reklama

Majitelka penzionu kvůli covidu zůstala bez peněz. Lidé za ni zaplatili elektřinu

Pandemie koronaviru téměř zmrazila cestovní ruch. Své o tom ví provozní horské chaty Rýchorka v Krkonoších Alena Dušková, která už neměla peníze ani na to, aby zaplatila za elektřinu. Nakonec se jí místní na topení složili.

reklama

Provozovatelka penzionu Dušková je na Rýchovce už osm let. Kvůli pandemii tu nejsou žádní hosté a neví, co bude dál. Momentálně už nemá ani na elektřinu.

K tématu

„Situace už je tak neúnosná, že skutečně šetříme, kde se dá. Nejsou hosté, takže my ani nesvítíme,“ popisuje Alena Dušková.

Kromě peněz na osvětlení penzion nemá ani na to, aby se v něm mohlo zatopit. „Topit se nedá, protože náklady jsou obrovské, hlavně za elektřinu,“ dodává.

Jenomže být tak vysoko v horách bez topení může být i nebezpečné. „Na Rýchorce už to nevydržíme. Když nezatopíme, budeme tady na hřebeni muset asi umrznout,“ dodává.

Příběh Rýchorky má ale šťastný konec. Lidé se na sociálních sítích začali skládat na to, aby se provozní náklady zaplatily. „Já bych tímto chtěla všem těm lidičkám, kteří žijí s láskou k horám a k Rýchorce a s člověčinou v srdci, strašně moc poděkovat,“ dodala Dušková.

Už nemůžu. Nemám na elektřinu. Zmrzneme tu, píše vládě provozovatelka horské chaty Facebook Rýchorská bouda Rýchorská...

Posted by Karel Vomáčka on Sunday, December 13, 2020
Tagy: zima hory penzion koronavirus topení Rýchorka Alena Dušková náklady na provoz

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Pro zmírnění protiepidemických opatření ze současného pátého stupně PES na čtvrtý stupeň by nemělo být v nemocnicích víc než 3000 lidí. Počet hospitalizovaných bude stanoven i pro přechod do nižších stupňů. Bude se to dobře doplňovat s rizikovým skóre, řekl na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). V neděli bylo v nemocnicích 6330 nakažených s COVID-19 a téměř 1100 z nich potřebovalo intenzivní péči.

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Situace je neúnosná, lidé v Lidicích sáňkují i po starém hřbitově, stěžuje si obec
Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama