CNN Prima News palác

palác

Výpis příspěvků ke štítku „palác“

Kulturní katastrofa v Oděse. Ruské bomby zničily umělecké muzeum v chráněné oblasti UNESCO

Při ruském ostřelování Oděsy na jihu Ukrajiny bylo v nedělních večerních hodinách poničeno tamní Národní umělecké muzeum. Instituce byla založena v roce 1899 a v pondělí 6. listopadu oslaví výročí vzniku, což ve svém příspěvku na Telegramu glosoval i gubernátor Oděské oblasti Oleh Kiper, který o útoku okupantů informoval. Muzeum se navíc nachází v chráněné oblasti UNESCO. Po okamžité reakci této evropské organizace nyní volá Emine Džaparová, náměstkyně ministra zahraničí Dmytra Kuleby. Při ruském útoku na město bylo zraněno osm lidí.

Putinův fašistický režim musí prohrát. Rozpad Ruska by ale byl masakr, říká aktivista Sedov

Ruský aktivista žijící na Slovensku Filipp Sedov je znám svojí podporou Ukrajiny a popisováním života v Rusku. Kvůli svým názorům se neváhá dostat do potyčky s příznivci Vladimira Putina. Sedov v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, že jeho blízcí z Ruska mu dnes často nadávají do vlastizrádců. Na svých názorech kvůli tomu však nic měnit nehodlá.

Kde udělali soudruzi chybu? Putinova nedobytná pevnost má všechna „nej“, ale také jeden háček

Nejenom únikové tunely, ale i záložní energetický systém, bunkr nebo velín, web Business Insider zveřejnil rozbor „tajného“ podzemního komplexu nepřiznaného černomořského sídla ruského prezidenta Vladimira Putina. Palác disponuje řadou okázalých a luxusních zařízení i velkým množstvím bezpečnostních prvků, má však i jednu klíčovou slabinu. Společnost, která podzemní prostory vybudovala, totiž na internetu zveřejnila jejich architektonické plány.

„Paranoidní“ Putin má problém. Uniklé plány jeho paláce ukazují i tajný bunkr a podzemní výtah

Nepřekvapí, že ruský autoritářský prezident Vladimir Putin má mimo Kreml svoji vlastní rezidenci, kam jezdí za odpočinkem. Nachází se na pobřeží Černého moře a mimo luxus obsahuje například i tajný bunkr, který má vládce Ruska ochránit před jakýmkoliv ohrožením. Tým kolem opozičního předáka Alexeje Navalného, toho času v trestanecké koloni, nyní zveřejnil plány a snímky tajuplného paláce. Podívejte se, co všechno obsahuje.

Kdo stojí za výbuchem v Kremlu? Nevím, proč by se Putin nechal ponižovat, říká expert

Byl nálet dvou dronů na Putinovu rezidenci v Kremlu akcí ukrajinských tajných služeb, nebo šlo o moskevskou provokaci, která má legitimizovat zvěrstva páchaná ruskou armádou na Ukrajině? Touto otázkou se ve vysílání CNN Prima NEWS zabýval politolog a expert na Rusko Jiří Just. Podle něj není pravděpodobné, že by celou akci zinscenovalo ruské velení, jelikož by šlo o další ponížení Vladimira Putina.

Tvrz Tuchoraz skrývá tajnou chodbu na zámek v Kostelci. Zatím ji objevila jen husa

Tuchorazská tvrz patří k nejkrásnějším z období pozdní gotiky u nás. Původně se jednalo o honosné hradní sídlo s palácem a střílnami, které nechal vybudovat Mikuláš z Landštejna. Dodnes se ale dochovala jen 23 metrů vysoká věž, která se majestátně vypíná mezi Kostelcem nad Černými lesy a Českým Brodem. Po řadu generací ovšem přetrvává pověst o tajné chodbě, která má vést až k černokosteleckému zámku. Zatím ji ale prý dokázala najít jen husa.

Pavel přijel na návštěvu Polska. Vztah obou zemí nebyl nikdy tak dobrý jako teď, řekl

Aktualizováno

Prezidenti Česka a Polska Petr Pavel a Andrzej Duda jednali ve čtvrtek ve Varšavě o ekonomické spolupráci, rozvoji dopravního spojení, chystaném summitu NATO či energetice. Duda ocenil, že Pavel si týden po inauguraci zvolil Polsko pro svou první zahraniční cestu po tradiční návštěvě Slovenska. Podle Pavla nebyl vztah obou zemí zřejmě nikdy tak dobrý jako nyní, spatřuje za tím i vliv války na Ukrajině, která pomohla uvědomit si cenu spolupráce. Duda na tiskové konferenci také řekl, že Polsko v nejbližších dnech předá Ukrajině zřejmě čtyři nadzvukové letouny MiG-29.

Palác Liebieg v Liberci: V luxusní budově stála první garáž v českých zemích

Aktuálně je to asi nejkrásnější stavba v Liberci. Novorenesanční palác v samém středu města si nechal před sto padesáti lety vystavět jeden z členů slavného podnikatelského rodu Liebiegů. Kromě významné rozlohy disponoval i mimořádným luxusem a moderními vymoženostmi. Mimo jiné vám ukážeme, jak vypadala úplně první garáž v českých zemích.