CNN Prima News občané

občané

Výpis příspěvků ke štítku „občané“

Rakušan: Nepotřebuji potlesk v kavárně Louvre. Jezdím tam, kde mě vyzývají k demisi

Na debaty jsme si nevybrali města, která chceme stigmatizovat, ale taková, kde máme nejhorší výsledky. S lidmi se chci bavit, ne jít do pražské kavárny Louvre, kde mi někdo bude tleskat. V pořadu Co na to ministr to uvedl šéf resortu vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan s tím, že pokaždé slyšel výzvy k demisi. Vysvětlil také, proč se uskuteční setkání bez cenzury přímo s Ukrajinci, kteří v Česku žijí, a obhajoval i jejich přínos pro republiku.

Digitální technická mapa ČR: Služebník měst a obcí i lidi žijící v nich

V jakém stavu jsou silnice, chodníky, veřejné osvětlení? A jak vybrat pozemek, abychom si na něm mohli postavit dům podle vlastních představ? K rychlému a snadnému zodpovězení podobných dotazů má sloužit Digitální technická mapa ČR. Ta by měla být dokončena do letošního července a sloužit bude jednotlivcům i veřejné správě. Mezi průkopníky digitalizace nemovitostí a infrastruktury patří bez pochyby Zlínský kraj, jehož vlastní verze digitální technické mapy tam fungovala od roku 2003. Na přechod na centrální systém jsou zdejší města připravena. Ovšem jak v pořadu Interview PLUS řekl starosta Luhačovic, Marian Ležák, celoplošná digitální technická mapa nemá tak široké spektrum jako její krajská předchůdkyně.

Kde se v Česku žije nejlépe? Praha je až druhá. Podívejte se, které obce obsadily TOP 20

Ačkoliv se do Prahy každoročně stěhují tisíce lidí, nejlepší podmínky ke kvalitnímu životu nabízí jiné město. Ukázal to nový index sestavený projektem Obce v datech a společnosti Deloitte. Žebříčku pošesté v řadě kralovaly středočeské Říčany. Změna nastala na druhé straně u „nejhoršího“ města, kterým se stala Karviná. Závěry hodnocení zveřejnil web Aktuálně.cz. Podívejte se, kterých 20 obcí obsadilo vrchol žebříčku.

Otevřené dveře do historie i kultury: Kam vyrazit zdarma o státním svátku 28. října?

Sobota 28. října a s ní spojený státní svátek – Den vzniku samostatného československého státu – přináší jedinečnou možnost navštívit budovy, které jsou veřejnosti běžně nedostupné. A to není zdaleka vše. Během státního svátku lze také zajít buď bezplatně, nebo za symbolickou cenu do mnoha muzeí a galerií. Vstup zdarma nabízí například Národní muzeum v Praze. Jedné z událostí se pak zúčastní i prezident Petr Pavel. Zjistěte, která místa v hlavním městě otevírají své dveře, a naplánujte si svůj den plný objevování historie, kultury a umění. Ve stejné datum se koná také Den Středočeského kraje, který nabízí rovněž volné vstupy i různé programy. Zajímavá místa budou k vidění po celé republice.

Nacher: Lidé si kvůli plánům vlády nemohou být ničím jisti. Opozice vše zhoršuje, opáčil Munzar

Kdyby lidé věděli, co „chystá vláda a jaké má plány“, nevládl by tu takový optimismus, odmítl poslanec Patrik Nacher (za ANO) v pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS, že za rostoucími nadějemi společnosti stojí počínání Fialova kabinetu. Uvedl to v reakci na průzkum agentury STEM, který ukázal, že čím dál víc respondentů vyhlíží lepší zítřky oproti těm, již mají obavy z budoucnosti. Poslanec Vojtěch Munzar (ODS) si to ve vysílání nenechal líbit a kritiku opozici vrátil. „Vadí mi, jak veškeré věci tisícinásobně zhoršuje,“ sdělil.

Experti o vládě: Škrty zpatlala na poslední chvíli. Je to guláš, lidi zírají a nevědí

Rezignace vlády na porozumění běžného občana je ohromující. Poradci NERV hovoří moudře o tom, co se má dělat a lidi čumí a nevědí, co jim říkají. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS takto zhodnotil představení konsolidačního balíčku odborník na politický marketing Oto Klempíř. S kritikou souhlasili i reportér Seznam Zpráv Václav Dolejší a šéfredaktor Týdeníku Echo Dalibor Balšínek. Podle nich kabinet Petra Fialy (ODS) zpatlal úsporná opatření na poslední chvíli a vznikl z nich guláš.

Ostrý střet: Peksa hájil povinnou rekonstrukci domů. Pohádky ovčí babičky, reagovala Konečná

Investovat musíme a budeme. Díky schválenému návrhu Evropské unie za vytápění ušetříme poměrně hodně peněz, má to smysl. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS těmito slovy bránil návrh směrnice na podporu renovací budov europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti). Jeho kolegyně z Evropského parlamentu a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná však návrh odsuzovala. „Jsou to blbosti a nechápu, jak tohle někdo může brát vážně. Jsou to Pohádky ovčí babičky, které si vymýšlíte, ale zaplatí je občané Česka, a to mnohonásobně,“ zuřila.

Exkluzivní průzkum v boji o Hrad. Nerudová by ve druhém kole drtivě porazila Babiše i Pavla

Druhé kolo prezidentských voleb by suverénně ovládla Danuše Nerudová. Ukazuje to nejnovější model agentury STEM pro CNN Prima NEWS. Pokud by se postavila proti Andreji Babišovi, získala by 57 procent hlasů. V případě, že by se v boji o Hrad utkala s Petrem Pavlem, obdržela by 56 procent hlasů. V modelu, kdy by se Nerudová do druhého kola nedostala, by naopak slavil Pavel. Babiše by porazil za podpory 53 procent voličů.