obuv

Výpis příspěvků ke štítku „obuv“

Trump představil zlaté tenisky, dříve prodával steaky i vodku. Bidenův tým se mu vysmál

Bývalý americký prezident Donald Trump představil v sobotu na tematickém veletrhu vlastní sérii tenisek spolu s jejich limitovanou edicí ve zlaté barvě, pár blyštivých bot stojí v přepočtu přes 9 400 korun. Republikánský kandidát do Bílého domu kromě oblečení nebo hrníčků prodává i vlastní kolínskou. Dříve své jméno propůjčil nejrůznějším produktům od steaků, přes matrace, deskovou hru, vodku, vodu po obleky. Michael Tyler, mluvčí kampaně současného prezidenta Joe Bidena, si z Trumpa kvůli teniskám utahoval.

Dobyvatelům Mount Everestu dláždí cestu na vrchol mrtvoly. Nejznámější má zelené boty

O dobytí nejvyšší hory světa, Mount Everestu, se pokouší řada horolezců, mnozí za svůj sen zaplatili životem. Od roku 1924 zemřelo během expedic na jeho vrchol 327 horolezců. Smrt si pro ně přišla kvůli vyčerpání, dostali infarkt, nebo nezvládli nedostatek kyslíku. Jeden z nešťastníků se zelenými botami se stal pro všechny ostatní symbolem, i když jeho ostatky záhadně na několik let zmizely z cesty.

Národní program Česká kvalita: Obuv vybírejme zodpovědně, výrazně ovlivňuje naše zdraví

Většina z nás se chce cítit dobře na každém kroku. Základní roli v tom, zda to tak skutečně je, hraje bezpochyby obuv, a to především v případě dětí, jejichž nohy se vyvíjejí dlouhou dobu. Jak vybrat tu správnou, která jejich organismu prospívá, a přitom se nechat hřát pocitem, že jsme podpořili poctivé výrobce i českou ekonomiku? Nápovědou, jak si na přeplněném trhu dobře vybrat, může být značka Národního programu Česká kvalita nazvaná Žirafa: Zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě. Stačí jediný pohled na barevné logo a víte, co od jeho držitelů čekat.

Chcete kvalitu? České firmy vám ji dodají. Značku Česká kvalita může nově používat 16 organizací

Rada kvality České republiky a Řídící výbor Národního programu Česká kvalita oznámily předání dalších 16 ocenění výrobkům a službám v Národním programu Česká kvalita. Certifikáty opravňující k užívání značky převzali zástupci oceněných firem na Dni s Českou kvalitou na Ministerstvu průmyslu a obchodu.

Evropané mají jiná chodidla než Američané, barefoot obuv je třeba stále vyvíjet

Potkat ji dnes lze na každém kroku a žijí mezi námi lidé, kteří už při nákupu bot po ničem jiném nesáhnou. Řeč je o barefoot obuvi, která je podle některých názorů jednoduše trendy záležitostí. Výrobci i mnozí odborníci na pohyb lidského těla na ni ovšem nedají dopustit. Jaká je realita a jak s takzvaným bosým obouváním začít, aby nohám i majiteli přineslo úlevu? To bylo tématem dalšího dílu pořadu Interview PLUS.

REPORTÁŽ: Obuvníci vymírají, přesto jim stát zvyšuje DPH aneb Ševče, pusť se svého kopyta

Ševců je pořád méně a v baťovském Zlíně loni dokonce zrušili učňovské obuvnické obory. Nebyl o ně zájem. A aby toho nebylo dost, stát nyní znechutil práci i posledním aktivním obuvníkům, když na jejich služby uvalil daň ve výši 21 procent. „Rána pod pás pro celé řemeslo,“ nechápe rozhodnutí kabinetu 57letý Martin Gnebus, který už tři desetiletí provozuje opravnu obuvi. Zrovna mění podpatky u dámských střevíců a u práce přemítá: „Zalepit černou díru v ekonomice státu s pomocí zdanění obuvníků, to je přece nesmysl. Vždyť jsme skoro na vymření.“

Víme, jak se obléct na zimní radovánky a zůstat v suchu i v teple. A se slevou

Ne pro každého je zima obdobím, kdy se tráví většina času doma a šetří se silami. Stále více lidí se od podnikání výletů a výprav nenechá odradit, ani když teploty padají k nule. A proč by taky ano, když pokrok zařídil, že stále můžeme být v teple, suchu a pohodlí. Se správným vybavením se tak dá takřka kdykoli vyrazit na túru do hor, sednout na kolo či prostě popadnout sáňky a vydat se na nejbližší kopec.

Zdravé nohy do dospělosti vydrží jen třetině lidí. Roli hraje i (ne)vhodná obuv

Koupě bot nejmladším členům rodiny je těžkým oříškem v mnohých českých domácnostech. Zásadní roli při jejich výběru hraje nejen cena, ale také zdravý vývoj nohou našich dětí, který má vliv na chůzi i držení těla po celý zbytek života. Jak se na trhu zorientovat a kterému výrobci dětské obuvi důvěřovat? Pomoc nabízí Národní program Česká kvalita a především pak osvědčení kvality, která jsou v jeho rámci jednotlivými správci značek udělována. Certifikát zaručující nadstandardní kvalitu dětské obuvi už dlouhých 14 let vlastní i společnost KTR.

Bizarní hovor okupanta s manželkou. Chtěla, aby přivezl z Ukrajiny lidskou hlavu a oblečení

Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) zveřejnila další telefonický hovor mezi ruským vojákem a jeho manželkou. Obsahu nahrávky lze jen těžko uvěřit. Žena okupanta žádala, aby domů přivezl různé kusy oblečení sesbírané z mrtvých těl Ukrajinců. Rovněž po něm chtěla, aby se připojil k Vagnerově skupině, protože prý její členové Ukrajincům sekají hlavy. I o tuto část těla žena jevila velký zájem.