Flanelka je trendy i ve světě. U Pavlových chci zachovat to, co u Havlových, říká stylistka
PETA
Výpis příspěvků ke štítku „PETA“
Zuřící slon roztrhal svého majitele. Došla mu trpělivost po několika dnech nošení dřeva
Slon v Thajsku zaútočil na svého majitele, který ho nutil nosit dřevo. Zvíře muže svými kly rozpůlilo vedví. Podle policie slon v období vlny veder zešílel. Ačkoliv je převoz dřeva pomocí slonů v této asijské zemi ilegální, je tato praktika rozšířená.
Brutální pokusy na štěňatech: Americkým Kongresem hýbe skandál
Kongresem Spojených států amerických hýbe skandál, který odhalila nezisková organizace zabývající se osvětou ohledně zbytečného utrácení peněz za pokusy na zvířatech. Podle zjištění organizace byly peníze amerických daňových poplatníků využity na kontroverzní experiment s koronaviry v čínském Wu-chanu, ale i na brutální pokusy na psech v Africe.
Šimpanz na striptýzu v klipu Offspring pobouřil ochránce zvířat. Je to prý nemorální
Punkrocková kapela The Offspring během své téměř čtyřicetileté kariéry pobuřovala kdečím; od kohoutů na hlavě až po to, že se z nezávislé divoké partičky proměnila v celosvětově úspěšnou značku. Tentokrát se proti ní popuzeně ozývají ochránci zvířat. Nazlobilo je, že skupina do svého nového klipu obsadila šimpanze, který patří k ohroženým druhům.
Pamela Anderson: Z obálek pánských magazínů na farmu mezi zvířata
Sexbomba 90. let Pamela Anderson ke všemu přišla jako „slepá k houslím“. Svůj první kontrakt na reklamu získala díky tomu, že na sportovní utkání přišla v tričku s reklamním nápisem. Záznam ze stadionu viděl představitel společnosti propagované na tričku a nabídl Pamele smlouvu. Pak přišlo focení pro Playboy a malé role v seriálech. Jako asistentky kutila Tima si jí všimli tvůrci seriálu Pobřežní hlídka a z Pamely se stala hvězda.
Pořádně hořký šálek kávy: Ochránci zvířat varují před dalším ohniskem nákazy
Nově zveřejněné záběry organizace PETA Asia ukazují hrůzné podmínky asijských farem, odkud pochází takzvaná cibetková káva. Cibetky jsou přitom považovány za přenašeče virového onemocnění SARS, jehož původce je blízce příbuzný s typem koronaviru, který stojí za nemocí COVID-19.
Ochránci zvířat zuří! Zákaz testování kosmetiky na zvířatech v EU neplatí
Evropská agentura pro chemické látky (ECHA) shodila ze stolu dvě odvolání týkající se testů kosmetických přísad na zvířatech. Nadále tak bude vyžadovat provádění pokusů na zvířatech u dvou látek, které se používají výhradně jako ingredience do kosmetických produktů. Pokusy na zvířatech u čistě kosmetických přísad přitom byly v Evropské unii zakázány již v roce 2013.
Konec vlny alpak i kůže klokanů: Módní značky ustupují po šokujícím odhalení
Dva velké módní domy se zavázaly ukončit používání dalších živočišných materiálů – Valentino přestane do konce roku 2021 používat vlnu alpak a Prada se zavázala k vyřazení klokaní kůže. Za rozhodnutím stojí tlak ochránců zvířat i nově zveřejněné záběry dokumentující týrání zvířat na farmách. Přidávají se tak k rostoucímu počtu značek, které se rozhodly nevyužívat živočišné materiály.
Mokré trhy v Indii: Obchoduje se s opičíma rukama i psy staženými z kůže
Obchodníci na trzích v Indii prodávají useknuté opičí ruce i sťaté rybí hlavy, zatímco vystrašení psi čekají na stažení z kůže a porážku kvůli masu. Nezisková organizace PETA zveřejnila záběry z kamer z indických mokrých trhů.
Makakové jako stroje na sběr kokosů: Británie vyřazuje produkty získané prací opic
Několik britských obchodních řetězců stáhlo z nabídky kokosový olej a další produkty obsahující kokos. Vedla je k tomu informace, že v některých asijských státech jsou ke sběru kokosových ořechů využíváni cvičení makakové. Každý z nich je schopen denně sklidit až tisíc ořechů, zatímco člověk zhruba osmdesát. Informovalo o tom sdružení na ochranu zvířat PETA, podle nějž se v Thajsku s vycvičenými makaky zachází jako se „stroji na sběr kokosových ořechů“.
(Dalších) 5 důvodů, proč milovat Hru o trůny: Které hvězdy bojují za práva zvířat?
Dlouho očekávaná osmá série fantasy seriálu „Hra o trůny“ je konečně tady! A i když je život na fiktivních kontinentech Západozemí a Essosu plný masa, mléka, kožešin a kožených oděvů, velká část hereckého osazenstva se považuje za vegany a bojuje za práva zvířat.
"Dělat pokusného králíka" bude možná brzy zakázané rčení. Aktivisté tvrdí, že tím podporujeme týrání zvířat
Německý list Frankfurter Allgemeine Zeitung přišel s informací, která je pro většinu veřejnosti nepochopitelná a směšná. Rčení jako “zabít dvě mouchy jednou ranou“ nebo “dělat pokusného králíka,“ podporují podle PETY násilí na zvířatech. Řekněme si narovinu, že dobrým protiproudem k těmto výrazům je třeba pohádka z pera Charlese Perraulta, francouzského spisovatele, O červené Karkulce. Tam vlk sní babičku a později i Karkulku. I když sporný je konec pohádky, kde dřevorubec vlkovi rozřízne břicho. Zde by mohli aktivisté opět podotknout, že se jedná o násilí NA ZVÍŘATECH, co na tom, že sní malou holčičku?! O nesmyslnosti pohádky, že babička i Karkulka z břicha vyskočí bez újmy na zdraví, dnes debatovat nebudeme.