CNN Prima News oteplování

oteplování

Výpis příspěvků ke štítku „oteplování“

Chladno a deště až do konce května. V Česku se oteplí teprve koncem měsíce

Teploty se v tomto týdnu budou většinou pohybovat kolem 15 stupňů Celsia, minimální noční teploty pak kolem šesti stupňů. V dalších týdnech se začne postupně oteplovat. Celkově bude počasí od 17. května do 13. června teplotně podprůměrné a pršet bude více, než je pro toto období obvyklé. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí a měsíčního výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Z obřího ledovce v jižním Atlantiku se odlomil další kus. Může zasáhnout pevninu

Z obřího ledovce v jižním Atlantiku, jehož pouť v poslední době vědci bedlivě sledují kvůli možnému ohrožení fauny na neobydleném ostrově Jižní Georgie, se odlomil další kus. Masa ledu se kvůli podmořským proudům navíc otočila o 180 stupňů, což ale neznamená, že nakonec pevninu mine, uvedla Evropská kosmická agentura (ESA), která ledovec sleduje pomocí svých satelitů.

Za katastrofu u Norilsku může tající permafrost, míní ekologové

Havárii u ruského města Norilsk na Sibiři mnozí označují za největší ropnou nehodu v Rusku. 29. května se z tamní elektrárny vylilo zhruba 21 tisíc tun ropy do přilehlých řek, která poškodila floru a faunu. Došlo k takzvané ekologické katastrofě. Mohou za ni ruské úřady, které o nehodě informovaly pozdě? Nebo je na vině tající permafrost? V pořadu Interview o tom hovořili profesor a polární ekolog Josef Elster a člen hnutí Greenpeace Jan Freidinger.

Rok 2019 byl druhým nejteplejším v historii měření. Otepluje se vlivem lidské činnosti, jsou přesvědčeni vědci

Loňský rok byl druhým nejteplejším v historii měření. Vyplývá to ze studie amerického národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA) a pro oceán a atmosféru (NOOA). Teplejší už byl jen rok 2016. Vědci upozorňují na fakt, že v poslední dekádě byla průměrná teplota o více než jeden stupeň vyšší než na konci 19. století, informuje server New York Times.