reklama
CNN Prima News Nikol Pašinjan

Nikol Pašinjan

Výpis příspěvků ke štítku „Nikol Pašinjan“

Tajná služba v Arménii zmařila atentát na premiéra. Připravoval se i pokus o převrat

14. listopadu 2020 22:03

Arménie zmařila atentát na premiéra Nikola Pašinjana a pokus několika bývalých činitelů uchvátit moc. Podle agentur Reuters a TASS to oznámila arménská tajná služba. Pašinjan čelil v uplynulých dnech kritice politiků i lidovému hněvu za svůj souhlas s dohodou o příměří v Náhorním Karabachu, která stvrdila faktickou porážku arménských vojsk.

Naštvaní Arméni kvůli příměří zdemolovali parlament. V Ázerbájdžánu se naopak slaví

10. listopadu 2020 16:48

Dav demonstrantů pronikl do arménského úřadu vlády v hlavním městě Jerevanu a požadoval odstoupení premiéra Nikola Pašinjana. Důvodem protestů byla dohoda o ukončení arménsko-ázerbájdžánské války o Náhorní Karabach, kterou podepsaly v noci z pondělí na úterý Arménie a Ázerbájdžán za účasti Ruska. Mnozí Arméni totiž považují dohodu za zradu.

Vojenský útok v Náhorním Karabachu. Arménci a Ázerbájdžánci se obviňují

27. září 2020 08:37
Aktualizováno

Ázerbájdžánské ministerstvo obrany podle ruské tiskové agentury TASS oznámilo, že arménské síly v neděli zahájily palbu na ázerbájdžánské armádní pozice i na ázerbájdžánské obce a mezi civilisty jsou mrtví a zranění. Představitelé Náhorního Karabachu vyhlásili kvůli vojenské eskalaci napětí mezi Ázerbájdžánem a Arménií stanné právo a všeobecnou mobilizaci.

reklama