reklama

Majitelka penzionu kvůli covidu zůstala bez peněz. Lidé za ni zaplatili elektřinu

Pandemie koronaviru téměř zmrazila cestovní ruch. Své o tom ví provozní horské chaty Rýchorka v Krkonoších Alena Dušková, která už neměla peníze ani na to, aby zaplatila za elektřinu. Nakonec se jí místní na topení složili.

reklama

Provozovatelka penzionu Dušková je na Rýchovce už osm let. Kvůli pandemii tu nejsou žádní hosté a neví, co bude dál. Momentálně už nemá ani na elektřinu.

„Situace už je tak neúnosná, že skutečně šetříme, kde se dá. Nejsou hosté, takže my ani nesvítíme,“ popisuje Alena Dušková.

Kromě peněz na osvětlení penzion nemá ani na to, aby se v něm mohlo zatopit. „Topit se nedá, protože náklady jsou obrovské, hlavně za elektřinu,“ dodává.

Jenomže být tak vysoko v horách bez topení může být i nebezpečné. „Na Rýchorce už to nevydržíme. Když nezatopíme, budeme tady na hřebeni muset asi umrznout,“ dodává.

Příběh Rýchorky má ale šťastný konec. Lidé se na sociálních sítích začali skládat na to, aby se provozní náklady zaplatily. „Já bych tímto chtěla všem těm lidičkám, kteří žijí s láskou k horám a k Rýchorce a s člověčinou v srdci, strašně moc poděkovat,“ dodala Dušková.

Už nemůžu. Nemám na elektřinu. Zmrzneme tu, píše vládě provozovatelka horské chaty Facebook Rýchorská bouda Rýchorská...

Posted by Karel Vomáčka on Sunday, December 13, 2020
Tagy:
zima hory penzion koronavirus topení Rýchorka Alena Dušková náklady na provoz

Hlavní zprávy

Proč matky páchají sebevraždu i s dítětem? Může za to těžká deprese, vysvětluje psychiatr

Případ matky, kterou policisté vytáhli s malým chlapcem ve středu večer z řeky Blanice u jihočeských Vodňan, otřásl celým Českem. Žena chtěla zřejmě spáchat sebevraždu. Bohužel se nejedná o výjimku. Případů, kdy se rodič rozhodne své problémy řešit sebevraždou a chce přitom zabít i své dítě, je více. Často se jedná o ženy v tíživé situaci, které se cítí být bezmocné.

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

Počet nově nakažených rapidně klesl. Za čtvrtek jich přibylo o 9300 méně než minulý týden

Denní přírůstek potvrzených případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání podruhé v tomto týdnu klesl. Ve čtvrtek testy odhalily 18 582 nakažených, asi o 9 300 méně než před týdnem. Minulý čtvrtek byl počet nově nakažených za jeden den nejvyšší od začátku epidemie. Hospitalizovaných s onemocněním COVID-19 bylo ve čtvrtek 6 683 lidí, v těžkém stavu více než tisícovka.

reklama

Domácí zpravodajství

Ne očkování proti covidu. Českem se šíří petice, kterou podepsalo téměř tisíc lékařů

Téměř tisícovka českých lékařů podepsala petici proti povinnému plošnému očkování a vakcinaci dětí. Vadí jim, že kdokoliv s odlišným názorem okamžitě obdrží nálepku dezinformátora a přejí si svobodnou diskusi. Vedle praktických lékařů jsou mezi signatáři také například zubaři, veterináři nebo odborníci, kteří mají blízko k alternativní medicíně, například homeopatii. Iniciativu ostře odmítl mj. šéf lékařů Milan Kubek.

Kubek o antivaxerech: Pronásledují i mé děti. Už chápu, proč Němci podlehli nacismu

Lidé, kteří vyhrožují zastáncům vakcíny, jsou zmanipulovaní dezinformacemi podobně jako Němci v dobách nacismu. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS to naznačil prezident České lékařské komory Milan Kubek. Společně se stomatologem Radkem Mounajjedem se shodl, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak se z covidové krize dostat. Proti tomu se naopak ostře ohradil lékař Jan Hnízdil. Svůj konkrétní návrh, jak s pandemií bojovat, ale nepředstavil.

Riziko úmrtí je i po vyléčení těžkého covidu výrazně vyšší. V ohrožení jsou mladší lidé

Lidem, kteří měli těžší průběh onemocnění COVID-19, hrozí větší riziko nakažení se dalšími nemocemi či dokonce smrti. Vyplývá to ze studie výzkumníků floridské univerzity. Vědci prověřili zdravotní stav více než 13 tisíc osob. U těch s těžším průběhem bylo vyšší riziko, že do roka od nákazy zemřou. Toto riziko bylo vysoké zejména u mladších pacientů.

reklama