reklama

Česko trápí přemnožení divočáci. Přímo v Plzni dvousetkilové zvíře napadlo člověka

Divočáci už několik let trápí myslivce, lesníky, zemědělce a často i obyvatele řady obcí v Česku. Přemnožená a hladová divoká prasata mohou přenášet nejrůznější choroby, a pokud se cítí v ohrožení, mohou člověka i ošklivě pokousat. Nebezpečí pak hrozí nejen v lese, ale i v obydlených částech měst.

reklama

Přesto, že je myslivci střílí ve velkém, divoká prasata jsou přemnožená po celé republice. Ničí zemědělskou půdu, na hospodářská zvířata mohou přenést nemoci, a pokud zrovna nemají svůj den, zaútočí klidně i na lidi ve městě.

Čtyřiatřicetiletého muže napadl dospělý divočák v Lochotínském parku v Plzni poblíž jednoho ze sídlišť. Následně začalo prase útočit i na další kolemjdoucí.

„Muž byl zraněný na dolní končetině a transportován do Fakultní nemocnice Plzeň-Lochotín. Divoké prase vážící přibližně 200 kilogramů tam bezprizorně běhalo a byla tam velká spousta lidí, kteří se v rámci své procházky báli, že dojde k dalšímu napadení,“ uvedla mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Kvůli riziku rozšíření afrického moru mohou myslivci střílet i bachyně, které vychovávají selata. To ale podle předsedy plzeňské myslivecké komise může přinést více škod než užitku. „Potomstvo může nadělat více škody, než když je vede máma. Podle mě to je taky dost nehumánní, když nevíte, jak stará selata má,“ řekl předseda myslivecké komise OMD Plzeň Zdeněk Chlup.

Zkušenost se zvědavými divočáky má i známá zpěvačka Shakira, kterou napadly hned dva kusy v barcelonském parku na procházce se synem. Zvířata naštěstí zpěvačce jen vytrhla kabelku, po chvíli ji ale pustila. Právě to je asi nejlepší řešení v případě, že se i vy setkáte s rozzuřeným prasetem. Utíkat není nejlepší nápad, prase totiž může běžet rychlostí až 50 kilometrů v hodině.

Tagy:

Hlavní zprávy

Rusko opět hlásí rekordní přírůstek případů nákazy covidem. Úřady viní pomalé očkování
Rusko

Rusko opět hlásí rekordní přírůstek případů nákazy covidem. Úřady viní pomalé očkování

Rusko za posledních 24 hodin zaznamenalo 34 303 nových případů nákazy koronavirem. To je nejvyšší denní přírůstek od počátku pandemie. Vykázalo rovněž 997 úmrtí spojených s nemocí COVID-19. Počet nových úmrtí tak pouze nepatrně klesl oproti předchozímu dnu, kdy poprvé překonal hranici jednoho tisíce. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů ruských úřadů.

Vystrčil: Mám pochybnosti, zda Zeman ví, co vše říká jeho kancelář. Důkazy nemám

Způsob, jakým aktuálně vystupuje Kancelář prezidenta republiky, příliš nesedí k Miloši Zemanovi. Otázka je, zda vůbec prezident ví, jak komunikují jeho spolupracovníci, uvedl šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Dodal, že nemá tuto myšlenku podloženou ani potvrzenou, jde o jeho osobní pocit. Podle něj by se ale Zeman tímto způsobem nechoval, uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Rozpočet přepracujeme a pomůžeme lidem v nouzi, slibuje Vondra. Nereálné, říká Havlíček

Návrh státního rozpočtu na rok 2022, který už schválila dosluhující vláda Andreje Babiše (ANO), zřejmě dozná změn. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to avizoval místopředseda ODS Alexandr Vondra. Zároveň ale chce pomoci domácnostem, které jsou vystaveny na milost a nemilost aktuálnímu dění na energetickém trhu. Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) ale považuje za nereálné skloubit úspory v rozpočtu s tím, že stát bude chtít lidem ceny energií kompenzovat.

Do Pekingu jen s očkovanými hráči. Pro nás žádný problém, říká manažer nároďáku Nedvěd

Daleko přísnější režim než v Tokiu. Pokud na zimní olympijské hry v Pekingu zamíří neočkovaný sportovec, musí napřed v Číně do třítýdenní karantény. Na nadcházejícím sportovním svátku bude vysoce sledovaný hokejový turnaj, na který zavítají hvězdy z NHL. V celé elitní zámořské lize jsou však jen čtyři hráči ze 700, kteří za sebou nemají vakcinaci. A mezi ně Češi nepatří. Vysoká proočkovanost je i v tuzemské extralize, a tak trenérovi národního týmu Filipu Pešánovi při skládání nominace nepřibydou zbytečné vrásky.

Podivnosti kolem Zemanovy hospitalizace: Neobvyklý podpis i Babiš stepující v nemocnici

V posledních dnech se ohledně hospitalizace prezidenta Miloše Zemana odehrávají podivné věci. Lidé spekulují o tom, jestli je podpis prezidenta pod rozhodnutím o svolání schůze Sněmovny pravý nebo proč hlava státu ležící na JIP dostává k obědu klobásu. Neobvyklé bylo i setrvání premiéra Andreje Babiše (ANO) v Ústřední vojenské nemocnici poté, co byl naočkován třetí dávkou vakcíny proti covidu.

reklama

Domácí zpravodajství

Události kolem Zemana? Strašné, jde o obrovskou krizi důvěry ve stát, říká Fiala

Je strašné, co se děje kolem prezidenta Miloše Zemana, nelíbí se lídrovi vítězné koalice Spolu Petru Fialovi. V Otázkách Václava Moravce na České televizi prohlásil, že se mu nelíbí, že kolem zdravotního stavu prezidenta nejsou žádné informace a jde o obrovskou krizi důvěry ve stát. Podle Fialy je potřeba respektovat, že je Zeman nemocný, ale do 8. listopadu musí být jasné, zda je schopen vykonávat svou funkci.

Senioři by bez pomoci vnučky platili Bohemia Energy dál. Za energie teď dají 30 tisíc ročně

Ukončení činnosti společnosti Bohemia Energy (BE) způsobilo doslova paniku v téměř milionu českých domácností. Zasáhlo i mladou maminku Lucii a její prarodiče. Ze dne na den se jim zvýšily výdaje na energie z 12 tisíc na 30 tisíc ročně a nikdo z nich stále neví, jestli ještě někdy peníze od krachující společnosti uvidí. Devadesátiletí senioři z Prahy by navíc bez pomoci vnučky platili firmě dál.

reklama