Majitelka penzionu kvůli covidu zůstala bez peněz. Lidé za ni zaplatili elektřinu

Horský hotel je kvůli epidemii COVID-19 bez topení

Pandemie koronaviru téměř zmrazila cestovní ruch. Své o tom ví provozní horské chaty Rýchorka v Krkonoších Alena Dušková, která už neměla peníze ani na to, aby zaplatila za elektřinu. Nakonec se jí místní na topení složili.

Provozovatelka penzionu Dušková je na Rýchovce už osm let. Kvůli pandemii tu nejsou žádní hosté a neví, co bude dál. Momentálně už nemá ani na elektřinu.

„Situace už je tak neúnosná, že skutečně šetříme, kde se dá. Nejsou hosté, takže my ani nesvítíme,“ popisuje Alena Dušková.

Kromě peněz na osvětlení penzion nemá ani na to, aby se v něm mohlo zatopit. „Topit se nedá, protože náklady jsou obrovské, hlavně za elektřinu,“ dodává.

Jenomže být tak vysoko v horách bez topení může být i nebezpečné. „Na Rýchorce už to nevydržíme. Když nezatopíme, budeme tady na hřebeni muset asi umrznout,“ dodává.

Příběh Rýchorky má ale šťastný konec. Lidé se na sociálních sítích začali skládat na to, aby se provozní náklady zaplatily. „Já bych tímto chtěla všem těm lidičkám, kteří žijí s láskou k horám a k Rýchorce a s člověčinou v srdci, strašně moc poděkovat,“ dodala Dušková.

Už nemůžu. Nemám na elektřinu. Zmrzneme tu, píše vládě provozovatelka horské chaty Facebook Rýchorská bouda Rýchorská...

Posted by Karel Vomáčka on Sunday, December 13, 2020
Tagy:
peníze zima hory Krkonoše elektřina penzion koronavirus topení Rýchorka Alena Dušková náklady na provoz pandemie covidu-19