CNN Prima News návrat do škol

návrat do škol

Výpis příspěvků ke štítku „návrat do škol“

Žáci druhého stupně se 3. května vrátí do škol v sedmi krajích. Otevřou i školky

29. dubna 2021 15:16

Od pondělí 3. května se budou moci do základních škol vrátit žáci druhého stupně v šesti krajích a hlavním městě. Kromě už dříve avizovaných Karlovarského, Královéhradeckého a Plzeňského kraje se pro ně otevřou školy i ve Středočeském, Libereckém a Pardubickém kraji a v Praze. Budou mít takzvanou rotační výuku, při které se třídy střídají po týdnu ve škole a doma. Ve stejných krajích také budou moci chodit do školek všechny děti. Schválila to ve čtvrtek vláda.

Bouře kvůli testování ve školách? Všem se zavděčit nedá, reaguje šéf asociace ředitelů

16. dubna 2021 14:44

Po dlouhých týdnech na distanční výuce se tento týden konečně vrátili k prezenční výuce někteří žáci prvního stupně základních škol. Radost rodičům, dětem i učitelům ale kazí poněkud nestandardní podmínky v podobě testování, nošení roušek i rotační výuky. Jak vnímají nová pravidla ředitelé škol i sami kantoři?

Hamáček: Žáci se od 1. března vrací do škol. Kontrolováni budou antigenními testy

15. února 2021 19:36
Aktualizováno

Od 1. března je vláda podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) připravena zahájit návrat studentů do škol s antigenním testováním na COVID-19. Řekl to na tiskové konferenci po pondělním jednání vlády. Podle ministra školství Roberta Plagy půjdou nejdříve 9. ročníky základních škol a maturanti. Návrat alespoň části žáků do škol je jednou z podmínek, které vládě dali hejtmani při žádosti o nouzový stav na dalších 14 dní.

Sledujte ZÁZNAM vyjádření ministra Hamáčka: Jak to bude dál s nouzovým stavem?

10. února 2021 11:57

Zatím se zdá, že vláda stále nemá vyjednanou podporu pro prodloužení nouzového stavu, který končí 14. února. O postupu v jednání s parlamentní opozicí informuje ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu. Ten jednal také o plánu návratu dětí do škol. Tiskovou konferenci ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) můžete od 11:30 sledovat živě v tomto článku.

Studenti se mohou vrátit na koleje a internáty už v neděli, záleží na zřizovatelích

1. prosince 2020 20:29

Studenti středních a vysokých škol, kteří v pondělí 7. prosince nastoupí k prezenční výuce, se mohou vrátit na internáty a koleje už v neděli. Záležet bude na rozhodnutí jednotlivých ubytovacích zařízení. Pokud jim to umožní, nebude to podle ministerstva školství v rozporu s krizovým opatřením, uvedla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

COVID-19: Ke čtvrtečnímu večeru nových 3736 případů, stoupá počet hospitalizovaných

19. listopadu 2020 19:22

Případů nemocných koronavirem ke čtvrtečnímu večeru přibylo v Česku 3 736, zhruba o 600 méně než před týdnem. Počet úmrtí zatím stoupl o 40 na celkových 6 856. Nákaza nemocí COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, se v Česku potvrdila u 479 020 lidí. Z nemoci se vyléčilo dalších 605 lidí. Celkem se uzdravilo 368 179 nakažených. Vyplývá to z aktualizovaných dat ministerstva zdravotnictví. Ve středu poklesl podíl potvrzených případů covidu na počtu testů na 23,2 procenta. Stoupl ale počet hospitalizovaných asi o 200 na 6555.

Všichni žáci základních škol by se možná mohli vrátit už 30. listopadu, řekl Černý

18. listopadu 2020 21:45

Předseda Asociace ředitelů základních škol Michal Černý uvedl, že v rámci konzultací s ministerstvem školství to v tuto chvíli vypadá, že žáci základní školy by snad měli nastoupit 30. listopadu. Tématem opatření proti koronaviru a dopadů na výuku se v pořadu 360° Pavlíny Wolfové zabývali jak Michal Černý, tak epidemiolog Petr Smejkal.