CNN Prima News očkovací centrum

očkovací centrum

Výpis příspěvků ke štítku „očkovací centrum“

Bolelo to? Ne, hlásí děti v očkovacím centru. Kámoškám injekci zakazují rodiče

22. ledna 2022 05:31

Bojí se děti injekce proti covidu? „Očkování mi nevadí,“ říká desetiletá Anežka Florčíková před největším očkovacím centrem v Ostravě. A pak bezelstně dodá: „Mám to spíš ráda. Jeden kamarád už je taky očkovaný, další zatím moc nechtějí.“ Anežčina maminka Natálie je zastáncem vakcinace, za sebou má tři dávky: „Je to i kvůli babičkám a dědečkům, aby mohli dcerku hlídat a já se nemusela bát, že je nakazí.“

Certifikát o očkování za pár tisíc. Falšovat je měly i pracovnice očkovacího centra

4. ledna 2022 12:27

Vsetínští kriminalisté stíhají od prosince čtveřici žen, které se podle nich podílely na falšování certifikátů o absolvovaném očkování proti covidu. Dvě z nich pracovaly ve vsetínském očkovacím centru. Podle policie ženy zajistily padělaný dokument pro více než 70 lidí, na úplatcích si přišly téměř na 500 000 korun. Dvěma nyní hrozí až pětileté vězení, čtyři, respektive tři roky ve vězení mohou v případě prokázání viny a odsouzení strávit další dvě spolupachatelky.

První nemocnice dostaly dětské vakcíny proti covidu. Rodiče zaregistrovali 9 tisíc dětí

14. prosince 2021 13:19

První nemocnice dostaly vakcíny proti covidu určené dětem od 5 do 11 let. Do pražské Fakultní nemocnice Motol přišla dopoledne podle Hany Frydrychové z tiskového odboru zásilka 12 tisíc dávek, ještě dnes čeká 6 tisíc dávek také Jihomoravský kraj. Ostatní objednané vakcíny dnes převzala distributorská firma Avenier, která začne vakcíny ve čtvrtek rozvážet na očkovací místa a do ordinací praktických lékařů. Dětí v tomto věku je asi 800 tisíc, vakcína je zatím objednána pro 150 tisíc. Registrace začala v neděli večer.

Ať proti covidu očkují i zubaři a lékárníci, navrhla vláda. Tlačí Sněmovnu ke změně zákona

13. prosince 2021 09:44
Aktualizováno

Vláda v demisi v pondělí schválila změnu zákona o ochraně veřejného zdraví, která by měla umožnit očkování proti COVID-19 v ordinacích zubních lékařů nebo lékárnách. Schválit ji musí Parlament, vláda bude požadovat projednání ve zrychleném režimu. Po jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference Babiše: Otevře se znovu očkovací centrum v O2 areně?

3. prosince 2021 10:00

K opětovné možnosti zřídit znovu v pražské O2 areně očkovací centrum proti covidu se v pátek vyjádří premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Spolu s ním na dopolední tiskové konferenci vystoupí ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek a Robert Schaffer, předseda představenstva společnosti Bestsport z finanční skupiny PPF, které multifunkční hala v pražské Libni patří, a zástupci Integrovaného centrálního řídicího týmu. Brífink sledujte na stanici CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku. Začít by měl v 10:30.