásil hledaný muž. Řekl, že si chce ve vězení odpočinout od lidí, se kterými v době lockdownu žil. Informoval o tom britský list The Guardian.
Muž, jehož identitu policie nezveřejnila, telefonicky oznámil, že se přijde přihlásit na služebnu ve městě Burgess Hill. „Tento člověk chtěl raději zpátky do vězení, než aby musel trávit čas s lidmi, s nimiž žije,“ informoval zástupce policie. Muži zákona ho zadrželi a nyní „míří zpět do vězení, kde o samotě stráví nějaký čas“. V cele chce prý načerpat „mír a ticho“.
Lidé v Anglii mají být v rámci opatření proti šíření koronaviru především doma. Ven mohou chodit nakoupit, k lékaři, do práce nebo si jednou za den zacvičit. Mohou se setkat s jedním člověkem, který není členem jejich domácnosti, od kterého musí udržovat dvoumetrový odstup. The Guardian upozorňuje, že tato omezení znamenají pro mnoho lidí velkou zátěž a stres.
Psychologové hlásí nárůst počtu lidí, kteří zažívají příznaky trvalého stresu podobného syndromu vyhoření v práci, včetně problémů se spánkem a koncentrací. Mnoho lidí po měsících relativní nebo úplné izolace zoufale touží po kontaktu s lidmi, píše deník.
Právníci mají plné ruce práce s rozvody
V dubnu loňského roku téměř čtvrtina párů (23 procent) uvedla, že zápasí se svými vztahy. Podle výzkumu charitativní organizace Relate na podporu vztahů a také čísel zveřejněných v červenci je vidět, že díky lockdownu si osm procent lidí uvědomilo, že musí svůj vztah ukončit. Ve věkové skupině 25 až 34 let tak reagovalo 15 procent lidí.
Počet žádostí o rozvod se loni v Británii zvýšil o 300 procent a mnoho dalších podle průzkumů uvažovalo o tom, že se s partnerem nebo partnerkou rozejde. Právníci mají dostatek práce kvůli čerstvě rozvedeným rodičům hádajícím se o to, komu z nich mají být děti svěřeny do péče během lockdownu.