reklama

Nemocnice se vracejí k plánovaným operacím. Přednost mají onkologičtí pacienti

České nemocnice se pomalu vracejí k běžným plánovaným operacím. Pacientů s covidem ubývá, proto na operační sály opět přicházejí zdravotníci, kteří byli převeleni na covidové jednotky. Nemocnice vybírají, kdo z pacientů na čekací listině dostane přednost. V současnosti ji mají onkologičtí pacienti.

reklama

Veronika Birčáková pracuje už 15 let jako instrumentářka na operačním sále. Po měsíci, který strávila na jednotce intenzivní péče pro covidové pacienty, se příští týden vrátí zpátky ke skalpelům. „Bude se mi trochu stýskat, protože kolektiv na JIP byl úžasný, ale těším se samozřejmě, že si zase zaoperuji,“ pochvaluje si zdravotní sestra Birčáková.

Počet pacientů s covidem klesl o polovinu

V liberecké nemocnici se počet pacientů s covidem za poslední dva týdny snížil z necelých dvou set téměř na polovinu, což znamená pozvolný návrat k normálu. „Sestry se nám budou vracet zpátky a už se na ně moc těšíme, protože si nedovedeme představit fungování bez nich,“ uvedla vrchní sestra chirurgických sálů Marie Fryaufová.

Situaci si pochvaluje i ředitel liberecké nemocnice Richard Lukáš. „Cítíme, že se zlepšuje, a moc si přejeme, aby se s plánovaným ukončením nouzového stavu operační aktivita vrátila na 60 až 70 procent stavu, na který jsme byli zvyklí,“ řekl Lukáš.

Na chirurgických sálech v Liberci obvykle provádějí zhruba třicet operací denně, v současnosti jich je přibližně třetina. Přednost nyní dostávají onkologičtí pacienti. Lidé, které trápí kýla nebo třeba artróza, si na zákrok ještě počkají. V liberecké nemocnici doufají, že standardní počet plánovaných operací zvládnou už na začátku příštího roku.

K tématu

Tagy: operace zdravotnictví Liberecký kraj koronavirus Richard Lukáš nemocnice Krajská nemocnice Liberec

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

  • Aktualizováno

Další ukrajinský voják podle nedělního armádního oznámení přišel o život při nepřátelském ostřelování ukrajinských pozic v Donbasu na východě země, jehož část ovládají proruští separatisté. Británie a USA se „pevně postavily“ proti ruské destabilizační kampani vůči Ukrajině a vyzvaly Rusko k okamžitému zmírnění vyhrocené situace v Donbasu a k plnění mezinárodních závazků, uvedl šéf britské diplomacie Dominic Raab podle agentury Reuters po jednání se svým americkým protějškem Antonym Blinkenem.

Školství se bojí rozzuřených rodičů. V případě problémů hrozí policií i sociálkou
Slavia, nebo Sparta? Poslanci se vsadili, kdo vyhraje derby. Nacher může leštit vitrínu
Adámková: Na vývoj české vakcíny máme 250 milionů. Projekt čeká na Arenbergera
reklama
reklama
Tomský: Philip si sňatkem s Alžbětou zkazil kariéru, Harryho unesla šílená ženská

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Romana nemohla ovládat tělo. Ve 33 letech si vyslechla krutou diagnózu: Parkinsonova nemoc
Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice
Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie
Další články
reklama
reklama