CNN Prima News návrat do škol

návrat do škol

Výpis příspěvků ke štítku „návrat do škol“

Žáci druhého stupně se 3. května vrátí do škol v sedmi krajích. Otevřou i školky

Od pondělí 3. května se budou moci do základních škol vrátit žáci druhého stupně v šesti krajích a hlavním městě. Kromě už dříve avizovaných Karlovarského, Královéhradeckého a Plzeňského kraje se pro ně otevřou školy i ve Středočeském, Libereckém a Pardubickém kraji a v Praze. Budou mít takzvanou rotační výuku, při které se třídy střídají po týdnu ve škole a doma. Ve stejných krajích také budou moci chodit do školek všechny děti. Schválila to ve čtvrtek vláda.

Hamáček: Žáci se od 1. března vrací do škol. Kontrolováni budou antigenními testy

Aktualizováno

Od 1. března je vláda podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) připravena zahájit návrat studentů do škol s antigenním testováním na COVID-19. Řekl to na tiskové konferenci po pondělním jednání vlády. Podle ministra školství Roberta Plagy půjdou nejdříve 9. ročníky základních škol a maturanti. Návrat alespoň části žáků do škol je jednou z podmínek, které vládě dali hejtmani při žádosti o nouzový stav na dalších 14 dní.

Sledujte ZÁZNAM vyjádření ministra Hamáčka: Jak to bude dál s nouzovým stavem?

Zatím se zdá, že vláda stále nemá vyjednanou podporu pro prodloužení nouzového stavu, který končí 14. února. O postupu v jednání s parlamentní opozicí informuje ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu. Ten jednal také o plánu návratu dětí do škol. Tiskovou konferenci ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) můžete od 11:30 sledovat živě v tomto článku.

COVID-19: Ke čtvrtečnímu večeru nových 3736 případů, stoupá počet hospitalizovaných

Případů nemocných koronavirem ke čtvrtečnímu večeru přibylo v Česku 3 736, zhruba o 600 méně než před týdnem. Počet úmrtí zatím stoupl o 40 na celkových 6 856. Nákaza nemocí COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, se v Česku potvrdila u 479 020 lidí. Z nemoci se vyléčilo dalších 605 lidí. Celkem se uzdravilo 368 179 nakažených. Vyplývá to z aktualizovaných dat ministerstva zdravotnictví. Ve středu poklesl podíl potvrzených případů covidu na počtu testů na 23,2 procenta. Stoupl ale počet hospitalizovaných asi o 200 na 6555.