CNN Prima News očkovací centrum

očkovací centrum

Výpis příspěvků ke štítku „očkovací centrum“

PŘEHLEDNĚ: Covid drtí Čechy. Kterými novými vakcínami se nechat očkovat a kolik dávek stačí?

Covid řádí v celém Česku a přinejmenším do půlky ledna nepoleví. Už teď zdravotníci evidují desítky tisíc nakažených. A to jde jen o lidi, kteří se nechali testovat – skutečný počet infikovaných může být až pětkrát vyšší. Do hry tak znovu vstupuje otázka, zda nepřišel čas na další kolo očkování proti covidu. Které vakcíny jsou nyní k dispozici, kterým lidem se doporučují, kde jsou k dostání a na jaké varianty fungují? Redakce CNN Prima NEWS vám přináší aktuální přehled.

Bolelo to? Ne, hlásí děti v očkovacím centru. Kámoškám injekci zakazují rodiče

Bojí se děti injekce proti covidu? „Očkování mi nevadí,“ říká desetiletá Anežka Florčíková před největším očkovacím centrem v Ostravě. A pak bezelstně dodá: „Mám to spíš ráda. Jeden kamarád už je taky očkovaný, další zatím moc nechtějí.“ Anežčina maminka Natálie je zastáncem vakcinace, za sebou má tři dávky: „Je to i kvůli babičkám a dědečkům, aby mohli dcerku hlídat a já se nemusela bát, že je nakazí.“

Certifikát o očkování za pár tisíc. Falšovat je měly i pracovnice očkovacího centra

Vsetínští kriminalisté stíhají od prosince čtveřici žen, které se podle nich podílely na falšování certifikátů o absolvovaném očkování proti covidu. Dvě z nich pracovaly ve vsetínském očkovacím centru. Podle policie ženy zajistily padělaný dokument pro více než 70 lidí, na úplatcích si přišly téměř na 500 000 korun. Dvěma nyní hrozí až pětileté vězení, čtyři, respektive tři roky ve vězení mohou v případě prokázání viny a odsouzení strávit další dvě spolupachatelky.

První nemocnice dostaly dětské vakcíny proti covidu. Rodiče zaregistrovali 9 tisíc dětí

První nemocnice dostaly vakcíny proti covidu určené dětem od 5 do 11 let. Do pražské Fakultní nemocnice Motol přišla dopoledne podle Hany Frydrychové z tiskového odboru zásilka 12 tisíc dávek, ještě dnes čeká 6 tisíc dávek také Jihomoravský kraj. Ostatní objednané vakcíny dnes převzala distributorská firma Avenier, která začne vakcíny ve čtvrtek rozvážet na očkovací místa a do ordinací praktických lékařů. Dětí v tomto věku je asi 800 tisíc, vakcína je zatím objednána pro 150 tisíc. Registrace začala v neděli večer.

Ať proti covidu očkují i zubaři a lékárníci, navrhla vláda. Tlačí Sněmovnu ke změně zákona

Aktualizováno

Vláda v demisi v pondělí schválila změnu zákona o ochraně veřejného zdraví, která by měla umožnit očkování proti COVID-19 v ordinacích zubních lékařů nebo lékárnách. Schválit ji musí Parlament, vláda bude požadovat projednání ve zrychleném režimu. Po jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).