reklama
CNN Prima News pilulka

pilulka

Výpis příspěvků ke štítku „pilulka“

Zklamání. Pilulka proti covidu od Mercku je méně účinná, než se čekalo

26. listopadu 2021 20:42

Antivirotikum americké firmy Merck určené pro léčbu COVID-19, jež se podává ve formě pilulky, je méně účinné, než se původně předpokládalo. Podle agentury Reuters to ukazují nová data z klinických výzkumů, které firma zveřejnila v pátek. Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) látku nicméně ve své páteční předběžné zprávě označil za účinnou. Doporučil však, aby se nepodávala těhotným ženám. Od svého poradního orgánu si rovněž vyžádal posudek o tom, zda léčivo teoreticky nemůže způsobovat vznik nových nebezpečných variant koronaviru.

Nadějný lék na covid: EMA dala zelenou další pilulce, ale jen pro část pacientů

19. listopadu 2021 19:43

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) se v pátek vyslovila pro léčbu covidu u některých pacientů pilulkou vyvinutou farmaceutickou společností Merck. Lék s názvem molnupiravir zatím nedostal plnohodnotné povolení, podle EMA jej ale lze začít podávat dospělým lidem, kteří po nákaze koronavirem zvládají sami dýchat, ovšem panuje u nich riziko těžkého průběhu onemocnění. Unijní agentura také ohlásila, že začala posuzovat obdobnou pilulku od společnosti Pfizer.

Pilulky proti covidu mají být vstupenkou do normálního života. Kdo na nich pracuje?

29. září 2021 09:36

Vedle nejrůznějších vakcín pracují vědci po celém světě také na jiných medikamentech, které mají potlačit dopady covidu. Mezi nejslibnější podle expertů patří koronavirové pilulky – prášky, které by si vzal člověk při infekci a během několika dní se zotavil. Zda budou takové pilulky účinné, se lidstvo zřejmě dozví už na podzim.

reklama