PETA

Výpis příspěvků ke štítku „PETA“

Zázrak medicíny? Žena dostala prasečí orgány a umělé srdce. Hazard s pandemií, varují experti

Během série unikátních zákroků se lékařům z New Yorku podařilo do těla pacientky nejdříve vložit srdeční pumpu a několik dnů poté i geneticky modifikovanou prasečí ledvinu s brzlíkem. Transplantace geneticky modifikovaných zvířecích orgánů do lidského těla dává naději tisícům lidem, kteří by jinak marně čekali na vhodného dárce. Odborníci ale varují i před možnými riziky. Píše o tom americká CNN.

Děsivé záběry: Slonice napadla turistku. Uchopila ji chobotem a potom s ní praštila o zem

Horor zažila turistka v pevnosti Ambér nedaleko indického Džajpuru. Tamější kamery zachytily moment, kdy ji napadla slonice. Chobotem ji uchopila a následně s ní praštila o zem. Drama mělo relativně šťastný konec, žena má jen zlomenou nohu. Organizace PETA upozorňuje, že chování slonice je způsobené celoživotním zotročováním, napsal britský deník Daily Mail.

Šimpanz na striptýzu v klipu Offspring pobouřil ochránce zvířat. Je to prý nemorální

Punkrocková kapela The Offspring během své téměř čtyřicetileté kariéry pobuřovala kdečím; od kohoutů na hlavě až po to, že se z nezávislé divoké partičky proměnila v celosvětově úspěšnou značku. Tentokrát se proti ní popuzeně ozývají ochránci zvířat. Nazlobilo je, že skupina do svého nového klipu obsadila šimpanze, který patří k ohroženým druhům.

Když má sláva smysl: Pamela Anderson z obálek pánských magazínů na farmu mezi zvířata

Sexbomba 90. let Pamela Anderson ke všemu přišla jako „slepá k houslím“. Svůj první kontrakt na reklamu získala díky tomu, že na sportovní utkání přišla v tričku s reklamním nápisem. Záznam ze stadionu viděl představitel společnosti propagované na tričku a nabídl Pamele smlouvu. Pak přišlo focení pro Playboy a malé role v seriálech. Jako asistentky kutila Tima si jí všimli tvůrci seriálu Pobřežní hlídka a z Pamely se stala hvězda.

Ochránci zvířat zuří! Zákaz testování kosmetiky na zvířatech v EU neplatí

Evropská agentura pro chemické látky (ECHA) shodila ze stolu dvě odvolání týkající se testů kosmetických přísad na zvířatech. Nadále tak bude vyžadovat provádění pokusů na zvířatech u dvou látek, které se používají výhradně jako ingredience do kosmetických produktů. Pokusy na zvířatech u čistě kosmetických přísad přitom byly v Evropské unii zakázány již v roce 2013.

Konec vlny alpak i kůže klokanů: Módní značky ustupují po šokujícím odhalení

Dva velké módní domy se zavázaly ukončit používání dalších živočišných materiálů – Valentino přestane do konce roku 2021 používat vlnu alpak a Prada se zavázala k vyřazení klokaní kůže. Za rozhodnutím stojí tlak ochránců zvířat i nově zveřejněné záběry dokumentující týrání zvířat na farmách. Přidávají se tak k rostoucímu počtu značek, které se rozhodly nevyužívat živočišné materiály.

Makakové jako stroje na sběr kokosů: Británie vyřazuje produkty získané prací opic

Několik britských obchodních řetězců stáhlo z nabídky kokosový olej a další produkty obsahující kokos. Vedla je k tomu informace, že v některých asijských státech jsou ke sběru kokosových ořechů využíváni cvičení makakové. Každý z nich je schopen denně sklidit až tisíc ořechů, zatímco člověk zhruba osmdesát. Informovalo o tom sdružení na ochranu zvířat PETA, podle nějž se v Thajsku s vycvičenými makaky zachází jako se „stroji na sběr kokosových ořechů“.