V případu nechvalně známého vraha Charlese Mansona se objevily nové detaily, přestože je již sedm let po smrti. V novém dokumentu o jeho životě totiž zazní dosud nezveřejněné nahrávky, na kterých Manson přiznává, že se podílel na „několika“ vraždách, když žil v Mexiku.
Charles Manson naznačoval, že se stal vrahem dávno předtím, než nechvalně proslul jako vůdce sekty, který dal svým stoupencům pokyn k sérii odporných vražd, známých jako Mansonovy vraždy, jež v 60. letech minulého století terorizovaly Los Angeles a šokovaly celý národ, píše CNN.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Neuvěřitelný příběh českého sériového vraha. Popravě unikl o vlásek, teď plánoval další zločin
„Víte, je tu celá část mého života, o které nikdo neví,“ řekl Manson v nahraném rozhovoru, který se objeví v novém dokumentárním seriálu, který má premiéru 19. listopadu na stanici Peacock a zabývá se dětstvím odsouzeného vraha, jeho kriminálním mládím a pobytem ve vězení.
V třídílném seriálu Making Manson, který režíruje Billie Mintzová, jsou představeny nahrávky z vězení staré dvacet let. V upoutávce na seriál Manson přiznává, že se podílel na „několika“ vraždách, když žil v Mexiku. „Jel jsem do Acapulca, ukradl jsem pár aut. Prostě jsem se zapletl do věcí, které mi přerostly přes hlavu. Zapletl jsem se i do pár vražd,“ řekl Manson. „Zavraždil bych každého, koho bych mohl,“ uvedl během dosud neslyšené nahrávky. „Všechny bych vás zabil, kdybych měl tu možnost.“
Vražda Sharon Tateové
Rasové nepokoje v roce 1968 Mansona přesvědčily, že se blíží Armagedon. Nazval ho Helter Skelter podle slavné písně Beatles. Manson věřil, že k němu britská kapela promlouvá prostřednictvím textů svého Bílého alba, které vyšlo koncem roku 1968. Samotní členové byli z toho šokovaní, když se to později dozvěděli.
Manson zorganizoval v srpnu 1969 vlnu násilí, která připravila o život sedm lidí včetně herečky Sharon Tateové a zaplnila titulní stránky novin po celém světě. Následně on a jeho stoupenci z „Mansonovy rodiny“ skončili vězení po zbytek života.
Brutální vraždy začaly 9. srpna 1969 v domě herečky Sharon Tateové a jejího manžela, slavného filmového režiséra Romana Polanského. Prvními oběťmi byli Tateová, která byla v osmém měsíci těhotenství, kadeřník celebrit Jay Sebring, spisovatel Wojciech Frykowski, jeho milenka Abigail Folgerová a Steven Parent, přítel rodinného správce. Následujícího večera došlo k další sérii vražd. Vedoucí supermarketu Leno LaBianca a jeho žena Rosemary byli zavražděni ve svém domě.
Během dvou vražedných nocí vrazi způsobili 169 bodných a sedm střelných ran. Na obou místech činu se objevily děsivé obrazy. A několik detailů je spojovalo. Na stěnách jednoho domu a na vstupních dveřích druhého bylo krví obětí napsáno slovo „prase“. Krví byla zřejmě načmáraná i další věta: „Helter Skelter“ (chybně napsáno Healter).
Důvodem znepokojivých nápisů bylo podle žalobce to, že Manson chtěl rozpoutat rasovou válku a doufal, že z vražd budou obviněni Černí panteři (radikální afroamerická organizace).
Zemřel ve vězení přirozenou smrtí v roce 2017 ve věku 83 let, když si odpykával devět doživotních trestů. Dvanáctkrát mu bylo zamítnuto podmínečné propuštění.
MOHLO VÁM UNIKNOUT: Na manželku mířil pistolí a hrozil jí smrtí. Policie pak u seniora z Ústecka našla i granát