CNN Prima News nepozornost

nepozornost

Výpis příspěvků ke štítku „nepozornost“

Peněženky, alkohol, ale i máslo. O adventu mají zloději žně a vymýšlejí nové triky

Každoroční nákupy v období adventu lákají kapesní zloděje. Ti se v předvánočním shonu zaměřují na nepozorné zákazníky v obchodech a na adventních trzích. Počet drobných krádeží v tomto období vzroste zhruba o 25 procent. Policie proto zvyšuje v rámci prevence kriminality skrytý i viditelný dohled. K zločinu se navíc neuchylují jen jednotlivci, ale i organizované skupiny, kterých pozvolna přibývá.

Hrůza na Brněnsku. Chlapeček se topil v rodinném bazénu, záchranáři ho museli oživovat

Stačila malá chvilka nepozornosti a mohlo dojít k velkému neštěstí. Záchranáři Jihomoravského kraje zasahovali o víkendu u rodinného domu na Brněnsku, kde do bazénu spadl malý chlapec a topil se. Zdravotníci poskytli dítěti kyslíkovou terapii a posléze ho letecky transportovali do nemocnice. Na sociálních sítích teď nabádají rodiče k tomu, aby měli své ratolesti neustále na očích.

Pár vteřin od tragédie: Roční Lukášek se topil v zahradním bazénu, léčí se dodnes

Čeká nás letní sezóna, na kterou se určitě zvlášť těší majitelé koupacích jezírek a bazénů. Především rodiny s malými dětmi ale záchranáři nabádají k opravdu velké opatrnosti. Právě tento týden na jižní Moravě zachraňovali topící se batole a svou smutnou zkušenost mají i blízcí malého Lukáška. Tomu změnil život nešťastný moment v jeho 16 měsících věku.