reklama

Strašidelný předjížděcí manévr. Řidič jen o centimetry minul protijedoucí vůz

Jen o vlásek unikl vážné nehodě divák Krimi zpráv. Ten během nedávné jízdy v autě o pár centimetrů minul nebezpečného řidiče, který se rozhodl v protijedoucím pruhu předjet několik aut.

reklama

„Bohužel jsem měl i já to štěstí a ocitl se v situaci nebezpečného předjíždění. Nevím ale, kam mohu jednání takového jedince poslat. Posílám tedy vám,“ napsal muž v e-mailu Krimi zprávám.

Autor videa měl opravdu velké štěstí, právě nebezpečné předjíždění je jednou z nejčastějších vážných dopravních nehod v Česku. Řidiči jsou navíc stále nepoučitelní. „Takzvaná poučka, kam se vejdou dvě auta, se vejdou i tři, ne vždy platí,“ uvedl mluvčí Ústředního automotoklubu České republiky (ÚAMK) Igor Sirota.

V protisměru na dálnici

Záznamy z kamer z nebezpečného předjíždění posílají diváci Krimi zprávám i několikrát do měsíce. Naposledy šlo o záběry řidiče, který se v osobním autě řítil v protisměru po dálnici D8 na Ústecku. Jen zázrakem nezpůsobil nehodu. Podle informací Krimi zpráv důvodem neuvěřitelného hazardu mohla být snaha vyhnout se frontě před dálničním tunelem. Neopatrní řidiči jsou však po celé republice.

Často jde o mladé a agresivní řidiče. „Ve starším věku jsou motoristé už opatrnější. Mohou mít za sebou i nějakou havárii, takže rozumí tomu, že je to riskantní,“ doplnil Sirota. Dopravu v mnoha místech navíc zhoršuje sychravé počasí. Viditelnost rapidně klesá, o to horší může být odhad na to, jestli se řidič stihne zařadit. „V těchto dnech nás navíc může za horizontem potkat nízké slunce a osvítit nás,“ uvedl Sirota.

Tagy:

Hlavní zprávy

Prodělaný covid a dvě dávky očkování, je třeba třetí? Vojtěch si už není jistý
Koronavirus

Prodělaný covid a dvě dávky očkování, je třeba třetí? Vojtěch si už není jistý

Kdo nemoc prodělal a nechal se naočkovat dvěma dávkami, pro toho epidemie skončila, říkal ještě v září ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Zda to bude platit i dál, je otázka. Aktuální debata o nutnosti třetí dávky, která bude zároveň podmínkou pro platné covidové pasy, Vojtěchovo tvrzení problematizuje. Sám ministr připouští, že aktuálně není vyjasněné, zda budou tito lidé do třetí dávky nuceni.

Imunolog varuje před omikronem: Monoklonální protilátky asi nebudou proti mutaci účinné

Současné léky na covid, takzvané monoklonální protilátky, podle imunologa Zdeňka Hela zřejmě nebudou účinné proti variantě koronaviru omikron. Uvedl to na Twitteru. Už v minulých dnech například šéf firmy Moderna řekl, že méně účinné budou na tuto variantu pravděpodobně také vakcíny. Nová varianta se zatím prokázala v Česku u jedné ženy cestující z Namibie.

Střelba v Michiganu zná svého viníka. Jde o 15letého chlapce, obvinili ho z terorismu

Aktualizováno

Řádění 15letého střelce, který v úterý na střední škole v americkém státě Michigan střílel po ostatních studentech, si vyžádalo čtvrtou oběť. 17letý Justin Shilling podlehl svým vážným zraněním v nemocnici. Je tak už čtvrtým nezletilým žákem školy, který střelbu nepřežil. Dalších sedm osob je zraněných. Vyšetřovatelé se snaží objasnit, proč se Ethan Crumbley rozhodl na své spolužáky střílet. Mladík je ve vazbě a podle dřívějších informací odmítá s vyšetřovateli spolupracovat. Byl už obviněn ze čtyřnásobné vraždy, terorismu a dalších trestných činů.

Přežila znásilňování bojovníky ISIS, v Kanadě jí zrušili přednášku. Prý by urazila muslimy

V Kanadě řeší další případ kontroverzní politické korektnosti. Torontská školní rada nepovolila účast studentů na přednášce Nadji Muradové, nositelky Nobelovy ceny za mír, kterou unesli a znásilňovali bojovníci Islámského státu (ISIS). Důvodem je její kniha, kde žena popisuje útrapy v zajetí islamistů. Podle rady ale publikace může muslimy urážet a rozvířit protiislámské nálady.

reklama

Domácí zpravodajství

Začal sběr podpisů za kandidaturu Babiše na Hrad. Premiér prý za iniciativou nestojí

V Praze odstartoval sběr podpisů za kandidaturu Andreje Babiše (ANO) na prezidenta. Podle informací webu iDNES.cz by v České republice mělo být v budoucnu až 50 podobných petičních stánků jako ten, který se objevil ve středu na pražském Andělu. Sám Babiš prý za iniciativou nestojí. Na dotaz CNN Prima NEWS, zda bude skutečně na Pražský hrad kandidovat, premiér v demisi odpověděl: „V tuto chvíli vám na to neodpovím, není to na stole. Nejdřív musíme předat vládu, potom budou Vánoce.“

Zemřel významný disident, novinář a obhájce lidských práv Petr Uhl

Ve věku 80 let ve středu zemřel novinář a publicista, bývalý disident, politický vězeň a signatář Charty 77 Petr Uhl, který se během komunistického režimu i po revoluci zasazoval o ochranu lidských práv. Sdělila to jeho manželka, někdejší ombudsmanka Anna Šabatová. Uhl patřil k nejvýraznějším postavám československého disentu a mimo veřejné dění nezůstal ani po listopadu 1989.

Piráti opět šijí do Dostála. Občas informuje neadekvátním způsobem, říká senátor z ODS

Neshody mezi expertem Pirátů na zdravotní právo Ondřejem Dostálem a zbytkem strany pokračují. Po kauze, kdy „zatajoval“ informaci, zda se nechal očkovat, kolegům vadí jeho příspěvky na Twiteru, kde sdílí data o pacientech s covidem. A to se nelíbí ani senátorovi Romanu Krausovi z ODS. „Občas data interpretuje neadekvátním způsobem,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Za Dostála se naopak postavila Starostka Alena Dernerová.

reklama