reklama
CNN Prima News očkovací centrum

očkovací centrum

Výpis příspěvků ke štítku „očkovací centrum“

Rodiče vzali děti na očkování proti chřipce. Zdravotník jim dal vakcínu proti covidu

17. října 2021 16:03

Rodiče z amerického státu Indiana tvrdí, že jejich děti ve věku čtyř a pěti let dostaly místo očkování proti chřipce covidovou vakcínu a nyní trpí vedlejšími účinky, včetně horečky, kašle, hypertenze a zrychleného srdečního tepu. Podle Alexandry a Joshuy Priceových měli látky omylem zaměnit pracovníci zdravotnického centra Walgreen.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

23. září 2021 23:02

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

Tempo vakcinace v Česku prudce padá. Do odlehlých míst míří mobilní očkovací týmy

16. srpna 2021 05:11

Tempo vakcinace v České republice zřetelně zpomaluje. Zatímco se ještě začátkem července očkovalo v průměru kolem 100 tisíc lidí ve všední dny, tak v polovině srpna toto číslo kleslo na 40 tisíc. Úpadek tempa pokračuje i přes snahu vlády a jednotlivých samospráv tento trend zvrátit například otevíráním očkovacích center bez nutnosti registrace či za pomoci mobilních očkovacích týmů.

Kubek: Proč z pojištění platit vstup do hospody nebo na koncert? Očkování je volba každého

9. srpna 2021 07:30

Proč by se z veřejného zdravotního pojištění měly platit vstupenky do hospody nebo na koncert, tázal se šéf České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS. Souhlasí tak s tím, že neočkovaní budou mít nějaké nevýhody, jako je například to, že si od září budou muset sami hradit testy na kulturní akce nebo kvůli cestování. Zdůraznil, že očkování je svobodná volba každého.

PŘEHLEDNĚ: Na druhou dávku očkování už po třech týdnech. Jak si posunout termín?

23. července 2021 05:08

Ministerstvo zdravotnictví opět změnilo svá pravidla. Nově si lidé mohou posunout termín a jít na druhou dávku očkování vakcínou proti koronaviru od firem Pfizer/BioNTech už po 21 dnech od první. Stačí k tomu jeden telefonát, na některých očkovacích místech dokonce i e-mail. Redakce CNN Prima NEWS podrobně sepsala, na jaké číslo zavolat, co k tomu člověk potřebuje a jak telefonát probíhá.

Praha jako zdánlivý premiant v očkování proti covidu. Co ji drží na prvním místě?

20. července 2021 23:03

V očkování obyvatel České republiky proti covidu suverénně vede Praha. V metropoli má alespoň první dávku vakcíny již více než 70 procent lidí, v ostatních krajích se průměr pohybuje těsně pod padesátiprocentní hranicí. Premiantství hlavního města je však zdánlivé, odborníci upozorňují, že do Prahy se jezdí často očkovat i lidé z regionů.

PŘEHLEDNĚ: Jednu dávku vakcíny má již 60 procent dospělých Čechů, dochází však zájemci

17. července 2021 09:20

V České republice obdrželo již alespoň první dávku vakcíny proti koronaviru přes 60 procent dospělé populace, k dosažení kolektivní imunity je však potřeba podle odborníků alespoň 70 procent obyvatel. Problémem je, že již téměř každý, kdo má o očkování zájem, alespoň první dávku obdržel. Ve frontě na ni totiž aktuálně čeká pouze kolem 100 tisíc lidí. Ministerstvo zdravotnictví tudíž musí přesvědčit obyvatele, kteří doposud s očkováním váhají. Jak vypadají aktuální statistiky vakcinace?

Bez registrace se má očkovat na dalších místech. Testy zdarma zůstanou pro více lidí

14. července 2021 17:16

Očkovat proti covidu i lidi, kteří se dopředu nezaregistrovali, by podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) mohla i některá běžná očkovací centra. Podobná, jako vznikla na pražském hlavním nádraží nebo v nákupním centru Chodov, by se podle něj mohla příští týden otevřít tři, jedno zřejmě v Brně. Ministr zdravotnictví dále přiblížil, kdo bude mít nárok na bezplatný test. Od září by za něj nemuseli platit lidé se zahájeným očkováním.

reklama