reklama

Parníkem do zoo: Z paluby se můžete kochat výhledem na pražské památky

V našem speciálu Cestujeme po Česku se zatím věnujeme Praze. Zatímco v pondělí reportérka Jana Schillerová vyrazila na pražské rozhledny, v úterý se vydala parníkem do zoologické zahrady.

reklama

Do zoologické zahrady jezdí pravidelná linka z Rašínova nábřeží, a to třikrát denně. Během plavby se můžete kochat výhledem na spoustu historických památek. Cesta lodí trvá zhruba hodinu.

„Z lodi je vidět celé centrum. Můžete vidět Vyšehrad, Karlův most, Národní divadlo, Pražský hrad, Strakovu akademii...“ jmenoval ředitel Pražské paroplavební společnosti Pavel Mácha.

Letošní sezóna byla kvůli pandemii koronaviru zatím komplikovanější, ale jak zmínil Mácha, začínají prázdniny, a tak se dá očekávat nárůst počtu zajenců o plavbu.

K tématu

Tagy: lodě parník Praha zoo cestování

Další hlavní zprávy

Finance

Státe, zaplať. Kvůli zajišťovacím příkazům podnikatelé vyžadují stamilionové odškodné

Státe, zaplať. Kvůli zajišťovacím příkazům podnikatelé vyžadují stamilionové odškodné

Firmy žádají náhradu škody kvůli zajišťovacím příkazům, kterými Finanční správa blokovala majetek společností podezřelých z nezaplacení daně. Jde o celkovou sumu ve výši téměř 900 milionů korun. Ta zahrnuje finanční nároky za škodu, ušlý zisk či jiné formy újmy. Zajišťovací příkazy jsou kontroverzním tématem – jedná se o mimořádný nástroj berních úřadů, jehož využívání v minulých letech značně stouplo. Řada případů skončila u soudu, který v některých kauzách rozhodl ve prospěch firem.

Partie

Nedělní Partie: Jak Praha ustála boj s pandemií? Promluví Hřib, Pospíšil a Nacher

Nedělní Partie: Jak Praha ustála boj s pandemií? Promluví Hřib, Pospíšil a Nacher

Hlavní město se pomalu zotavuje z následků koronavirové pandemie. Kde se budou shánět finance, které Prahu znovu vzkřísí? Poradí si s následky nákazy často rozhádaná pražská koalice? A jak zastupitelé řeší problémy s prostitucí? V pořadu Partie moderátorky Terezie Tománkové o tom budou debatovat primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a zastupitelé Jiří Pospíšil (TOP 09) a Patrik Nacher (ANO).

reklama
Dva Skoti si večer zašli na jedno pivo. Ráno se probudili na španělské Ibize
Do obchodu jen s rouškou. Chorvatsko zpřísňuje opatření, v zemi je půl milionu turistů
Hlasy z noční Karviné: Strach nemáme. Pražáci, přijeďte, nejsme malomocní
reklama
reklama
Vědecké objevy v obrazech: Kokosový olej je nebezpečnější než palmový

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama