reklama

Nechám se očkovat, abych vám byl zase nablízku. Ke Svěrákovi se přidal Nohavica

Jen co na mě přijde řada, nechám se očkovat proti koronaviru, potvrdil hudebník Jaromír Nohavica. Oblíbený ostravský písničkář se tak prohlášením připojil například k herci Zdeňku Svěrákovi nebo herečce Jiřině Bohdalové, kteří také ujistili fanoušky, že si nechají vakcínu proti covidu aplikovat.

reklama

Nohavica ve videu, které přidal na Youtube, popřál svým příznivcům všechno nejlepší do nového roku 2021. Ten uplynulý zhodnotil jako špatný a náročný.

„Viděl jsem skutečná trápení a mnoho lidí získalo můj velký obdiv. Pár zase ztratilo, ale to tak v životě bývá,“ řekl Nohavica, který se těší, až bude moci opět zahrát a zazpívat před svým publikem. „Jen co na mě přijde řada, nechám se proti koronaviru očkovat, abych vám mohl být nablízku, co nejblíž,“ vysvětloval.

Nohavica není jedinou veřejně známou osobností, která v poslední době přiznala, že se nechá proti koronaviru očkovat. Například principál Divadla Járy Cimrmana, herec, dramatik a textař Zdeněk Svěrák potvrdil, že se nechá „bodnout“ velice rád, protože to považuje za správné.

Také herečka Jiřina Bohdalová již oznámila záměr nechat se očkovat. Ta se dokonce má stát tváří kampaně pro vakcinaci. Spolupracovat bude s ministerstvem zdravotnictví a měla by cílit zejména na přesvědčování seniorů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Na Slováky by česká očkovací kampaň nezabrala. Chtěli využít Schwarzeneggera s Norrisem
Slovensko

Na Slováky by česká očkovací kampaň nezabrala. Chtěli využít Schwarzeneggera s Norrisem

Přinese velmi drsná očkovací kampaň v Česku kýžený průlom? To se teprve uvidí, ale na Slovensku by podle všeho nezabrala. Říká to tamní expert Jakub Kuvik, který se podílel na tvorbě té slovenské. Podle něj jsou vizuály s drastickými záběry pacientů z nemocnic neúčinné. Sám pak říká, že pro slovenskou kampaň bylo v plánu zapojit i filmové hvězdy jako Arnold Schwarzenegger nebo Chuck Norris.

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti
Ekonomika

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti

Finanční situace rodičů má výrazný vliv na životní úroveň jejich dětí. Vyrůstá-li potomek v nuzných poměrech, je u něho až dvakrát vyšší pravděpodobnost, že na tom s penězi bude na štíru v porovnání s jejich dobře situovanými vrstevníky. Největší rozptyl mezi těmito dvěma skupinami panuje v Bulharsku, nejmenší v Lotyšsku, vyplývá z aktuálních dat Eurostatu. Jak je na tom Česká republika?

reklama

Domácí zpravodajství

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama