CNN Prima News občané

občané

Výpis příspěvků ke štítku „občané“

Vemte peníze a běžte pryč. Japonsko vyhání občany z přelidněného Tokia, nabízí miliony

5. ledna 2023 08:49

Japonská vláda letos spustí prozatím nejštědřejší podobu plánu, který má motivovat občany Tokia k přestěhování se na venkov nebo do menších měst. Tokijská aglomerace se totiž potýká s přelidněním, na rozdíl od zbytku země, kde obyvatel spíše ubývá. Vláda to chce změnit a nabízí za to občanům miliony jenů.

Noční můra, ze které se nemůžeme probudit. CNN zpovídala Rusy, kteří nechtějí válku

29. prosince 2022 14:04

Ne každý Rus velebí Vladimira Putina za válku na Ukrajině. Pod sílícím útlakem a hrozbou vysokých trestů v zemi stále přežívají lidé, kterým se nelíbí, že Moskva rozpoutala válku. A mnozí z nich si konflikt dávají za vinu. Jiní odpůrci režimu pak kritizují Kreml z exilu. Rozhovor se členy disentu přinesla americká CNN.

Exkluzivní průzkum v boji o Hrad. Nerudová by ve druhém kole drtivě porazila Babiše i Pavla

18. prosince 2022 12:35

Druhé kolo prezidentských voleb by suverénně ovládla Danuše Nerudová. Ukazuje to nejnovější model agentury STEM pro CNN Prima NEWS. Pokud by se postavila proti Andreji Babišovi, získala by 57 procent hlasů. V případě, že by se v boji o Hrad utkala s Petrem Pavlem, obdržela by 56 procent hlasů. V modelu, kdy by se Nerudová do druhého kola nedostala, by naopak slavil Pavel. Babiše by porazil za podpory 53 procent voličů.

Exkluzivně: Babiš by do druhého kola prošel těsně před Nerudovou. Volily by ho spíše ženy

18. prosince 2022 11:10

První kolo prezidentských voleb by s 30,1 procenta hlasů vyhrál Andrej Babiš. Druhá by se umístila Danuše Nerudová s 26,5 procenta a třetí Petr Pavel s 23 procenty hlasů. Ukazuje to nejnovější model STEM pro CNN Prima NEWS. Zbylí prezidentští kandidáti se umístili hluboko za favority pouze s jednotkami procent.

Zastropování cen energií musí být kompromisem, míní expert. Tarif přišel pozdě a pomáhá málo

11. září 2022 18:45

Vláda s pomocí v energetické krizi přichází pozdě. V pořadu Partie PLUS to uvedl výkonný ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií Jiří Gavor. Doplnil, že stěžejní bude vládní pomoc, kterou má kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) představit v pondělí. Ředitel Teplárenského sdružení České republiky Martin Hájek navíc varoval před zásadním problémem v podobě zastropování cen pro teplárny.