reklama
CNN Prima News občané

občané

Výpis příspěvků ke štítku „občané“

Většina Čechů nedůvěřuje Zemanovi. Každý druhý si myslí, že hájí zájmy Ruska

Prezidentu Miloši Zemanovi nedůvěřuje 63 procent lidí. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS Market Research. Podle 45 procent respondentů v kauze Vrbětice hájí spíše zájmy Ruska, za zájmy Česka stojí jen podle 22 procent dotázaných. Většina oslovených nesouhlasí s názorem prezidenta, že zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích není dostatečně prokázáno.

Životy nemůžeme přepočítávat na peníze, spílá Babiš ministerstvu zdravotnictví

Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli sdílel na svém YouTube kanálu hned dvě videa, ve kterých občanům České republiky představil protilátkové koktejly bamlanivimab a Regeneron. V jeho řeči nechyběla ani kritika ministerstva zdravotnictví. „Doufám, že bude aktivnější a nebude indikace pacientů limitovat. Lidské životy mají velkou hodnotu a nemůžeme je přepočítávat na peníze,“ sdělil Babiš.

Zdravotníci jsou na hraně sil. Fotka kolabující sestry z Příbrami se šíří internetem

Zdravotnický personál je již na hraně svých sil. V boji s koronavirem jsou zdravotní sestry i lékaři vyčerpaní nejen fyzicky, ale i psychicky. Příkladem je i zdravotní sestra z Oblastní nemocnice Příbram, která ve službě na oddělení ARO zkolabovala. O její příběh se podělil s moderátorem CNN Prima NEWS Liborem Boučkem i otec vyčerpané sestry Martin. Zdravotníci tak prosí občany o jediné – aby ještě chvíli vládní opatření vydrželi.

Lotyšsko a Estonsko vrátily Česko na seznam bezpečných zemí

Aktualizováno

Státy Lotyšsko a Estonsko vrátily Česko na seznam bezpečných zemí z hlediska rizika nákazy koronavirem. Cestování do těchto zemí je tak pro Čechy opět bez omezení, řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Ze zemí Evropské unie už cestování Čechů omezuje pouze Kypr, který vyžaduje předložení negativního testu na covid-19 ještě před odletem na ostrov.

SILNÝ HLAS: Mám strach, abychom nezapomněli na svobody, říká Höschl

Mění virus charaktery? Probíhající pandemie nového koronaviru ukázala v naší společnosti mnoho dobrého, probudila však i stinné stránky v podobě odporu a ostrakizování až nenávisti ke skutečně či potenciálně nakaženým spoluobčanům nebo nahlašování těch, kteří řádně nedodržují nouzová nařízení státu. Na toto téma diskutovali v pořadu Silný hlas Markéty Fialové farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká a psychiatr a ředitel Národního ústavu duševního zdraví profesor Cyril Höschl.

Facebook maže výzvy k protestům proti karanténě v některých státech USA. Porušují prý nařízení kvůli COVID-19

Facebook se rozhodl odstraňovat některé příspěvky k plánovaným protestům proti příkazům k domácímu pobytu zavedeným v souvislosti s bojem proti šíření pandemie COVID-19. Sociální síť k restrikcím přistoupí u událostí avizovaných v amerických státech Kalifornie, New Jersey a Nebraska, protože jsou dle ní v rozporu s takzvaným sociálním distancováním. Kromě karantény lidé protestují kvůli rekordním počtům ztrát zaměstnání a proti „orwellovské noční můře“.

reklama