Na střeše domu čekala dívka se svou starou fenkou pět hodin na pomoc

Sedmnáctiletou dívku Chloe Adams vyhnala povodeň z domu. Vše bylo pod vodou a jediná možnost, kde počkat na záchranu, bylo doplavat na sousedovu střechu. Chloe ale potřebovala zachránit i svou kamarádku z dětství –⁠ fenku Sandy. Jelikož už je stará a voda byla studená, musela vymyslet, jak ji na střechu dostane.

Chloe byla u své babičky v Kentucky a minulé úterý se probudila do noční můry. Všude byla voda. Dívka byla v domě sama, jen se svou věrnou fenkou Sandy.

Chloe věděla, že musí z domu, aby se zachránila, ale přemýšlela, jak v bezpečí přepravit svou starou fenku. „Měla jsem obavy, že ji ve vodě ztratím, položila jsem ji na chvíli do vody, abych viděla, zda bude plavat, ale neplavala. Musela jsem najít něco, co by mi ji pomohlo bezpečně přenést přes vodu,“ řekla Chloe americkému webu CNN.

Mladá dívka tak pohotově vzala plastovou nádobu, do které se fenka vešla a plavala s ní na protější střechu, což byl dům jejího strýce. „Věděla jsem, že plavat ve studené a tak hluboké vodě je nebezpečné, ale cítila jsem, že nemám na výběr,“ svěřila se.

As fast-moving floodwaters swept through her Kentucky town, 17-year-old Chloe Adams wasn't about to leave her beloved...

Posted by FOX 13 News - Tampa Bay on Monday, August 1, 2022

Na záchranu pak se svou čtyřnohou kamarádkou čekala dlouhých 5 hodin, protože záchranáři měli plné ruce práce. Po rozsáhlých deštích přišly povodně, při kterých přišlo o život nejméně 25 lidí. Chloe se Sandy měly štěstí, zachránila je nakonec rodina. Na kajaku pro ně dojel Chloin bratranec Larry, který je dostal do bezpečí, kde na ně čekal zbytek rodiny.

„Moje srdce patří všem ostatním lidem, kteří ztratili a trpěli mnohem víc než já v této strašlivé zkáze. Přišli jsme o vše, vše kromě toho, na čem záleží nejvíc,“ dodala statečná dívka.

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
09:48

Soul neuznává ruskou anexi ukrajinských území, vyzývá k zachování suverenity

09:31

Expert: Do armády narukují i HIV pozitivní. Možná se dostanou i na frontu, nikomu to nevadí

08:45

Rusko podle Patruševa nemá údaje o západní sabotáži na plynovodech

08:22

Analytici ISW předpovídají pád Lymanu během 72 hodin

Tři měsíce poté. Jak si stojí České Švýcarsko? Turisté opět mohou vyrazit na Pravčickou bránu

V národním parku České Švýcarsko, kde 24. července vypukl rozsáhlý lesní požár, v sobotu skončil noční zákaz vstupu a otevřela se cesta ze Hřenska na turisty vyhledávanou Pravčickou bránu. Kromě toho se mohou výletníci vypravit také na Malou Pravčickou bránu z Mezní Louky přes vrch Větrovec. Z oblíbených cílů zůstanou nepřístupné soutěsky řeky Kamenice a Gabrielina stezka. Nadále také platí zákaz vstupu na požářiště. Informoval o tom mluvčí správy parku Tomáš Salov.

Boj o Hrad řečí peněz: Limit 40 milionů plánují vyčerpat pouze dva ohlášení kandidáti

Využít celý čtyřicetimilionový limit na prezidentskou kampaň v tuto chvíli plánují pouze generál Petr Pavel a bývalá rektorka Danuše Nerudová. Další potvrzení kandidáti počítají s výdaji ve výši řádově milionů korun. Podnikatel Karel Janeček chce peníze na kampaň uvolňovat podle vývoje situace. Prezidentští kandidáti to uvedli v anketě ČTK.

Chybí důkazy? Kreml podle ruského tajemníka nemá údaje o západní sabotáži na plynovodech

Rusko nemá informace, že diverzi na plynovodech Nord Stream, které mají po dně Baltu přivádět ruský plyn do Německa, zorganizovaly západní tajné služby, uvedl v ruské televizi tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev. Zároveň ale tvrdil, že dříve se západní tajné služby poškozením plynovodů výbuchy zabývaly, uvedl list Kommersant na svém webu.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Šíření covidu opět zrychluje. Nových případů bylo v pátek o tisíc více než před týdnem

Šíření covidu v Česku několik týdnů zrychluje. V pátek laboratoře potvrdily 3 859 nových případů nákazy, asi o 1 000 víc než před týdnem. K tomu ministerstvo za uplynulý den eviduje 1 564 podezření na opakovanou infekci. V nemocnicích je 1 480 lidí s covidem, mezitýdně asi o 430 více. Ve vážném stavu je 54 hospitalizovaných, minulý pátek to bylo o 20 méně. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Král Max. Do Verstappenovy nadvlády už rýpe i Hamilton, zábavu přináší neštěstí Ferrari

Minulý rok nabídla formule 1 neuvěřitelné drama. Pokud se někdo díval na královnu motorsportu při závěrečném prosincovém závodě sezony v Abú Dhabí vůbec poprvé, trefil jackpot. Max Verstappen totiž rozhodl o svém premiérovém titulu mistra světa v posledním kole. Tentokrát se může Nizozemec stát šampionem už o prvním říjnovém víkendu. Ne, ročník není zkrácený, jen si „Super Max“ jede vlastní ligu.

Domácí zpravodajství

Martin R. měl loupit i znásilňovat. Policisté ho našli mrtvého, už vědí, co se stalo

Mrtvým mužem, kterého policie nalezla na konci srpna v lese na Rychnovsku, byl hledaný čtyřicátník podezřelý z loupeže, znásilnění, nedovoleného ozbrojování a omezování osobní svobody. Přečinů se podle policie dopustil dvakrát, a to pod pohrůžkou použití nelegálně držené střelné zbraně. Následně se sám zastřelil. Jeho totožnost nyní potvrdili znalci.