CNN Prima News palác

palác

Výpis příspěvků ke štítku „palác“

Nevítaní hosté. Harry s Meghan nemohou na státní recepci, měli se to dozvědět z médií

18. září 2022 15:27

Vztahy v britské královské rodině se nezlepšily ani po smrti královny Alžběty II. Rozepře mezi princem Harrym a příbuzenstvem jsou pravděpodobně stále na pořadu dne. Dokazuje to i fakt, o němž informují britská média – princ Harry s manželkou Meghan se nesmí zúčastnit slavnostní státní recepce v Buckinghamském paláci, již pořádá král Karel III. Pozvánku prý nejprve obdrželi, rozhodnutí však později bylo změněno.

Duha nad Buckinghamem i poslední sbohem královně. Před palácem propukají davy lidí v pláč

8. září 2022 22:44

Po zveřejnění informace o smrti britské královny Alžběty II., která ve čtvrtek zemřela na zámku Balmoral ve Skotsku, začali lidé shromáždění před Buckinghamským palácem v Londýně zpívat národní hymnu. Zatímco byla vlajka spouštěna na půl žerdi, mnozí propukli v pláč, uvedla televize Sky News. Symbolicky se naproti budově poté, co královna zemřela, objevila dvojitá duha. Mnozí věří, že na počest ženy, která vedla Británii déle než 70 let.

OBRAZEM: Nový domov Slovanské epopeje. Vystaví ji v paláci Savarin, který teprve vzniká

12. února 2022 15:49

Slovanská epopej Alfonse Muchy bude umístěna v paláci Savarin blízko Václavského náměstí v Praze. Dohodu v pátek podepsali zástupci hlavního města, Nadace Mucha a společnosti Crestyl. Ta pro cyklus 20 pláten vybuduje v Savarinu příslušné prostory. Expozice bude koncipována jako cesta životem Alfonse Muchy, sdělil v pátek mluvčí společnosti Crestyl Ondřej Micka. Návrh dohody byl 31. ledna schválen pražskými radními.

Slovensko ve varu. Fico tepe vládu a Čaputovou kvůli americkým vojákům, jeho SMER roste

5. února 2022 19:54

Slovensko poslední týdny zažívá velmi napjaté období. Do ostrého sporu se dostala slovenská vláda a prezidentka Zuzana Čaputová na jedné straně, a opoziční síly v čele s expremiérem Robertem Ficem na té druhé. Politici se přou kvůli obranné dohodě mezi Slovenskem a USA, která umožňuje americkým vojákům využívat například vojenská letiště. Fico a jeho spojenci to kritizují. Straně SMER navíc rostou preference, dokonce se vrátila do čela průzkumů.

Příběh jako z pohádky. Japonská princezna se vzdá milionů i titulu, vezme si spolužáka

29. září 2021 18:39

Princezna Mako, vnučka bývalého císaře Akihita, brzy opustí japonskou císařskou rodinu. Chce se totiž provdat za muže prostého původu jménem Kei Komuro, se kterým se seznámila na vysoké škole. Kvůli kontroverznímu vztahu se Mako dokonce vzdá příspěvku ve výši 150 milionů jenů (30 milionů korun), který by měla normálně dostat výměnou za ztrátu postavení.

Peníze pro Alžbětu, sluhy a vnoučata. Co princ Philip v „tajné“ závěti odkázal dětem?

18. září 2021 00:11

Minimálně 90 let se neměla veřejnost dozvědět, jaký byl obsah poslední vůle prince Philipa, zesnulého manžela britské královny. Zdroje z paláce však závěť vévody z Edinburghu vynesly médiím. Jmění v přepočtené hodnotě 887 milionů korun získá z většiny Alžběta II., na své si však přijdou i tři sluhové-asistenti nebo vnoučata. Čtyřem dětem odkázal 14 tisíc svazků knih.